karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

krzychuuuuu    46

Bez inwestycji masz  zwroty ,chyba kche plony ,a nawożenie ,ochrona wysoka,albo sprzedajesz zboże na sąsiada

Czesc zboza skarmie zwierzetami a reszte sprzedaje na kogos innego. Nawozenie i ochrona to maly vat do zwrotu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Dobrze że masz na kogo ,ale do czasu kolego miejmy nadzieje ,najlepiej jak by wprowadzili vat do wszystkich ,wtedy byście płakali ,a tak ktos kupuje za 100 tyś netto i już przechdzi na vat ,bez inwestycji to bym dokładał bedąc na vacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeski    5

czy od używanego ciagnika kupionego od rolnika badz od handlarza ktory mi wystawi fakture bede mógł odliczyc vat? bo moja ksiegowa twierdzi ze nie, tylko od nowych ze da rade odliczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

dokładnie to samo miałem napisać co kolega wyżej, dobra księgowa to podstawa, żeby być zadowolonym z Vatu, twoja na pewno do takich nie należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

są 2 gospodarstwa na ryczałcie(ojciec+syn) to pierwsze gospodarstwo posiada maszyny, drugie nie posiada i chcą wziąć wspólnie prow(200k+200k) więc obaj przechodzą na vat, drugie gospodarstwo chce kupić wszystkie maszyny od gospodarstwa pierwszego(nie te z prowu tylko stare które pierwsze gospodarstwo posiadało jeszcze przed prowem i na ryczałcie), to drugie dostanie zwrot vatu? to pierwsze będzie musiało odprowadzić podatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Sprzedający musi vat oddać do US a kupujący go odzyska więc wyjdziecie na 0. Chyba łatwiej zrobić darowiznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Jeśli masz osobny licznik to odliczasz 100% za licznik z gospodarstwa a za licznik z mieszkania nic, ale wiekszość nie ma i odliczają różnie, jedni 70% inni 60% a jeszcze inni 90%, teoretycznie nie możesz odliczac za części do samochodu prywatnego ale wystarczy powiedziec sorzedawcy aby na fakturze nie bylo np. Amortyzator do vw tylko po prostu amortyzator i nie ma żadnego problemu tak samo z przeglądami itd.

Z jednego przyłącza czy osobne przyłącze na drugi licznik?

Mi powiedzieli że muszę pociągnąć osobną linię do drugiego licznika.

 

 

nie musi być taryfy dla firm, natomiast ma być NIP na fakturze. Owszem dwa okresy do tyłu a więc albo dwa miesiące albo sześć miesięcy.

 

Problem z zakładami energetycznymi jest taki że to oni każą wziąć ofertę dla firm jeżeli chcemy fakturę z NIPem (wymóg US).

Podobno zmiana operatora energetycznego pomaga w pozostaniu przy taniej taryfie i dopisaniu NIPu na fakturze.

Mi też nie chcą dopisać nip-u i każą zmienić taryfę lub ciągnąć osobną linię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a umowa użyczenia budynków cz maszyn trzeba zgłaszać skarbowce ? jakieś pieczątki potwierdzające przez gminę trzeba?  bo chce z czesci watt odliczać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57

Byłem ostatnio u siebie w energetyce. ( godzinę czekałem w kolejce zanim się dostałem do biura ) Usłyszałem że jeśli nie zmienię taryfy to niema takiej możliwości żeby dopisać nip na fakturze. Więc wstałem i powiedziałem że w innych firmach jest taka możliwość i zmieniam dostawcę prądu. Po chwili usłyszałem " niech pan chwilkę poczeka, mamy teraz nowy system w komputerach więc nie wiem czy się uda ale spróbujemy" No i tym sposobem już po dziesięciu sekundach Nip był dopisany tylko że przyjdzie dopiero na nowej fakturze bo tej już nie chciała zmienić. Więc jak się odpowiednio z nimi rozmawia to wszystko można załatwić  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam.

  Mam takie pytanie .Kupuję nowy ciągnik wyceniony jest brutto 143,461 a cena netto wynosi 116,635 .Przeliczając tą cenę wychodzi ,że VAT wynosi 18,7% to jest normalne? nie powinno być 23% ? Chyba ,że są jakieś przepisy których nie dopatrzyłem?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

a no właśnie, wszystko się zgadza, Vatu jest 23%, powinieneś już chyba wiedzieć od jakiej ceny jest naliczany Vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Witam.

  Mam takie pytanie .Kupuję nowy ciągnik wyceniony jest brutto 143,461 a cena netto wynosi 116,635 .Przeliczając tą cenę wychodzi ,że VAT wynosi 18,7% to jest normalne? nie powinno być 23% ? Chyba ,że są jakieś przepisy których nie dopatrzyłem?

 

VAT zawsze dodajemy do ceny netto ( tej niższej) czyli 116635 + 23% = 143461,05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Witam.

  Mam takie pytanie .Kupuję nowy ciągnik wyceniony jest brutto 143,461 a cena netto wynosi 116,635 .Przeliczając tą cenę wychodzi ,że VAT wynosi 18,7% to jest normalne? nie powinno być 23% ? Chyba ,że są jakieś przepisy których nie dopatrzyłem?

Na serio ? ;). Najlepszy dowcip jaki słyszałem w tym roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Witam.

  Mam takie pytanie .Kupuję nowy ciągnik wyceniony jest brutto 143,461 a cena netto wynosi 116,635 .Przeliczając tą cenę wychodzi ,że VAT wynosi 18,7% to jest normalne? nie powinno być 23% ? Chyba ,że są jakieś przepisy których nie dopatrzyłem?

 

Matematyki w szkole nie uczyli?

 

116,635 * 1,23 = 143,461

143,461 / 1,23 = 116,635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Jak to jest z zakupami robionymi przez allegro lub inny sklep wysyłkowy który wystawia fakture ? można w takim przypadku odpisać Vat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Jak to jest z zakupami robionymi przez allegro lub inny sklep wysyłkowy który wystawia fakture ? można w takim przypadku odpisać Vat ?

 

A dlaczego by nie można było?, VAT możesz odliczyć od wszystkiego co zostało zakupione na F-VAT na potrzeby gospodarstwa, nie ważne od jakiej firmy czy rolnika, nawet zakupy od rolnika ryczałtowego jeżeli bedziesz mial fakturę RR możesz vat odliczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano    3

kupiłem auto osobowe i zastanawiam się czy odliczyć 50% czy 100% vatu. przy 100% należy prowadzić ewidencję przebiegu. ma ktoś może doświadczenie w tym temacie? US "czepia" się tej ewidencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj