karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

slonju77    56

Ja bez zadnych  inwestycji mam co miesiac zwrot vatu mniej wiecej tyle co minimalna pensja. Pól roku i 1 kontrola.

Zeby miec miesięcznie zwrotu tyle co najnizsza pensja musisz robić zakupy miesięcznie na około 6000 tysi,a poza tym  nic nie sprzedajesz?

Ależ on bajek nie pisze tylko ty nie masz pojęcia jak to działa.

 

Na Vat sprzedaje się część a resztę sprzedaje się na zaprzyjaźnionego ryczałtowca.

 

Odlicza się kompletnie wszystko oprócz jedzenia - bo już wodę i napoje jak najbardziej się odlicza.

 

A już zupełnym luksusem jest jak żona pracuje - jesteś na vat , sprzedajesz na faktury tyle ile wydajesz i się wszystko ładnie kręci. 

Co z tym ma pracująca żona wspólnego?Jesli sprzedajesz na faktury tyle ile wydajesz to wychodzisz na 0

Edytowano przez slonju77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Zeby miec miesięcznie zwrotu tyle co najnizsza pensja musisz robić zakupy miesięcznie na około 6000 tysi,a poza tym  nic nie sprzedajesz?

Co z tym ma pracująca żona wspólnego?Jesli sprzedajesz na faktury tyle ile wydajesz to wychodzisz na 0

Nawozy, opryski, części + jakaś maszyna i wyjdzie ci dużo więcej niż 10tyś wydatków miesięcznie (piszę na przykładzie gospodarstwa ponad 50ha) więc nie jest jakimś większym problemem wycofanie VAT w wysokości 2000PLN miesięcznie.

 

A pracująca żona - sprzedajesz na FV na kwoty które pokrywają wydatki a resztę na ryczałt - zaprzyjaźniony rolnik (albo sam sobie na mąkę mielesz i placki sobie smażysz ;) ) - a jak masz kontrolę to pokazujesz że środki do życia masz z pensji żony ;).

 

 

 

VAT jest wspaniałym podatkiem jeżeli ktoś chce to wykorzystywać - zaznaczę że w 100% zgodnie z prawem.

 

Moim zdaniem najlepiej jakby został zniesiony i wprowadzony podatek obrotowy w jakiejś niskiej stawce. Nie trzeba by kombinować i każdy by na tym zyskał. Ale nikt tego nie zrobi bo duzi ludzie robią na tym za duże pieniądze - my malutcy możemy się jedynie podczepić i płynąć z nurtem mając jakieś małe korzyści.

Edytowano przez Dasiekk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pod warunkiem że nie utrzymujesz się z gospodarstwa powinieneś dodać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

A dlaczego tak myślisz?

 

Przecież gospodarstwo niczym nie różni się od prowadzenia firmy. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

jak wam przyjdzie porządna kontrola do domów z 'krzyrzówkami' to się natłumaczycie. nie cierpię takich ludzi jak Wy - cwaniaczki, przez których reszta ludzi co w miarę rozsądnie to rozlicza jest przy kontrolach traktowana jak złodzieje, a takim jak Wy to do d*p się nie dobierają! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

ja jestem na miesięcznym rozliczeniu,i różnie wychodzi raz mi zwracają raz ja im. Nic nie kombinuję bo wolę nie mieć z nimi później do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jak udokumentujesz  zakupy za 100 tyś jak na koncie masz 50 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Doplaty bezposrednie dostaje i moge wydac na co chce a sa nie opodatkowane. Poza tym  mozna  robic darowizny na to nie ma zadnego limitu i to tez jest nie opodatkowane

Edytowano przez krzychuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ale darowiznę w rodzinie musisz zgłosić i podpinasz druk przelewu, a jak to omijasz?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Dlaczego omijac?
Robisz przelew zglaszasz do US i wszystko gra. Pytalem w US to nawet jak by bylo milion  to dla nich wszystko jest wporzadku

Edytowano przez krzychuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Czyli rozumiem że często robisz  przelewy "rodzinne"


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Omijać nie ma sensu, robi się przelew i tyle. Kolega tam o kontroli "krzyżowej" pisał - ale gdie jest problem , przecież nikt nie jest debilem i nie drukuje sobie faktur tylko rozlicza to co fizycznie kupione ;) , a że przy okazji kupione na 4 inne gospodarstwa które są na ryczałcie to już inna sprawa.

 

A zakup za 100 jak się szykuje to się wtedy sprzedaje na fakture za 100tyś , zresztą za 100 tysięcy to się za gotówkę nie kupuje bo kontrola na 99%. Płaci sie połowę a resztę na kredyt  - nawet żeby go spłacić po miesiącu ale kredyt musi być.


jak wam przyjdzie porządna kontrola do domów z 'krzyrzówkami' to się natłumaczycie. nie cierpię takich ludzi jak Wy - cwaniaczki, przez których reszta ludzi co w miarę rozsądnie to rozlicza jest przy kontrolach traktowana jak złodzieje, a takim jak Wy to do d*p się nie dobierają! 

 

A za co mają się dobierać komuś kto rozlicza wszytsko co możliwe ? Przecież to jest legalne!!!

 

Mi jak lata temu księgowa powiedziała że jak sobie kupię terenowe auto na gospodarstwo i odliczę pełny VAT to będę mógł nim tylko po polu jeździć  :D  :D  :D  - tego samego dnia przestała być moją księgową.

Auto kupione - VAT odliczone. Od tamtej pory zakupiłem jeszcze ze 3 inne auta i od wszystkich odliczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Zrobilem 1 przelew.
Dasiekk ale te auta musialy byc nowe albo z jakiejs firmy ktora wystawi fakture?

Edytowano przez krzychuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a co w przypadku sprzedaży bezpośredniej każdemu klientowi musiał bym wystawić fakturę czy mogło by to być jakieś dzienne zestawienie sprzedaży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Zrobilem 1 przelew w rodzinie na bardzo duza sume i jeszcze tego nie wydalem.

Dasiekk ale te auta musialy byc nowe albo z jakiejs firmy ktora wystawi fakture?

2 były nowe , 1 używane odkupione od firmy leasingowej (renault master) i pick up ze Stanów , F150 najdłuższy to i z akcyzą poszło ok bo jako ciężarówka ściągnięty.

a co w przypadku sprzedaży bezpośredniej każdemu klientowi musiał bym wystawić fakturę czy mogło by to być jakieś dzienne zestawienie sprzedaży 

Teoretycznie to każda spredaż powinna być fakturowana, coś tam jest w przepisach że się można na kasę fiskalną załapać w jakimś przypadku - a jak jest naprawdę to każdy wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej62    0

Dlaczego omijac?

Robisz przelew z jednego konta na drugie zglaszasz do US i wszystko gra. Pytalem w US to nawet jak by bylo milion zl darowizny to dla nich wszystko jest wporzadku

Dla skarbowego ten milion darowany jest w porządku o ile darujący ten milion ma i może udokumentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

cały vat odliczysz wtedy, skarbówka może chciec umowę z bankiem, że masz kredyt i że za kredyt kupiłeś maszynę i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Omijać nie ma sensu, robi się przelew i tyle. Kolega tam o kontroli "krzyżowej" pisał - ale gdie jest problem , przecież nikt nie jest debilem i nie drukuje sobie faktur tylko rozlicza to co fizycznie kupione ;) , a że przy okazji kupione na 4 inne gospodarstwa które są na ryczałcie to już inna sprawa.

 

A zakup za 100 jak się szykuje to się wtedy sprzedaje na fakture za 100tyś , zresztą za 100 tysięcy to się za gotówkę nie kupuje bo kontrola na 99%. Płaci sie połowę a resztę na kredyt  - nawet żeby go spłacić po miesiącu ale kredyt musi być.

 

A za co mają się dobierać komuś kto rozlicza wszytsko co możliwe ? Przecież to jest legalne!!!

 

Mi jak lata temu księgowa powiedziała że jak sobie kupię terenowe auto na gospodarstwo i odliczę pełny VAT to będę mógł nim tylko po polu jeździć  :D  :D  :D  - tego samego dnia przestała być moją księgową.

Auto kupione - VAT odliczone. Od tamtej pory zakupiłem jeszcze ze 3 inne auta i od wszystkich odliczam.

wszystkiego, na prawdę? do czego dobierać? czy ty czytasz co tu ludzie piszą?! 

 

odpisywać vat od wody i napojów do picia?????? no ludzie, SAMI SIĘ OKRADAMY a nie US.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

No jasne że od wody się vat odpisuje. Podobnie jak od zakupów obuwia, chemii gospodarczej, agd, prądu, częsci zakupionych ubrań i wielu wielu innych.

 

Ja natomiast uważam że sami się okradamy jak nie robimy tych odpisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3510

Nawet od garnituru , piekarnika ,lodówki prąd i woda zużyta w mieszkaniu ??    ,a obuwie i odzież robocza to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj