karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Gość   
Gość
2 godziny temu, glicer napisał:

Moze  koledzy orientujecie sie,kiedy mozna wyjsc z VAT-u,w sytuacji gdy nowe maszyny zakupione były 3 lata temu(PROW)

Po 5 latach od końca roku w którym dokonałeś odliczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Jak to jest dokładnie z tym vatem , bo tak się zastanawiam czy da się na przykład tak robić że jest się na vat i odlicza się od wszyskiego co się da vat a samemu nie ma się sprzedaży żeby uzyskać jak największy zwrot vatu ? W skrócie czy da się mieć jak najwięcej vatu naliczonego a jak najmniej vatu należnego (Bo oszuka się państwo sprzedażą na ,,czarno ,,) Czy po prostu trzeba mieć jakąś sprzedaż bo w jakiś sposób dopadnie nas jakaś kontrola ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554
Dnia 8.12.2017 o 12:10, michal12301 napisał:

Grudzień rozliczamy jeszcze bez wysyłania jpk czy trzeba wysłać?

 

JPK od stycznia

Jeśli ktoś się rozlicza kwartalnie to mimo to JPK co miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31
2 godziny temu, Seba42 napisał:

Jak to jest dokładnie z tym vatem , bo tak się zastanawiam czy da się na przykład tak robić że jest się na vat i odlicza się od wszyskiego co się da vat a samemu nie ma się sprzedaży żeby uzyskać jak największy zwrot vatu ? W skrócie czy da się mieć jak najwięcej vatu naliczonego a jak najmniej vatu należnego (Bo oszuka się państwo sprzedażą na ,,czarno ,,) Czy po prostu trzeba mieć jakąś sprzedaż bo w jakiś sposób dopadnie nas jakaś kontrola ? 

Da się tak do momentu, aż nie dopatrzą się, że masz same koszty i zero przychodu. I tu padnie pytanie skąd pan wziął kase na ten nowy kombajn:) Chyba, że pracujesz i wystarcza ci pensji na te inwestycje. Jeszcze doliczyć trzeba dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Ktoś tu kogoś chce robić w balona, pomyśl logicznie koszty w środki do produkcji rolnej a brak z niej sprzedaży. Dobrze by tak było. I właśnie przez takie kombinacje część twierdzi że ma duże zwroty bez inwestycji, pół wsi FV zbiera na zakupy, więcej się wypływa gotówki jak wpływa.

Pewnie już pisałem jak mam zwrot z zakupu maszyny/budowlanki to zwracam Vat na konto, jak jest to nadwyżka w czasie zakupów bieżących to zostaje na kolejne miesiące bo są takie miesiące że zakupów wiele nie ma i trzeba dopłacić, ale rok bilansuję się około zera (mam na myśli zakupy bieżące).

 

Wiem jest to bolesne sprzedać i oddać VAT ale taki urok.

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

@Up

Nie mówię że od razu zero sprzedaży , wiadomo coś legalnie trzeba sprzedać . Jak wychodzisz na zero na vacie to przejdź na ryczałt mniej myślenia a wyjdziesz na to samo , bycie na vacie jest po to żeby możliwie jak najwięcej zarobić , nie widzę żadnego sensu bycia vatowcem i wychodzenia na zero bez żadnej korzyści 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Wychodzę na zero z produkcji, a z zakupu sprzętu jak i budowy jestem na plus.

 


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Chyba że tak , zawsze coś ci w kieszeni zostaje . Ja wychodzę z założenia że jakie jest to państwo dla nas , jak jest w tym kraju pod górkę i ile ono mi daje i jak utrudnia na każdym kroku to ja będę taki sam i korzystam ile się da  

 

Edytowano przez Seba42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak wejdzie JPK to moment skończą się kombinacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554

dawno powinno się takich dziadów zczyścić, szkoda tylko że zwiększy się papierologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Księgowi będą mieli więcej roboty a nam raczej niewiele się zmieni. Koszta tylko wzrosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Ktoś kiedyś wspominał że ma być mniej papierologi, gdzie jest jej mniej bo jakoś nie widzę, niedługo podanie do podania będzie się pisać.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onczyono    0
7 godzin temu, IwonaMazur napisał:

Jaki macie program do fakturowania? I czy za grudzień rozliczamy się jeszcze normalnie?

Fakture VAT możesz wypisać ręcznie - którą nastepnie wprowadzasz do "systemu".

Jaki program do fakturowania? Nie wiem ja czekam na program z MF (Ministerstwa Finasów).

" I czy za grudzień rozliczamy się jeszcze normalnie?" - "Normalnie". Ale do 25.02.2018r. musisz wysłać JPK za poprzedni miesiąc czyli styczeń 2018r..

Edytowano przez onczyono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Może to być w "wordzie" jak i "exelu" ale nie wiem jaki to ma mieć wzór.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Dnia 10.12.2017 o 22:44, Thomas2135 napisał:

Jak wejdzie JPK to moment skończą się kombinacje. 

Jakie kombinacje się skończą ?

JPK to tylko ułatwienie kontroli dla US, zamiast kontrolować zestawienia papierowe u przedsiębiorców będą mieli to co miesiąc u siebie bez ruszania się z urzędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

czyli jak bedzie sie wypełniać JPK elektronicznie to już w "papierową" księge nie trzeba będzie? 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

więc dla mnie to wygodniejsze bedzie


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116
3 godziny temu, Arek napisał:

Jakie kombinacje się skończą ?

tzw. puste faktury.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj