karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

miwigos    3520

Możesz za dwa okresu do tyłu ,podobno niektóre urzędy nie tolerują takiego odliczania ,musi być taryfa jak dla firm ,więc się spytaj lepiej w skarbówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

nie musi być taryfy dla firm, natomiast ma być NIP na fakturze. Owszem dwa okresy do tyłu a więc albo dwa miesiące albo sześć miesięcy.

 

Problem z zakładami energetycznymi jest taki że to oni każą wziąć ofertę dla firm jeżeli chcemy fakturę z NIPem (wymóg US).

Podobno zmiana operatora energetycznego pomaga w pozostaniu przy taniej taryfie i dopisaniu NIPu na fakturze.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Ze 3 lata temu mi pge nie robiło problemów z dopisaniem nipu, więc najlepiej udać się do swojej energetyki i dopytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. w lipcu kupiłem maszyny i mam fakturkę . od stycznia 2016 roku przechodzę na vat  i czy jest możliwe odzyskanie vatu z tej faktury ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak, ale nie cały i to w częściach. Koszt jednostkowy maszyn to min 15 tyś chyba i jeśli jakaś nie kosztowała więcej jak 15 tyś to nie odliczysz. Pewny wszystkiego nie jestem. Poszukaj w tym temacie, bo1,5 roku temu była dyskusja o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

cena netto powyżej 10 tys.

można odliczać po 20% przez 5 lat, rozliczenie w styczniu lub w I kwartale, w zależności jak się rozliczasz

aby odliczyć w 2016 trzeba być na wacie już w grudniu 2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

Witam mam takie pytanie w roku 2011.01.10 przejąłem gospodarstwo po rodzicach wraz z maszynami ciągnikami,przyczepami i innymi aktem notarialnym.rodzice byli na ryczlcie ja z dniem 01 lipca 2011 przeszlem na vat teraz chce sprzedać przyczepe i tu moje pytanie jaka fakturę musze na nia wystawic przyczepa jest w gos od 25 lat nic do niej nie kupilem na fakture dodam ze przyczepa jest zarejestrowana moja ksiegowa mowi mi ze 23%  prosze o odp ktos moze wie po nowym roku udam sie do skarbowki

Edytowano przez krzysiuzuzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

23%-ksiegowa dobrze mowi


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

A co w tym dziwnego. Przecież ta przyczepa nie jest chyba warta majątku.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Kolego ile jest warta tyle jest warta. Myślę, że jeśli to tylko możliwe to nikt nie chce ani złotówki wpłacić do US. Jeśli to tylko możliwe trzeba szukać luk prawnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

dokladnie ile warta tyle warta 10000 tys brutto podatku jest 2300 zl jak na moje hobby to duzo :)tym bardziej ze nie mialep prawa do odliczenia ale idzie to obejsc tylko czekam na potwierdzenie mozna jeszcze zanizyc fv

Edytowano przez krzysiuzuzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

tak dla sprostowania vat  nie liczy się od kwoty brutto:) Niby jakims sposobem można, ale na pewno nie 100000 X 23%

Edytowano przez jaro86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

w kwocie 10 tys,brutto jest 1800zl podatku vat ,w kwocie 100000zl jest 18000zl vatu,inaczej byc nie moze,


doplaty,renty strukturalne sa zwolnione z opodatkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

dzieki za poprawke macie racje. macie jakies sposoby jak to przeskoczyc w maju pojdzie ciagnik warty 40 tys ktorego tez przejalem. inna sprawa jest jak ja kupie maszyne odlicze wat i za kilka lat ja sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

w kwocie 10 tys,brutto jest 1800zl podatku vat ,w kwocie 100000zl jest 18000zl vatu,inaczej byc nie moze,

doplaty,renty strukturalne sa zwolnione z opodatkowania

 

kolego tak żeby nikt nie miał wątpliwości 10.000zł brutto vatu jest 1869, 92zł. Niestety US to taka instytucja, że nawet złotówki nie przepuści:)

Edytowano przez jaro86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

no ok a jesli przekaze nie oplatnie np bratu ktory nie jest firma od tego nie bedzie vatu a on np po 6 miesiacach sprzeda na umowe k/s i nie pisze tu o kwocie 10 tys bo to nie warte kombinowania tylko 40,50 i wiecej tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

Witam. Nie wiedziałem gdzie napisać to pytanie, dlatego piszę tutaj. A więc tak, chciałem zaliczyć praktyki zawodowe na studiach i można zaliczyć pracę w gospodarstwie na poczet tych praktyk, ale muszę przedłożyć jeden z tych dokumentów: zaświadczenie o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej lub odpis z Krajowego Rejestru Sądowego. Czy gospodarstwa rolne posiadają w ogóle takie wpisy??? (wpisywałem na stronie CEiDG i nic nie wyskakuje). Dodam, że jestem rolnikiem vatowcem. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

do waldek91   wedlug mnie jest to regon ,bo gospodarstwa indywidualne nie musza miec wpisu w gminie w dzialalnosci gaspodarczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonzaj_pako    0

do waldek91 

 wpis do Krajowego Rejestru Sądowego maja tylko spółki  oprócz spółki cywilnej.

wpis do Ewidencji Działalności Gospodarczej pewnie chodzi co o Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej czyli CEIDG

posiadają podmioty gospodarcze które sa zarejestrowane  właśnie w CEIDG czyli maja założoną działalnośc gospodarcza którą zakłada sie w urzędze gminy.

dla ciebie najlepszym rozwiazaniem byloby odbyc praktyki w jakieś spółdzielni, RSP czy SKR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Kupowałem przyczepę właśnie z takiej sytuacji. Gośc przy mnie do prawnika dzwonił io nie musiał nic wystawiać dlatego że on ją miał zapisaną. Tylko jest jedno ale nie była rejestrowana 


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

nie kombinuj z darowizna bo bedziesz mial i tak problemy, sprzedaj bratu po cenie zlomu z dopiskiem uszkodzona i juz


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ludzie co Wy tu kombinujecie jest at do zapłaty to się płaci jest do zwrootu to się robi wniosek do zwrotu to co tu proponujecie to jest przestępstwo skarbowe nie dziwcie się potem że kontrole są jak ludzie takie szopki robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj