karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Mateusz6340    34

Panowie takie pytanie z sąsiadami razem kupujemy kukurydzę żeby było taniej i faktura bedzie na mnie wypisana, czy w takiej sytuacji przy rozliczaniu faktury poinformować US o tym, że kupuje to razem z sąsiadami? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Tak to jest kupuje się bratu ,sąsiadowi i odlicza vat,a sprzedaje na sąsiada,na brata i potem mówicie że taki plus bycia vatowcem,jak wszystko w legalu ,to tak rózowo nie jest,jak sie sprzedaje za 800 tyś rocznie ,to na środki trwałe trzeba wydać minimum 100 tyś żeby wyjść na zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

Co jest grane??? Wysłałem deklarację około 20 stycznia i już wczoraj miałem zwrot. Zaznaczam że wpisałem termin 60 dniowy. Co się dzieje ??? Jest to bardzo nienormalne zachowanie się US??? Zawsze był zwrot w końcowym terminie. Czego się teraz można spodziewać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Pisałem o tym na początku stycznia, dostałem 3 zwroty w przeciągu 17 dni, wyglądało to tak:

15 grudnia zwrot za 09/2016

28 grudnia zwrot za 10/2016

2 stycznia zwrot za 11/2016

 

natomiast za deklarację wysyłaną w grudniu na razie cisza wiec u mnie się uspokoiło a kontroli żadnej nie miałem i nic o żadnej nie wiem, coś im odbija bo odkąd pamiętam to przez prawie 6 lat bycia na vacie zawsze wysyłali tak do10 dni przed końcem terminu 60 dniowego a jak się składało na 28 to też zawsze przed końcem tego terminu, dodam że to nie były jakieś specjalne zwroty nadwyżki tylko  takie standardowe w moim przypadku 4-6 tysięcy zł

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Co jest grane??? Wysłałem deklarację około 20 stycznia i już wczoraj miałem zwrot. Zaznaczam że wpisałem termin 60 dniowy. Co się dzieje ??? Jest to bardzo nienormalne zachowanie się US??? Zawsze był zwrot w końcowym terminie. Czego się teraz można spodziewać???

 

Każdy mówi że państwo nie ma pieniędzy a oni pokazują że mają i szybko robią zwroty.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Wypłata za mleko w granicach 65 tysięcy, więc takie mam zwroty, w lato mam więcej wydatków, w szczególności na paliwo a w zimę remontuję maszyny więc wpada więcej vatu na 23%

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Park maszynowy zapewne nowy i tyle remontów?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W nowych maszynach to tylko olej i filtry jak na razie,  ale to to akurat po znajomości bo pól rodziny w intercarsie pracuje a i swoje filie mają, więc na to dużo nie idzie, najwięcej to tych starych rupieci się remontuje, w skarpety nie odkładam więc i zwroty są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek    31

Sorry, ale opowieści o aż tylu remontach to możesz urzędnikom z US wciskać, a nie innym vatowcom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam wszystko stare, ale jakoś co zimę tego nie remontuję. Grubszy remont ciągnika 2 lata temu a tak to drobne rzeczy jak u każdego. Sprzedaj te złomy jak tyle musisz remontować. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Wypłata za mleko w granicach 65 tysięcy, więc takie mam zwroty, w lato mam więcej wydatków, w szczególności na paliwo a w zimę remontuję maszyny więc wpada więcej vatu na 23%

Czyli miesięcznie musisz na części wydać 30 tyś,żeby mieć taki zwrot,to ja na rok nie wydaje tyle na części  w moim gospodarstwie ponad 100 ha ,z usług nie korzystam mam wszystkie maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
Napisano (edytowany)

Dlaczego stwierdziłes że tyle wydaje na części? Paliwo, oleje, część nawozów, część pasz mam na 23%, reszta na 8%, co do ha to swoich mam 80, 15ha mam w dzierżawę legalną gdzie płacę tylko podatek i oddaję cześć dopłat, 10 na gębę,suma wychodzi ponad 100

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

65 000 za mleko więc Vatu w tym masz 3 000 aby zwrotu było 4-6 tyś uśredniam na 5 tyś to Vat w zakupach musi być na poziomie ok. 8 tyś co daje nam zakupy na 23 % to 43 tysiące brutto jeżeli stawki 5% i 8 % to stosunkowo więcej trzeba wydać.

 

Wiedz że nie tylko ty  w tym temacie masz takie wpływy miesięcznie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

skywalker89 ciekawy artykuł -jak nie urzędnik to psy afery będą wywęszać  :ph34r: A jak już coś wyniuchają to się dokopią ;) W ramach obrony kupuję pit bulla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

niby uczciwym mają pomagać, tylko pewnie jak już będą szukać to tak aby cokolwiek znaleźć i nie mieć takiego statusu, a swoją drogą to ciekawe jak taka pomoc by wyglądała.. pewnie będzie jak zawsze, odbije się to na mniejszych, aczkolwiek jest wielu kombinatorów których mogliby porządnie przetrzepać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

A niech puszczą cwaniaków w skarpetkach i to na SYBERIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

Dokładnie szukać prawdziwych złodziei i krętaczy ale jak słyszałem dzisiaj w radio,że skarbówka wykreśliła ponad 1000 firm i że jeśli ktoś ma pecha i odliczy Vat od faktury firmy już wykreślonej to jest przestępcą.Problem w tym,że niektórzy rozliczają się kwartalnie czyli np.w styczniu za FV z października i co w tedy?Sprawdzać wszystkich kontrahentów(np. zakup w internecie)? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Ja nie kupuje od przygodnych ,ani w necie,więc obawy male

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Ja nie kupuje od przygodnych ,ani w necie,więc obawy male

 

Ja natomiast w necie sporo kupuję bo jest dużo taniej, tu gdzie mieszkam każdy sklep ma wyższe ceny niż allegro, ceneeo. Tylko trzeba czasem wrzucić NIP do wyszukiwarki MF. Jak ktoś sprzedaje taniej tam trza brać. No i towar przyjeżdża pod dom (oleje, filtry, jakiś czas temu siłownik, ostatnio inwerter).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ostatnio szukam drukarki do etykiet, od ręki nikt nie posiadał i w sumie na zamówienie w sklepie lokalnym 35% drożej.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj