karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Dziewczyny z biura które prowadzi moją rachunkowość zawsze w takiej sytuacji proszą aby załatwić to między sobą poprawić fakturę bez wystawiania faktury korygującej. Takie błędy się zdarzają, trudno. Można wystawić korektę, tylko co jak zapomnisz sie i pokręcisz numery w fakturach korygujących? Bo korekty nie można korygować tylko fakturę pierwotną. Tak mi się coś kojarzy, ale pewna nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia
ja płacę 160 zl miesięcznie, ale są biura gdzie trzeba zapłacić nawet 230 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703
2 godziny temu, mefiu000 napisał:

Jaki jest koszt uslug ksiegowych?

200-250na kwartał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5324

lepiej żonę wprowadzić w kięgowość to bedzie za free :9_innocent:


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

160 zl/3h wprowadzenie ok 35 fv to godzina pracy wychodzi ok. 50 zł, jeżeli żona ma bardziej dochododowe zajęcie to dziwię się że ty się rolnictwem zajmujesz.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703
1 godzinę temu, Sadek napisał:

160 zl/3h wprowadzenie ok 35 fv to godzina pracy wychodzi ok. 50 zł, jeżeli żona ma bardziej dochododowe zajęcie to dziwię się że ty się rolnictwem zajmujesz.

zapewniam Cię ,ze dobrze zarabia i dlatego między innymi mogę bawić się w rolnictwo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
1 godzinę temu, kr9292 napisał:

3 godziny pracy w miesiącu to może być trochę mało

Raz więcej drugi raz mniej średnio 3 godziny, nieraz trafi się czeski błąd i czasu zmarnuje.

Najdłużej się schodzi jak na FV jest kilka stawek vat-u.

Do księgowej dokumenty też trzeba przejrzeć i zawieźć a to też jest czas.

Edytowano przez Sadek
Powód edycji

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6
Dnia 31.10.2017 o 22:29, danielhaker napisał:

Ja składałem sam i kupiłem podzespoły. Wziąłem też fakturę na zasilacz, który się spalił. Ale tych faktur jeszcze nikt nie kontrolował, więc nie powiem czy przeszło czy nie. Te rzeczy są mi niezbędne do prowadzenia produkcji, więc myślę, że to bez różnicy czy kupujesz zestaw, czy "klocki" do złożenia

Ponawiam pytanie jak z zakupem komputera? Można faktury na poszczególne elementy w kilku sklepach  i samodzielny montaż czy wymagana 1 faktura na zestaw komputerowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia
A co to za różnica, czy zestaw czy podzespoły? Piszesz uzasadnienie że potrzebne były do złożenia i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

W wykazie środków trwałych jest definicja czym jest komputer aczkolwiek ja celuje w zestaw za około 3tys netto to chyba nie musze wciągać pod trwałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Ja też odliczalam, ale laptop. Na fakturze napisałam że potrzebny jest do korzystania z bankowości elektronicznej. Nie jest ŚT bo nie przekraczał tej kwoty. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Laptop to troszkę inna historia. Ja pytam o sytuacje kiedy na fakturze mam pozycje np: procesor, płyta główna, karta grafiki etc.... Jakies nowe wymogi formalne czy o czyms nie wiem- piszemy uzasadnienie zakupu na fakturze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do kosztu usług księgowych to moja księgowa powiedziała, że prawdopodobnie od nowego roku będzie podwyżka w związku z dodatkową pracą przy sporządzaniu JPK. 

Mo

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia
3 godziny temu, gigix napisał:

Laptop to troszkę inna historia. Ja pytam o sytuacje kiedy na fakturze mam pozycje np: procesor, płyta główna, karta grafiki etc.... Jakies nowe wymogi formalne czy o czyms nie wiem- piszemy uzasadnienie zakupu na fakturze?

Wg mnie wystarczy uzasadnienie że części potrzebne były do samodzielnego złożenia. To tylko ilość faktur. A całość posłuży do prowadzenia działalności. Jedyne co mogą się czepnąć to legalność oprogramowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 9.11.2017 o 18:49, soltys48 napisał:

tyż racja ale żona ma bardziej dochodowe zajęcię

To w ramach relaksu chyba że dochody ukrywasz to żona odpada 9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onczyono    0

Wiecie coś może o programie z Ministerstwa Finansów do rozlczania "VAT"? Otrzymałem odpowiedź, że pod koniec 2017r. MF planuje wprowadzić program do celów VAT z możliwością JPK. Zbliża się koniec 2017r. i cisza... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

koledzy ponawiam pytanie, jak kwestia odliczenia Vatu przy zakupie samochodu osobowego, można odliczyć polowe VAT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Można bez problemu


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

A jam mam takie pytanie

Kupiłem z LP drewno dokładnie papierówkę chce to przeznaczyć jako słupki do ogrodzenia pastwiska, wszystko było by ok ale LP na fakturze wystawia to jako drewno opałowe-przejdzie to do odliczenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj