karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

PATr    409

Od nowego roku ci co mają firmę krócej niż rok nie mogą brać zwrotów na 25 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

aro o jego zysku nie będę pisał bo zaraz mnie zaszczują
ale myślisz, ze jestem gotów zaryzykować dla marnych paru groszy? 100-150 bel wystarczy żeby ten zysk tygodniowy wyszedł o którym pisałem

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Kupiłem hale na bale mam fakturę ale jeszcze nie do końca zapłacone czy mogę już składać na zwrot VAT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Faktura zaliczkowa na taką kwotę jak zapłaciłeś czy masz fakturę na całość a zapłaciłeś dopiero część?

Jeśli to drugie to nie możesz składać wniosku o zwrot bo faktury muszą być w całości zapłacone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Mam fakturę na całość a na niej jest wyszczególnione ile jest zapłacone i ile zostało i do kiedy firma od której kupiłem mówi że mogę składać na zwrot ale chcę się upewnić gdyż sam rozliczam Vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Z tego co wiem faktury nie muszą być zapłacone aby składać o zwrot, dopiero jeśli nie zapłacimy faktury do 150 dni po terminie płatności trzeba zgłosić to do US i oddać za nią odzyskany VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Kupiłem hale na bale mam fakturę ale jeszcze nie do końca zapłacone czy mogę już składać na zwrot VAT?

 

 

Składaj śmiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Z tego co wiem faktury nie muszą być zapłacone aby składać o zwrot, dopiero jeśli nie zapłacimy faktury do 150 dni po terminie płatności trzeba zgłosić to do US i oddać za nią odzyskany VAT

Owszem ale jest jeden wyjątek, zwrot 28-dniowy, w tym każda jedna faktura musi być zapłacona w trakcie złożenia deklaracji, nawet jeśli nie jest po terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja na nawozy brałem z rocznym terminem płatności i składałem fakturę. Zwrot dostaje się wtedy po 60 dniach. Tak było a czy coś się zmieniło? Opłacenie wszystkich faktur jest wymagane przy przyspieszonym zwrocie vatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

Chciał bym skorzystać z prow kupic maszyny i przejść na VAT ponieważ zwrotu było by 70000tys ale na dłuższa mete nie było by to dla mnie opłacalne wiec co musiał bym zrobić i ile by mnie to kosztowalo by wrócić do RR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Owszem ale jest jeden wyjątek, zwrot 28-dniowy, w tym każda jedna faktura musi być zapłacona w trakcie złożenia deklaracji, nawet jeśli nie jest po terminie

 

Racja, faktury muszą być opłacone przy zwrocie na 25 dni, przy dłuższym terminie nie muszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Kupiłem nowy ciagnik i zapłacilem 30% ceny, reszta jest w kredycie na 3 lata. Moge skladac o zwrot vatu 25 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

to zależy jak ten kredyt się odbywał

 

Ogólnie kiedyś przelew miał być zapłacony i tyle, nie ważne przez kogo, teraz przepisy się zmieniły i jest coś takiego że aby dostać zwrot vatu 25-dniowy trzeba mieć potwierdzenie zapłaty z TWOJEGO RACHUNKU, więc jak kredyt był na takiej zasadzie że bank zakłada ci konto u nich(lub już je masz), przelewa pieniądze na twoje konto i z niego od razu wysyła przelew do dilera to możesz składać na przyśpieszony, ale jak np. nie założą ci konta lub wyślą po prostu ze swojego rachunku kredytowego to na potwierdzeniu przelewu będzie widnieć nadawca np. "BZ WBK Leasing" a o twoim nazwisku nie będzie mowy, wtedy musisz składać na zwrot 60 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja paszowóz brałem w kredycie fabrycznym bez żadnej wpłaty, złożyłem fakturę i zwrot przyszedł w 25 dni. Zwrot vatu był potem na spłatę. Co masz napisane ja fakturze? Zapłacono czy coś innego? Fakturę przecież bank opłacił za Ciebie i odzyska przez te 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

kiedy brałeś ten paszowóz? od 1 stycznia 2017 jest warunek przy przyśpieszony vacie

 

"należności wynikające z faktur dokumentujących nabyte towary i usługi zostaną zapłacone za pośrednictwem rachunku bankowego podatnika w banku mającym siedzibę na terytorium kraju albo rachunku podatnika w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, której jest członkiem, wskazanego w zgłoszeniu identyfikacyjnym i podatnik przedstawi dokumenty potwierdzające taką zapłatę,"

 

więc tak jak pisałem, teraz to utrudnili i nie zawsze da się złożyć na to przy kredytach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

To tez jest kredyt fabryczny. 30% wplacilem dealerowi na konto z faktury, a reszte bede splacal na konto banku. Na fakturze pisze zaplacono 0zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

jeśli jest to fabryczne to na 99,9% nie możesz złożyć na 25 dni według obecnych przepisów bo banki wtedy wysyłają prosto ze swojego konta na konto dilera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to sporo się pozmieniało. Ja w styczniu 2014 miałem wystawioną fakturę. Bank przelał bez mojego pośrednictwa w rachunku pieniądze sprzedawcy. 60 dni szybko zleci. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Sprzedając maszynę dla RR wystawiam fakturę i tyle czy cos jeszcze? Może być płatność gotówką?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Może być gotówką, wystawiasz tylko zwykłą fakturę tylko uważaj bo gdy przekroczysz kwotę roczną (20tys. Zł) sprzedaży dla Podmiotów indywidualnych(czyli RR i zwykły Kowalski) to w następnym roku musisz kasę fiskalną kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Produkty, usługi, środki trwałe liczą się do tego limitu, od 2017r. Miały być jakieś nowe warunki zwolnień od kasy fiskalnej i chyba jak cała sprzedaż dla osób prywatnych jest płatna przelewem to nie obowiązuje ten limit ale czy to weszło to pewny nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Taka sytuacja, rodzice dają mi darowizne ja zgłaszam ją do US, nie płacę żadnego podatku bo w pierwszej linii nie ma, za tą kasę kupuje coś na gospodarstwo i dostaje zwrot VAT. Wszystko jest ok? Mogą być jakieś problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj