karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

PATr    409

Na większości potwierdzeń przelewów z banków a raczej na wszystkich masz taki zapis podający artykuł kodeksu prawa który mówi że potwierdzenia przelewów wygenerowane internetowo nie wymagają stempla ani podpisu banku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

Wie ktos jak to jest naprawde z maszynami kupionymi przed vatem? Ja na vat jestem od roku a chce sprzedac opryskiwacz ktory wiele lat temu odkupilem od rolnika ryczaltowego. Zadnych czesci do niego nie kupowalem i nie mam go w ewidencji srodkow trwalych. Fakture musze wystawiac czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

Sam sobie odpowiedziałeś. Nikt o nim nie wie, więc bierzesz kasę bez kwitow i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Jesli nie kupiles go na fakture, nie kupowales na fv zadnych czesci to Us nie wie o jego istnieniu. Wiec i sprzedac go mozesz bez fv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

A gdyby urzad zapytal skad mam kase na nowy to moge sie tlumaczyc ze kase mam za tego starego co sprzedalem bez faktury? Czy dla nich to bedzie powod do nalozenia kary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

jak jest traktowany dojazd do pracy (np, dojazd do gospodarstwa z  miejsca zamieszkania), czy jest to koszt zwiazany z prowadzoną działalnościa ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Jak najbardziej.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

A co zrobic w takiej sytuacji. Ja jestem na vat ale jak ojciec przepisywał na mnie gosodarstwo to nie przepisaliśmy wszystkich maszyn na mnie teraz ojciec chciałby sprzedać przyczepe do której kupiłem między innymi opony czy będę musiał jakoś vat z tego oddać. Miałem z ojcem umowe uzyczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Panowie będę zgłaszać darowiznę , chcę to zrobić pocztą bo mam 60 km do urzędu skarbowego, mam 2 egzemplarze... Wysłać pocztą 2 i oni jeden mi odeślą z potwierdzeniem czy jak to jest ? Bo jak zgłaszam osobiście to podbija mi , zabieram 1 egzemplarz i jest dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie pewniej wykonać tel do urzędu?

Gdzie Ty mieszkasz że do US masz 60 km? Ja w takiej odległości to mam zasięg kilku powiatów.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5325

zapewne największy powiat w Polsce czyli BIALSKI :)


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Powiat lubelski , a właściwie juz na jego przełomie ... Tak jak mówisz , wykonam telefon dla pewności ale myślałem że ktos coś podpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Zamierzam sprzedać trochę złomu na złomowisko i MUSZĘ wystawić fv odwrotne obciązenie.

Czy muszę potem, rozliczając się z tego okresu (VAT-7),  rozliczyć się drogą elektroniczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tak ściągnij sobie e-deklaracje i po problemie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

Witam , a co ze sprzedażą  lub złomowaniem samochodów osobowych  zakupionych od osób prywatnych (brak odliczenia Vat). Wystawiamy fakturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Witam. Dzisiaj mój ojciec dostał list z US w którym każą mu zrobić spis z natury z dnia zaprzestania działalności i korekty odliczonego vatu. Dodam że rok temu przekazał on na mnie całe gospodarstwo, ja jestem na vacie. Co z tym zrobić? czy miał ktoś taki problem. Dlaczego przysłali takie pismo dopiero po roku?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie teraz przysłali pismo że "zagubiło się" 1300 zł zwrotu vatu za 7/2015, US nie dość że zwrócił mi 1300 zł po 2 latach to i 200 zł odsetek zapłacił, dodam że mam w październiku zwrot vatu prawie 100 tysięcy za ciągnik więc pewnie sobie przeglądali dokumenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Witam. Czy to prawda że od przyszłego roku przy rozliczaniu Vat trzeba będzie oprócz wersji papierowej prowadzić wersje jakaś elektroniczna i wysyłać do urzędu skarbowego.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie wiem czy to wszystkich będzie dotyczyć powyżej jakiejś kwoty dopiero, coś takiego ma być jak dobrze kojarzę.
W sumie ma to na celu wyeliminowanie "lewych" faktur bo tak składamy deklarację i US nie wie skąd to wynikło, w momencie wersji elektronicznej szybko sprawdzą czy fakturę wpisały obie strony.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Witam. Czy to prawda że od przyszłego roku przy rozliczaniu Vat trzeba będzie oprócz wersji papierowej prowadzić wersje jakaś elektroniczna i wysyłać do urzędu skarbowego.?

Od stycznia przyszłego roku wszyscy rolnicy rozliczający się z vat-u na zasadach ogólnych będą składać deklaracje VAT-7 tylko i wyłącznie w wersji elektronicznej, rejestry VAT także będą musieli prowadzić w wersji elektronicznej oraz dodatkowo co miesiąc wysyłać pliki JPK_VAT, oczywiście w formie elektronicznej!!!! Pliki JPK_VAT będą musiały być podpisane podpisem kwalifikowanym - nie tak jak deklaracje VAT-7 za pomocą danych (tzn. przychodem z poprzedniego roku!)

Jeżeli ktoś byłby chętny to moja żona prowadzi rozliczanie m.in. rolników - 790889350, 500440544.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj