karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Gość   
Gość

Jak jesteś na vat czynny to nie możesz sprzedawać na ryczałt i bajek tu nie pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

polak chce polak potrafi...

nawet ubrania wyjściowe, garnitur, koszule itp można odliczyć jak sprzedawca napisze fakturę na ubranie robocze, sposobów kombinowania jest na prawdę dużo a wszystko już jest tylko kwestią wyobraźni  i jakiegoś zdrowego rozsądku rzecz jasna. plony trochę zawsze można zaniżyć, sprzedać na sąsiada, gorzej przy zwierzątkach, zwłaszcza mleko, przy reszcie kombinacji jest bez liku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

Dobrze że masz takiego sąsiada u mnie połowa to vatowcy,a reszta połowe by chciała zysku i jeszcze by wypaplała dookoła ,był taki co tak robił nieżle go skarbówka prztrzepała już tego nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Jak jesteś na vat czynny to nie możesz sprzedawać na ryczałt i bajek tu nie pisz

 

Ależ on bajek nie pisze tylko ty nie masz pojęcia jak to działa.

 

Na Vat sprzedaje się część a resztę sprzedaje się na zaprzyjaźnionego ryczałtowca.

 

Odlicza się kompletnie wszystko oprócz jedzenia - bo już wodę i napoje jak najbardziej się odlicza.

 

A już zupełnym luksusem jest jak żona pracuje - jesteś na vat , sprzedajesz na faktury tyle ile wydajesz i się wszystko ładnie kręci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Dobrze że masz takiego sąsiada u mnie połowa to vatowcy,a reszta połowe by chciała zysku i jeszcze by wypaplała dookoła ,był taki co tak robił nieżle go skarbówka prztrzepała już tego nie robi

Dlatego napisałem o zdrowym rozsądku, sam mam sąsiada na którego mogę sprzedać i nic nikomu nie będzie mówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

daremw  przy zwierzetach tez mozna kombinowac  ze vat masz caly dla siebie

Edytowano przez krzychuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ależ on bajek nie pisze tylko ty nie masz pojęcia jak to działa.

 

Na Vat sprzedaje się część a resztę sprzedaje się na zaprzyjaźnionego ryczałtowca.

 

Odlicza się kompletnie wszystko oprócz jedzenia - bo już wodę i napoje jak najbardziej się odlicza.

 

A już zupełnym luksusem jest jak żona pracuje - jesteś na vat , sprzedajesz na faktury tyle ile wydajesz i się wszystko ładnie kręci. 

 

To jest przestępstwo skarbowe !!!!!! jeszcze dziś wysyłam informację gdzie trzeba Ziobro zrobi z tym porządek ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Wal śmiało ;). Kontrola co roku ;).

 

Dzisiaj HMRC przesłał mi maila z przypomnieniem żebym się rozliczył do końca stycznia ;) i wiesz co - tam mam około 60000 kwoty wolnej od podatku.

 

Jak tak dalej u nas pocisną z nowymi daninami to będzie jeszcze więcej osób miało firmy za granicą i tam płaciło większość podatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie o Tobie myślałem Ty staniesz przed Trybunałem ;) za nakłanianie do popełnienia przestępstwa B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Przed pisim trybunałem...widzę staszek że ci się humor wyostrzył;)

 

Dobrą opcją jak wyskakują z rolnictwa podatki albo vat jest leasing maszyny/auta. 

 

Pamiętajcie , jeżeli wszyscy chcą od was waszych pieniędzy w podatkach to róbcie tak żeby płacić ich jak najmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

soltys48 jakie niby podpisy na fakturach sprawdzali? jak na fakturach nie musi być podpisów, nawet Nie musi być czy to kopia czy oryginał. robi to się przyzwyczajenia

Podpisy?Uczepiła się o "podpis osoby uprawnionej do odbioru faktury"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Nie ma takiego obowiązku . Jak się mylę to mam z tyś, faktur do podpisania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

kolego niewiem pierwszy raz byłem i nie dyskutowałem

Dzięki za info następnym razem będę wiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

To wszystko daje obraz pracy i postawy wobec obywatela b.ważnych organów (US) , nie byłem kontrolowany i to co pisałeś o kontroli jest interasujące dla mnie , przepis o braku obowiązku podpisywania faktur przez odbiorców jest z 2004 roku , a urzędniczka się przyczepiła , tylko na jakiej podstawie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przed pisim trybunałem...widzę staszek że ci się humor wyostrzył ;)

 

Dobrą opcją jak wyskakują z rolnictwa podatki albo vat jest leasing maszyny/auta. 

 

Pamiętajcie , jeżeli wszyscy chcą od was waszych pieniędzy w podatkach to róbcie tak żeby płacić ich jak najmniej.

 

Qwszem Dasiu jak najmniej ale zgodnie z prawem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

To wszystko daje obraz pracy i postawy wobec obywatela b.ważnych organów (US) , nie byłem kontrolowany i to co pisałeś o kontroli jest interasujące dla mnie , przepis o braku obowiązku podpisywania faktur przez odbiorców jest z 2004 roku , a urzędniczka się przyczepiła , tylko na jakiej podstawie ? 

ona sie nie tyle przyczepiłą co poprosiła o podpisanie i tyle ja to grzecznie zrobiłem-ogólnie kontrola przebiegała w miłej atmosferze jak na US ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

daremw powiem ci ze przy zwierzetach tez mozna kombinowac i to tak ze vat masz caly dla siebie

 

A rejest w agencji jak ominiesz jak świnie i bydło rejestrowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

W przypadku hodowli to raczej o duże koszty chodzi żeby się vat zzerował ;). Ale ja się nie znam, a na dodatek boję się pisać bo pisowski kapuś staszek siedzi na forum;). 

 

 

Stare czasy ci się staszku przypominają ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Qwszem Dasiu jak najmniej ale zgodnie z prawem ;)

 

nie koniecznie zgodnie z prawem, ważne aby na papierze nie wychodziły jakieś przysłowiowe kwiatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W przypadku hodowli to raczej o duże koszty chodzi żeby się vat zzerował ;). Ale ja się nie znam, a na dodatek boję się pisać bo pisowski kapuś staszek siedzi na forum;). 

 

 

Stare czasy ci się staszku przypominają ? 

 

Nie stare czasy Daśku tylko mówisz o uczciwości a z drugiej strony piszesz że można oszukiwać widzisz teraz nadeszły czasy dla uczciwych Tacy jak Ty i Krzych będą musieli się bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Bać się? A niby czego? Nic co nie jest zabronione jest dozwolone staszku drogi.

 

 

Jakbyś chciał złożyć na mnie donos na temat pozarolniczych przychodów to już wysyłam ci adres gdzie możesz go wysłać bo właśnie tam się rozliczam : 

 

HMRC Euston Tower, 286 Euston Rd, London NW1 3UL.

 

 

 

A gdybyś zrealizował swoje marzenie i zaczął montaż mioteł brzozowych i by się okazało że zus i podatki cię zjadają to wal śmiało pomogę ci otworzyć firmę w UK ;) .

Edytowano przez Dasiekk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

tylko firma w UK a gospodarstwo w PL to raczej się nie zwróci.

Ja wiem że w przypadku normalnej firmy warto migrować nawet do krajów beneluxu bo jest taniej a roboty z tym aż tak wiele nie ma. Niestety nie wiem czy da się to tak łatwo zrobić z gospodarstwem, tym bardziej takim do 50-100ha.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

z gospodarstwem byłoby ciężko, no ale jakby wprowadzili ZUS zamiast krus to na pewno by się dało ale to wtedy nie za granicę tylko robi się spółkę z O.o. - temat już przemyślany w razie W :). a za granicą to działalność pozarolniczą . Jeżeli ktoś ma firmę która zajmuje się tak jak ja usługami nazwijmy to "niematerialnymi" to płacenie ZUS w Polsce jest zupełnym nonsensem zwłaszcza że 95% moich klientów nie jest z Polski. teraz po nowych "dobrych zmianach" pewnie większość biznesu z zakresu nowych technologii, usług oraz handlu internetowego będzie miała "siedziby" za granicą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj