karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

jackowski11    4

Ja odliczam cały vat od kupionej słuchawki.

 

Jak to uzasadnisz w przypadku kontroli jesli jest to jedyny numer telefoniczny zarejestrowany na Gospodarstwo? Chyba ze nie prowadzisz rozmów prywatnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jak mam fakturę na odwrotne obciążenie za stal z grudnia 2016 to deklarację muszę przesłać elektronicznie czy dopiero jak będę n=miał taką fakturę za styczeń 2017?

 

2016 rozliczasz w wersji papierowej, dopiero 2017 OO w formie elektronicznej.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie przechodzą mi edeklaracje za grudzień, czy to przez datę wypełnienia z 2017? czy też muszę zastosować formularz na 2017 rok?

 

 

Ja byłem na vat od 7 lat  ostatni większy zakup ruchomy w 2012r,  w raz z początkiem roku przeszedłem na ryczałt bez żadnych opłat, przestało mi się opłacać bycie vatowcem, powrócić na vat najwcześniej mogę za minimum rok  :) i kolego @shaun jestem jak najbardziej przy zdrowych zmysłach, są plusy i minusy bycia vatowcem u mnie minusów było więcej 

 

wskaż mi proszę: w jakim okresie wróciłeś do ryczałtu, czy prowadziłeś również pozarolniczą działalność gospodarczą oraz jak wygląda spis z natury (zapasy łatwo rozliczyć ale co z uprawami)?

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Jak to uzasadnisz w przypadku kontroli jesli jest to jedyny numer telefoniczny zarejestrowany na Gospodarstwo? Chyba ze nie prowadzisz rozmów prywatnych

wyjmie z kieszeni starą nokie 3210 której używa celów prywatnych ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Piszecie, że US nie mają danych z ARiMR i możecie się zdziwić. U mnie wystąpili o wysokość dopłat i mają zamiar o przepływy zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

W odniesieniu do czego? Za mało Vatu odprowadzasz? Za dużo inwestujesz i z skąd masz kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik3512    0

Witam rodzice prowadzą 15 hektarowe gospodarstwo. 5 lat temu przeszli na vat skorzystali z MGR rozliczyli się. Urząd dodał coś koło 40 tyś.W trakcie 5 lat się rozliczali co miesiąc sprzedawane mleko byki krowy. Kupowane odżywki paliwo części. Teraz stwierdzili że chcą zrezygnować bo nic drogiego nie kupują i w ogóle. I teraz pytanie czy muszą zwracać ten vat z 5 lat spowrotem do urzędu bo taką wstępną informacje dostali. Na jakiej zasadzie to działa ? Z góry dzięki za każde info

Już mówie o co chodzi. Inwestycje w gospodarstwie są wstrzymane poniewaz bede składał na młodego rolnika. Z vat chcemy zrezygnować ponieważ gdy rodzice by nie zrezygnowali to musiał bym przejąć wszystko co tam mieli podane. W planach jest sprzedaż ciagnika i kilku maszyn na poczet nowych. I nie chce oddawać od razu vatu. Po drugie w kwietniu sprzedajemy 5 byków to też by czlowiekowi zostało troche kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

W odniesieniu do czego? Za mało Vatu odprowadzasz? Za dużo inwestujesz i z skąd masz kasę?

 

Mam co roku sporo więcej wydatków niż dochodów. Nie brali pod uwagę dopłat i oszczędności w gotówce z przed wejścia na vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

Jeżeli chodzi o rolnictwo to mam tak samo, ale dodatkowo pracuję więc niech spadają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Urząd skarbowy również kontroluje agencję. Miałem taką dziwną kontrolę z MR...
Dwóch panów z agencji i parka z US. Us kontrolował agencję w zakresie mojego MR. Po..bane to jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrugolek    14

Znajomy miał problem z młodym rolnikiem, W piąty roku skarbówka przyczepiła się do zakupu ciągnika a właściwie do różnicy jaką miał dotacja 75000 a cena ciągnika 130000. Kara była i to nie mała. Kase dołożyli rodzice, ale nie miał żadnych papierów na to. A przy kontroli było pozamiatane. 

Edytowano przez mrugolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer19900    2

W takim przypadku trzeba złożyć odpowiednie pismo do US w ciągu 6 miesięcy, że miała miejsce darowizna od rodzica, prawda?

Byłbym bardzo wdzięczny, jakby ktoś opisał w jaki sposób prowadzić samemu księgowość. Jakieś pożyteczne programy komputerowe, strony, poradniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrugolek    14

Tak masz racje , wjego przypadku upłyneło 5 lat.Rodzić może ci dać każdą kwotę tylko trzeba zgłosić do US. Gdyby przed kontrolą samemu złożył odpowiednie pisma, coś tam by zapłacił. Miałby szanse uniknąć kary. Ale w czasie kontroli to już za późno. 

Edytowano przez mrugolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

Witam,

Nie wiem czy moje pytanie umieściłem w odpowiednim dziale,więc proszę o wyrozumiałość.

 

Rodzice przeszli na Vat w 2014 roku,skorzystali z PROW 2007-2013 i kupili maszyny za które dostali zwrot vat. Teraz chcą przepisać swoje gospodarstwo na mnie dodam,że przepisują całe gospodarstwo bez żadnych podziałów. Jak ma się do tego vat? Czy rodzice mogą przepisać na mnie gospodarstwo i nie będą musieli zwracać vatu? Czy po nabyciu ich gospodarstwa będę musiał być na vacie po to aby kontynuować vat rodziców,aby oni nie musieli nic zwracać? Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś kto miał lub zna taki przypadek mi to wytłumaczył.

Dodam,że przepisanie gospodarstwa odbywa się za zgodą ARIMR.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3512

Witam,

Nie wiem czy moje pytanie umieściłem w odpowiednim dziale,więc proszę o wyrozumiałość.

 

Rodzice przeszli na Vat w 2014 roku,skorzystali z PROW 2007-2013 i kupili maszyny za które dostali zwrot vat. Teraz chcą przepisać swoje gospodarstwo na mnie dodam,że przepisują całe gospodarstwo bez żadnych podziałów. Jak ma się do tego vat? Czy rodzice mogą przepisać na mnie gospodarstwo i nie będą musieli zwracać vatu? Czy po nabyciu ich gospodarstwa będę musiał być na vacie po to aby kontynuować vat rodziców,aby oni nie musieli nic zwracać? Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś kto miał lub zna taki przypadek mi to wytłumaczył.

Dodam,że przepisanie gospodarstwa odbywa się za zgodą ARIMR.

 

Pozdrawiam.

Jęsli przejdziesz na vat to bierzesz zobowiąznia rodziców na siebie ,jest ciągłość vat tylko inny podatnik,jak chcesz być na RR,to muszą rodzice się rozliczyć i oddać część vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

nie przechodzą mi edeklaracje za grudzień, czy to przez datę wypełnienia z 2017? czy też muszę zastosować formularz na 2017 rok?

 

I jak to rozwiązałeś co było przyczyną, może system w pewnych godzinach nie działa tak jak w przypadku e-wniosku w ARIMR.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Witam, mam pytanie czy nie posiadając produkcji zwierzęcej przeszedł by zakup mieszalnika pasz ze śrutownikiem czy raczej odpada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Uważam że jeżeli w przypadku kontroli udokumentujesz że jest to Ci potrzebne to nie widzę problemu, mieszalnik jako zaprawiarka a młynek?.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Właśnie z mieszalnika i wagi jakoś może dałoby radę się wytłumaczyć gorzej z śrutownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3512

Jak będzie stał u ciebie ,to powiesz że razem byla promocja i planujesz w pszyszłości hodowle ,a tak wogóle to po co ci ten sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Heh, no coś w tym stylu :) . Razem z bratem mamy gospodarstwo, ja jestem na wacie on nie, a ma produkcje zwierzęcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to powodzenia w razie kontroli B) wieszże us może odmówić rozliczenia vatu w takiej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tak to jest fajnie być VATowcem jak są zwroty, a tak to zakupy na VAT a sprzedaż na RR ale tak się nie da.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj