karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

LukeClaas    424

Witam.

 Czy jest możliwość odliczenia vatu od zakupu latopa? Będzie używany przy prowadzeniu gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Bez problemu, abyś nie odliczał laptopów co miesiąc, spokojnie co 2/3 lata możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

Panowie czy mogę odliczyć Vat od budowy przydomowej oczyszczalni biologicznej??? chodzi mi  odliczenie vat-u od zakupu materiałów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Ja odliczałem połowę vat-u od oczyszczalni ze względu że obsługuje ona zarówno dom jak i pomieszczenie socjalne przy przechowalni. A tak na marginesie mówisz że chcesz odliczyć materiały do budowy czyli że strugasz ją samemu od podstaw? Oczyszczalnia musi posiadać atest gwarantujący jej sprawne działanie, do tego zgłoszenie robót budowlanych i szkic na mapce, wszystko składasz w starostwie i po 30 dniach jak Ci nic nie odpiszą zaczynasz budowę.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielson89    0

Witam Panów! Nowy w temacie jestem i mam pytanie.. Jestem na vacie i właśnie przerabiam starą oborke i czy moge odliczyć vat od cementu styropian itp? Zaznaczam ojciec ma krowy ryczałt ja natomiast młody rolnik vat i trzymam buchaje.. Budynek nie jest na mnie przepisany, jest użyczony.. Troche przejrzałem temat i za księgową płace 100zł netto za kwartał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1412    0

witam

 

Jestem na vatowcem jaka fakture wystawic przy sprzedazy byczkow i krów mlecznych sprzedajac rolnikowi ryczałtowemu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Fakturę vat, może być bez nip-u, ale uważaj z tymi fakturami dla osób fizycznych bo jak przekroczysz kwotę (kiedyś było 20tyś nie wiem ile teraz) to wejdziesz w obowiązek kasy fiskalnej.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Składając wniosek w Urzędzie Skarbowym VAT-R oraz NIP-7 żeby rozliczać się z Vat-u trzeba uiścić jakąś opłatę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

czy ktoś z Was ma tak, że jest na Vacie i kupuje małe cielaki a potem odsprzedaje jałówki wysokocielne? a osoba od której kupuje i sprzedaje to ryczałtowiec, ktoś mi podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Składając wniosek w Urzędzie Skarbowym VAT-R oraz NIP-7 żeby rozliczać się z Vat-u trzeba uiścić jakąś opłatę ?

 

U mnie to wyglądało tak, że za złożenie nic się nie płaci, ale też nie wydają żądnego papierka że przyjęli wniosek. Po zapłaceniu 170 wydają papierek że przyjęli takowe dokumenty.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

czy ktoś z Was ma tak, że jest na Vacie i kupuje małe cielaki a potem odsprzedaje jałówki wysokocielne? a osoba od której kupuje i sprzedaje to ryczałtowiec, ktoś mi podpowie?

Jak kupujesz to faktura VAT RR ty wystawiasz i płacisz przelewem to wtedy mozesz odliczyc vat. a jak sprzedajesz to zwykła faktura VAT na 8%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    416

Jest  sporo informacji  odnośnie  przejścia  z ryczałtu   na Vat   a  nigdzie nie mogę  znaleźć porad  co  w przypadku  powrotu  z bycia Vatowcem  na ryczałt  ,  jak to wygląda  gdy  będąc  Vatowcem  zainwestujemy   w  nowy sprzęt uzyskamy  zwrot podatku Vat  a   po  kilku latach w wyniku na przykład  spadku  dochodów  w gospodarstwie  zechcemy przejść na ryczałt   słyszałem że   trzeba będzie   zapłacić  jakąś część  Vatu  bądź sprzedać ten sprzęt  ? ( temat zaciekawił  mnie  bo ostatnio  czekając  na rozładunek  rozmawialiśmy w kilku rolników na ten temat  i zdania  a właściwie  wiedza na ten temat była bardzo różna  ale jeden z rozmówców  wieszczył  spore problemy   w  takiej sytuacji )  Może  ktoś  sam to przerabiał   ma wiedzę  praktyczną  jak to  wygląda  i zechciał się  nią podzielić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Szybkie pytanie ile jest vatu na baloty ze słomy? 5 czy 8?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Czyli jednak ja miałem rację :P bo znajomy kity mi wciskał że 5 a trafił mi się dobry kupiec na 150 balotów... :P Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    6

Jest sporo informacji odnośnie przejścia z ryczałtu na Vat a nigdzie nie mogę znaleźć porad co w przypadku powrotu z bycia Vatowcem na ryczałt , jak to wygląda gdy będąc Vatowcem zainwestujemy w nowy sprzęt uzyskamy zwrot podatku Vat a po kilku latach w wyniku na przykład spadku dochodów w gospodarstwie zechcemy przejść na ryczałt słyszałem że trzeba będzie zapłacić jakąś część Vatu bądź sprzedać ten sprzęt ? ( temat zaciekawił mnie bo ostatnio czekając na rozładunek rozmawialiśmy w kilku rolników na ten temat i zdania a właściwie wiedza na ten temat była bardzo różna ale jeden z rozmówców wieszczył spore problemy w takiej sytuacji ) Może ktoś sam to przerabiał ma wiedzę praktyczną jak to wygląda i zechciał się nią podzielić

Może jednak ktoś wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

 

jak to jest ze sprzedaża sprzętu zakupionego na fakturę vat? rozumiem że wystawiam fakturę, wpisuję nazwę sprzętu, cenę, vat itp... ale czy pkwiu jest potrzebne? bo na fakturze zakupowej nie ma wpisanego kodu.

 

i pytanie czy można to obejść, sprzedaż na fakturę? np 'obdarowywując' kogoś z najbliższego otoczenia i wówczas normalna sprzedaż, co Wy na to ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj