karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Dasiekk    27

Możesz orzechami zapłacić ale wtedy zwrot dostaniesz w postaci suszonych śliwek !!! 

 

Jak ktoś Ci pisze że tylko przelew to znaczy że pewnie coś wie i tylko przelew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

A mozna   wcale nie wystawic tej faktury  RR  rolnikowi  ryczałtowemu  czy urząd skarbowy  może  za to  jakos    ukarac ?   bo  ten  vat  to groszowe  sprawy  np  przy kupnie małego cielaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a nie można zapłacić gotówką ? 

 

Gotówką do ręki nie ale idziesz do banku i płacisz gotówką na konto sprzedającego i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A mozna   wcale nie wystawic tej faktury  RR  rolnikowi  ryczałtowemu  czy urząd skarbowy  może  za to  jakos    ukarac ?   bo  ten  vat  to groszowe  sprawy  np  przy kupnie małego cielaka.

 

Nie musisz. Tak samo nie musisz brać faktur na szpadle, rękawiczki i inne drobniejsze rzeczy ale grosz do grosza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Potrzebna jest pieczątka  gdy będe wystawiał faktury za sprzedane zboże ?

Edytowano przez pawelus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Nie jest wymagana bo wystarczy dane ręcznie wpisać ale wypada ja mieć choćby przy wypełnianiu rozliczenia do us. Może od ciekawa groszowa sprawa bo ok 50 zl ale kupując ok 20 cielakow różnie to jest już jakiś grosz A sprzedając towar za kilkadziesiąt tyś. rocznie vatu uzbiera się sporo i później jest szukanie dziury w całym aby nic nie dopłacać.
Co do RR to musi być potwierdzenie wpłaty na konto ryczaltowca bo inaczej nie odzyskasz vatu. Kwestia dogadania się z platnoscią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Ale przydatny. Ja w końcu muszę o niego wystąpić bo bez niego operator kom. nie wystawi faktury, przez co,miesiąc w miesiąc ucieka mi około 40 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

czyli jako firma usługi czy przedsiębiorstwo to tak ale gospodarstwo rolne to nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

@tome11

 

odnosiłem się do postu wyżej i tylko do zwierząt tam zawartych. określone są rzeczy na które można wystawić fakturę vat RR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Witam . Czy jeżeli teraz zakupię 1000 litrów paliwa a rozliczam sie kwartalnie to czy Urząd Skarbowy sie nie bedzie tego czepiał ? Boję się podwyżek cen paliw. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

czyli na paliwo mogę brać ile chce czy jakoś to policzyć i ograniczyć tak żeby nie przesadzić ja mam 20 ha a ojciec 30 ha ale on jest na ryczalcie czyli może wszystkie faktury brać na mnie czy trochę przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ale chyba i tak warto brać na ojca, ponieważ odliczysz więcej akcyzy niż jest tego vat'u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

1000L na 10ha to śmiesznie mało do odliczenia na VAT. Ja mam 50 ha swoich i koło 20 w dzierżawie i rok w rok odliczam VAT z około 30 000 litrów. Akurat paliwo,nawozy (vat niski) , części i oleje to są rzeczy nieudowadnialne jeżeli chodzi o zużycie - oczywiście w granicach rozsądku. A więc nie widzę żadnego problemu żeby z tych dobrodziejstw nie korzystać ;).

Edytowano przez Dasiekk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj