karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

PATr    409

U mnie księgowa sama przeszła od jakiegoś czasu na elektroniczne deklaracje ale czy jest jej tak lepiej czy jak to nie mam pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

Elektroniczne deklaracje to jak dla mnie super sprawa. Nie muszę nic wysyłać pocztą (koszty) ani jeździć 40 km do US. Chwila moment przed kompem w nocy i wysłane z potwierdzeniem. Łatwo lekko i przyjemnie pod względem formalnym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cosmosky    21

Deklaracje i książki zakupów i sprzedaży. Ponadto coraz mniej ma być rozliczeń kwartalnych, rozliczający się tak obecnie zostaną "poproszeni" o przejście na rozliczenie miesięczne. Utrudnienia w zwrocie 25-dniowym, możliwe wydłużenie czasu zwrotu w przypadku kontroli kontrahentów.

 

 

Nikt nie zostanie poproszony o przejście na miesięczny VAT.

 

OD 2017 rozliczać kwartalnie mogą się jedynie mali podatnicy, czyli CI których wartość sprzedaży  (wraz z kwotą podatku) nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym wyrażonej w złotych kwoty odpowiadającej równowartości 1 200 000 euro, przeliczenia na PLN chyba po kursie z 1 października.

 

Od 2017 elektronicznie dla tych którzy składając VAT UE, VAT-27 i inne takie historie,

 

od 2018 wszyscy wysyłają VAT-7 elektronicznie i wszyscy wysyłają JPK, czyli inaczej mówiąc rejestry VAT w formie elektronicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Mam pytanie wszystkie faktury mam wystawione na gospodarstwo rolne imię i nazwisko, teraz zobaczyłem że jeden dostawca wystawiał gospodarstwo rolne nazwisko i imię czy takie coś przejdzie? Czy lepiej od razu robić korektę? Ogólnie w us jestem zgłoszony samym imieniem i nazwiskiem, bez gospodarstwa rolnego, ale księgowa radziła pisać na fakturach gospodarstwo rolne żeby się nie czepiali.

Edytowano przez takiten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Czyli składam tak jak jest. Jeszcze jedno pytanko czy razem z fakturami musi być potwierdzenie przelewu? Albo czy faktura musi być zapłacona, bo czasami biorę faktury na termin półrocznym. I czy robiąc przelew w nazwie zleceniodawcy powinienem wpisywać gospodarstwo rolne czy imię i nazwisko wystarczyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Składasz FV jeżeli masz duży zwrot, normalnie tylko deklaracja VAT 7 idzie do US.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Nikt nie zostanie poproszony o przejście na miesięczny VAT.

 

OD 2017 rozliczać kwartalnie mogą się jedynie mali podatnicy, czyli CI których wartość sprzedaży  (wraz z kwotą podatku) nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym wyrażonej w złotych kwoty odpowiadającej równowartości 1 200 000 euro, przeliczenia na PLN chyba po kursie z 1 października.

 

Od 2017 elektronicznie dla tych którzy składając VAT UE, VAT-27 i inne takie historie,

 

od 2018 wszyscy wysyłają VAT-7 elektronicznie i wszyscy wysyłają JPK, czyli inaczej mówiąc rejestry VAT w formie elektronicznej

 

To o czym piszę było na szkoleniu top agrar. Ja tylko piszę , co usłyszałem.

 Jeżeli ktoś posiada nip eu, to przy braku aktywności przez 3mies. zostanie tego pozbawiony(info z tego samego źródła) i trzeba będzie wyrabiać od nowa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cosmosky    21

zajmuje się VAT w międzynarodowej firmie gdzie zwroty VAT sięgają kilku mln zł miesięcznie i nic oprócz deklaracji, teraz obligatoryjnego JPK nie składam,

 

zwrot w terminie 25 dni czy 60? faktury składasz na życzenie organu podatkowego czy z własnej woli?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

jak to jest z limitem sprzedaży dot. kasy fiskalnej w przypadku sprzedaży vatowcowi ale za gotówkę?

czy taka transakcja wlicza się do tych 20 000? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

jak bedziesz robił zakupy potrzebne do produkcji to nawet jak nie będziesz miał sprzedaży to Cię nie wywala. byś musiał przez pół roku składać deklarację puste albo wcale nie składać to wtedy Cię wykreśla. jeżeli nawet by wywalili to sąd administracyjny przywróci Ci status VAT czynny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Czyli składam tak jak jest. Jeszcze jedno pytanko czy razem z fakturami musi być potwierdzenie przelewu? Albo czy faktura musi być zapłacona, bo czasami biorę faktury na termin półrocznym. I czy robiąc przelew w nazwie zleceniodawcy powinienem wpisywać gospodarstwo rolne czy imię i nazwisko wystarczyn?

Przy zwrocie 25 dniowym faktura musi być opłacona, jak normalny to nie musi Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Tyle że trzeba uważać z tym szybszym zwrotem bo jak jeszcze jest jakaś większa suma to kontrola pewna. I szukają tak żeby nałożyć karę - mam znajomych po kontrolach i mówią że tak jeszcze nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie była kontrola po pierwszym większym zakupie, chyba za 3 miesiąc, oczywiście zwrot 25 dni, natomiast znajomy nie miał ani razu mimo dużych zakupów i zwrotów 25 dni, ja natomiast miałem kilka razy od tamtego czasu duże zwroty na 25 dni(tylko takie biorę na 25 dni, normalnie się w to nie bawię bo trzeba się pilnować by faktura była zapłacona) i żadnej kontroli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mindel24    4

witam czy sprzedając przyczepę rolniczą oprócz faktury spisać umowę kupna sprzedaży- trzeba czy nie? a co do limitu 20 000zł netto rok kalendarzowy{styczeń-grudzień}  czy miesiąc sprzedaży? ps dawno na forum{chore dziecko} nie byłem proszę o wyrozumiałość i odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

nie musisz bo nie jest wymagana, ale niektórzy kupujący chcą mieć dodatkowo umowę i to twoja wola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wystarczy, żw wystawisz fakturę a na niej umiescisz wszystkie informacje jak nazwa, model, rok produkcji, ładowność i numer ramy. Jeski chodzi o limit liiczy się rok kalendarzowy. Po nowym roku masz znów 20 tyś limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiesz jakie to zmiany i kiedy wejdą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wystarczy, żw wystawisz fakturę a na niej umiescisz wszystkie informacje jak nazwa, model, rok produkcji, ładowność i numer ramy. Jeski chodzi o limit liiczy się rok kalendarzowy. Po nowym roku masz znów 20 tyś limitu.

 

Jeśli te 20 tysięcy masz w ostatnim mięsiącu czy kwartale to już masz limit przekroczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj