karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

przemol87    186

ja ci udowodniłem ze masz zysku 3880 a nie 13tys


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Tyle że te wyliczenia były z głowy , zakładając że cała sprzedaż idzie na f vat. A jasno napisałem że tak nie jest. więc po prostu policzyłeś książkowo gdzie nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

po pierwsze  to czemu podajesz liczby z głowy i upierasz ze z takimi danymi masz tyle zysku

po drugie : napisze to jeszcze raz:  korzyść wynikająca z przejścia na vat =(dochód netto vatowca+nadwyzka z vatu)- dochód brutto rr

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Robi się ciekawie, jesteśmy z wami, czekamy na więcej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

po pierwsze  to czemu podajesz liczby z głowy i upierasz ze z takimi danymi masz tyle zysku

po drugie : napisze to jeszcze raz:  korzyść wynikająca z przejścia na vat =(dochód netto vatowca+nadwyzka z vatu)- dochód brutto rr

Możemy uznać że :

 

co do "po drugie" - masz 100% rację.

 

co do "po pierwsze" : liczyłem z głowy i po łebkach bo chodziło o sam fakt pokazania że jest opłacalne bycie na vat - co na dodatek udowodniłeś w swoich wyliczeniach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

chłopaki polejcie nam

zysk jest ale nie taki jak sie wydaje na pierwszy rzut oka, mam nadzieje, że niektórzy przeanalizują te nasze  wywody i zobaczą ile faktycznie mają korzyści z przejścia  na vat


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chłopaki polejcie nam

 

Wasza konwersacja modła by się tak skończyć :P   post-177172-0-41038500-1456235794.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Mam pytanie płacę księgowemu za usługę rachunkową 300zł brutto na kwartał i odzyskiwałem od tej sumy vat.Teraz za rozliczenie księgowy zaczął wystawiać jakieś faktury vatFS które są zwolnione z podatku a dalej płacę mu 300zł ale już nie mogę odzyskać vatu z tej faktury czy to jest zgodne z przepisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

 

koledzy,

kilka dni temu znalazłem przyczepę na aukcji internetowej w bardzo atrakcyjnej cenie (wszystkie dokumenty ok itd) sprzedający wystawił mi fakturę vat marze. chcąc zarobić wystawiłem ją na sprzedaż i sprzedałem z zarobkiem. 

 

teraz pytanie czy musze płacić jakiś podatek do urzędu skarbowego?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

nie można tego jakoś obejść?

 

a jeżeli przyczepa będzie sprzedana za taką samą kwotę jak została kupiona, to wtedy zysku nie ma i się chyba podatek nie należy?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Lepiej nie kombinuj i wystaw umowę o 50 czy 100 zł większą i zapłacisz 10-20 zł podatku na koniec roku . jak się skarbowy dopatrzy to samego ciagania i tłumaczenia bedziesz miał tyle że ten podatek nie warty  ile wydasz na paliwo jeżdząc do skarbowego na tłumaczenie się czego sprzedałeś w cenie zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Jak można tyle paliwa na ha zużyć do czasu dobrej kontroli a i za co ty inwestujesz skoro tyle sprzedajesz na sąsiadów,chyba za więcej kupujewsz jak sprzedajesz

Chyba że masz znajomego i to dobrego w skarbówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Wiem że zaraz tu się na mnie gromy posypią ale moim zdaniem za przekręty na vat to powinna być konfiskata całego majątku również tego przepisanego na rodzinę nie dziwmy się wtedy że na wszystko brakuje jak 80 mld PO-PSL umożliwiło wyłudzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Większość wyłudzeń była (jest )na fikcyjnym obrocie (exporcie, imporcie ) stalą , złomem , paliwami , elektroniką itp . a rolnik , to tylko drobny kombinator , w sumie groszowe kwoty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Wiem że zaraz tu się na mnie gromy posypią ale moim zdaniem za przekręty na vat to powinna być konfiskata całego majątku również tego przepisanego na rodzinę nie dziwmy się wtedy że na wszystko brakuje jak 80 mld PO-PSL umożliwiło wyłudzenie

Masz 100% rację tylko podobnie powinno być wobec tych którzy wydzirżawili pole , nie uprawiają go a cały czas biorą dopłaty :ph34r:  :ph34r:  :D . To by bardzo poprawiło koniunkturę polskiego rolnictwa , wprowadzono by dużo ziemii do obrotu lub poprawiło rentowność u tych którzy nastawili się na usługi w rolnictwie.

Edytowano przez osterley

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Powiem więcej w naszych okolicach ci co ziemię w dzierżawę wydali, już dawno maja dopłaty na koncie bo mają po kilka ha i nawet nie wiedzą co na nich rośnie a kasa na koncie,  a ci co w tej ziemi ciężko pracują muszą na dopłaty czekać i tak rok w rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

Masz 100% rację tylko podobnie powinno być wobec tych którzy wydzirżawili pole , nie uprawiają go a cały czas biorą dopłaty. To by bardzo poprawiło koniunkturę polskiego rolnictwa , wprowadzono by dużo ziemii do obrotu lub poprawiło rentowność u tych którzy nastawili się na usługi w rolnictwie.

 

tym którzy wynajmują mieszkania też - bo psują rynek deweloperom? a co z tymi którzy wynajmują samochody - im też byś zabrał bo się nowe auta nie sprzedają? to pewnie tym którzy wynajmują leżaki na plaży też byś majątek skonfiskował...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Wszscy zdrowi?? nie stawiaj w jednym rzędzie wynajmu auta/mieszkania z dzierżawą ziemii i pobieraniem dopłat. Nie mam nic przeciwko dzierżawie a nawet jestem za tylko w cywilizowany sposób - z umową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

no tak..a jak inaczej? a czynsz dzierżawny to np wysokość dopłat, albo wysokość dopłat + 1000 PLN jak są chętni...dla mnie to to samo co wynajęcie mieszkania czy samochodu.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    11

Witam wszystkich,
Korzyści z bycia na Vacie nie zawsze są takie same. O ile może w produkcji roślinnej jest to bilans dodatni, to w przypadku produkcji drobiarskiej, czyli w moim przypadku jest to bilans ujemny. W tamtym roku zapłaciłem ok 16 tys. Vatu. Zainwestowalem tylko w pługi, gdzie Vatu było ok 2 tys. Wiec żeby nie ta inwestycja miałbym 18 tys Vatu do zapłaty. Kupuje i sprzedaje wszystko co potrzebne do produkcji na fakturach. Wszystko co do domu lub do samochodów to nie odliczam.
Można byłoby kombinować, załatwiać lewe faktury, ale wolę być uczciwy i spać spokojnie. W ostatnim czasie w mojej gminie skarbówka robi dokładne kontrole. Jeden z rolników zapłacił kwotę w setkach tys. Wiec jeśli ktoś myśli że wyłudzenia Vatu nie są duże to się myli.
Jeśli ktoś chce przejść na VAT niech dokładnie policzy czy wyjdzie na tym dobrze. Sam będę się zastanawiać czy nie wrócić na ryczałt.

Edytowano przez wojtaso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

no tak..a jak inaczej? a czynsz dzierżawny to np wysokość dopłat, albo wysokość dopłat + 1000 PLN jak są chętni...dla mnie to to samo co wynajęcie mieszkania czy samochodu.

tyle że jakmasz umowę to z prow należy ci się np. ciągnik 200 konny a nie 140 bo ci się areał zwiększa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj