karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

HANK    15

Da się złożyć tą samą fakturę w 2 gminach? Mają jakiś sposób na sprawdzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Czy prawdziwemu rolnikowi brakuje faktur? Ja przekraczam przy hodowli krów(60 szt) prawie dwa razy limit, a dzierżaw na gębę mam raptem 10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Mi również limit wystarcza tylko na pierwsze półrocze, a żadnych dzierżaw ani żadnych usług.

Są jeszcze ludzie, którzy kupują paliwo ze wschodu. Wtedy faktycznie może brakować faktur :) 

Przypominam, że jest oddzielny temat o zwrocie akcyzy: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/43873-zwrot-akcyzy-za-paliwo/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Da się złożyć tą samą fakturę w 2 gminach? Mają jakiś sposób na sprawdzenie?

.

A coś ci mówą wyrazy: numer faktury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

mowigos nie wprowadzaj ludzi w błąd ustawa o VAT nie określa ile może być kopii faktur, tak samo nie ma obowiązku oznaczania oryginału i kopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Da się złożyć tą samą fakturę w 2 gminach? Mają jakiś sposób na sprawdzenie?

W razie kontroli masz problemy, chcesz ryzykować?

Czy prawdziwemu rolnikowi brakuje faktur? Ja przekraczam przy hodowli krów(60 szt) prawie dwa razy limit, a dzierżaw na gębę mam raptem 10%

Dokładnie, ja już mam faktury na wykorzystanie 90% limitu w naborze luty 2017, a do 30 stycznia będę miał 100%


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

koledzy czy jeśli teraz otrzymałem fakturę korygującą(zwrot części materiałów budowlanych) za poprzedni kwartał-rozliczam się kwartalnie-to teraz mam złożyć korektę tamtego kwartału czy rozliczyć ją w tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cosmosky    21

jeżeli jest to faktura zakupowa zmniejszająca rozliczasz w dacie odbioru FV.

 

Art. 86 ust. 19a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Jestem vatowcem chcę sprzedać maszynę ponad 10lat a nie pamiętam czy był odliczany przy zakupie .Czy można sprzedać na umowę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

jeśli jest to ciągnik lub jakakolwiek maszyna zarejestrowana to wystawiasz fakturę vat lub vat marża(w zależności od tego czy kupowałeś na umowę ks(w 2006r już był vat na maszyny rolnicze z tego co kojarzę))

 

ale jeśli jest to jakakolwiek inna maszyna która nie ma rejestracji i nie masz jej w środkach trwałych to sprzedawaj bez żadnej umowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Proponuję dyskusję o zmianach w VAT w 2017.

Na dobry początek: przerwa w sprzedaży zostaje skrócona z 10 do 3 mies. Po tym czasie US ma prawo do automatycznego wykreślenia podatnika z zasad ogólnych (decyzja). Następuje powrót na ryczałt. Info: szkolenie top agrar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Czyli co chcial nie chciał co 6 msc. sprzedaż bo jak nie to będę musiał zwracać VAT za nie zamortyzowane ŚT i budynki ? To będzie obligatoryjne pół roku czy tylko w wypadku jak US będzie chciał komuś zrobić pod górkę i pokazać jego miejsce w szeregu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Na szkoleniu mówili o 3mies. przerwy w sprzedaży i zakupach. Po tym terminie US ma prawo (nie jest to obowiązek) wydać decyzję o powrocie na ryczałt( co skutkuje rozliczeniem podatku od wszystkiego:  ST, budynki, zapasy, zasiewy, stado).Można złożyć oświadczenie do US, że ze względu na specyfikę produkcji sprzedaż odbywa się rzadziej.

Od 2018 bez papierów, tylko wersja elektroniczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelektryk    1

planuję przejść na vat, mam bydło opasowe, i sprzedaż zazwyczaj mam raz na rok, czy będę mógł wystawić fakturę na ojcu (rolnik ryczaltowy) za sprzedaż np zboża, żeby nie było przerw w sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Na szkoleniu mówili o 3mies. przerwy w sprzedaży i zakupach. Po tym terminie US ma prawo (nie jest to obowiązek) wydać decyzję o powrocie na ryczałt( co skutkuje rozliczeniem podatku od wszystkiego: ST, budynki, zapasy, zasiewy, stado).Można złożyć oświadczenie do US, że ze względu na specyfikę produkcji sprzedaż odbywa się rzadziej.

Od 2018 bez papierów, tylko wersja elektroniczna.

Mówisz o deklaracjach że tylko elektroniczne czy o czymś innym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

No właśnie pawelektryk dobry przykład podał, ja podam swój, od marca przejmuje gospodarstwo po rodzicach bez zwierząt, chce zaraz przejść na VAT, będę hodowal opasy, ale jak wiadomo przez pierwsze 2 lata będę miał same zakupy, zero sprzedaży to co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Chyba nie problem jest sprzedać raz na 3 miesiące 50kg zboża sąsiadowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

No to jest wykonalne bez problemu. A jak wygląda sprawa gdy prowadzę gospodarstwo, jestem na VAT i np po 5latach chce przestać gospodarzć a ziemię wydzierzawic. Pytam bo może być tak że za parę lat nie bedziw mi się opłacać robić w polu i co wtedy.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie pawelektryk dobry przykład podał, ja podam swój, od marca przejmuje gospodarstwo po rodzicach bez zwierząt, chce zaraz przejść na VAT, będę hodowal opasy, ale jak wiadomo przez pierwsze 2 lata będę miał same zakupy, zero sprzedaży to co wtedy?

 

tO JAK chcesz vat odliczać jak sprzeddaży nie masz to jest niewykonalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

planuję przejść na vat, mam bydło opasowe, i sprzedaż zazwyczaj mam raz na rok, czy będę mógł wystawić fakturę na ojcu (rolnik ryczaltowy) za sprzedaż np zboża, żeby nie było przerw w sprzedaży

testowane przez kilka lat. Zawsze w którymś kwartale brakowało mi sprzedaży -> znajomy brał 100kg zboża dla krówek na paszę, fakturka itp i sprzedaż jest a skoro jest to jest i + opłacone faktury to przyspieszony zwrot VATu się należy.

Chyba nie problem jest sprzedać raz na 3 miesiące 50kg zboża sąsiadowi.

dokładnie. Tylko ja zawsze dam mu fakturę żeby nie było że jest to sprzedaż fikcyjna (bo jakby go podpytali czy sprzedawałem mu to żeby wiedział o tym fakcie).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Mówisz o deklaracjach że tylko elektroniczne czy o czymś innym?

 

Deklaracje i książki zakupów i sprzedaży. Ponadto coraz mniej ma być rozliczeń kwartalnych, rozliczający się tak obecnie zostaną "poproszeni" o przejście na rozliczenie miesięczne. Utrudnienia w zwrocie 25-dniowym, możliwe wydłużenie czasu zwrotu w przypadku kontroli kontrahentów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj