karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

LukeClaas    424

Witam.

 Czy jest możliwość odliczenia vatu od zakupu latopa? Będzie używany przy prowadzeniu gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Bez problemu, abyś nie odliczał laptopów co miesiąc, spokojnie co 2/3 lata możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

Panowie czy mogę odliczyć Vat od budowy przydomowej oczyszczalni biologicznej??? chodzi mi  odliczenie vat-u od zakupu materiałów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Ja odliczałem połowę vat-u od oczyszczalni ze względu że obsługuje ona zarówno dom jak i pomieszczenie socjalne przy przechowalni. A tak na marginesie mówisz że chcesz odliczyć materiały do budowy czyli że strugasz ją samemu od podstaw? Oczyszczalnia musi posiadać atest gwarantujący jej sprawne działanie, do tego zgłoszenie robót budowlanych i szkic na mapce, wszystko składasz w starostwie i po 30 dniach jak Ci nic nie odpiszą zaczynasz budowę.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielson89    0

Witam Panów! Nowy w temacie jestem i mam pytanie.. Jestem na vacie i właśnie przerabiam starą oborke i czy moge odliczyć vat od cementu styropian itp? Zaznaczam ojciec ma krowy ryczałt ja natomiast młody rolnik vat i trzymam buchaje.. Budynek nie jest na mnie przepisany, jest użyczony.. Troche przejrzałem temat i za księgową płace 100zł netto za kwartał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1412    0

witam

 

Jestem na vatowcem jaka fakture wystawic przy sprzedazy byczkow i krów mlecznych sprzedajac rolnikowi ryczałtowemu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Fakturę vat, może być bez nip-u, ale uważaj z tymi fakturami dla osób fizycznych bo jak przekroczysz kwotę (kiedyś było 20tyś nie wiem ile teraz) to wejdziesz w obowiązek kasy fiskalnej.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Składając wniosek w Urzędzie Skarbowym VAT-R oraz NIP-7 żeby rozliczać się z Vat-u trzeba uiścić jakąś opłatę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

czy ktoś z Was ma tak, że jest na Vacie i kupuje małe cielaki a potem odsprzedaje jałówki wysokocielne? a osoba od której kupuje i sprzedaje to ryczałtowiec, ktoś mi podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Składając wniosek w Urzędzie Skarbowym VAT-R oraz NIP-7 żeby rozliczać się z Vat-u trzeba uiścić jakąś opłatę ?

 

U mnie to wyglądało tak, że za złożenie nic się nie płaci, ale też nie wydają żądnego papierka że przyjęli wniosek. Po zapłaceniu 170 wydają papierek że przyjęli takowe dokumenty.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    185

czy ktoś z Was ma tak, że jest na Vacie i kupuje małe cielaki a potem odsprzedaje jałówki wysokocielne? a osoba od której kupuje i sprzedaje to ryczałtowiec, ktoś mi podpowie?

Jak kupujesz to faktura VAT RR ty wystawiasz i płacisz przelewem to wtedy mozesz odliczyc vat. a jak sprzedajesz to zwykła faktura VAT na 8%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    428

Jest  sporo informacji  odnośnie  przejścia  z ryczałtu   na Vat   a  nigdzie nie mogę  znaleźć porad  co  w przypadku  powrotu  z bycia Vatowcem  na ryczałt  ,  jak to wygląda  gdy  będąc  Vatowcem  zainwestujemy   w  nowy sprzęt uzyskamy  zwrot podatku Vat  a   po  kilku latach w wyniku na przykład  spadku  dochodów  w gospodarstwie  zechcemy przejść na ryczałt   słyszałem że   trzeba będzie   zapłacić  jakąś część  Vatu  bądź sprzedać ten sprzęt  ? ( temat zaciekawił  mnie  bo ostatnio  czekając  na rozładunek  rozmawialiśmy w kilku rolników na ten temat  i zdania  a właściwie  wiedza na ten temat była bardzo różna  ale jeden z rozmówców  wieszczył  spore problemy   w  takiej sytuacji )  Może  ktoś  sam to przerabiał   ma wiedzę  praktyczną  jak to  wygląda  i zechciał się  nią podzielić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Szybkie pytanie ile jest vatu na baloty ze słomy? 5 czy 8?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Czyli jednak ja miałem rację :P bo znajomy kity mi wciskał że 5 a trafił mi się dobry kupiec na 150 balotów... :P Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Jest sporo informacji odnośnie przejścia z ryczałtu na Vat a nigdzie nie mogę znaleźć porad co w przypadku powrotu z bycia Vatowcem na ryczałt , jak to wygląda gdy będąc Vatowcem zainwestujemy w nowy sprzęt uzyskamy zwrot podatku Vat a po kilku latach w wyniku na przykład spadku dochodów w gospodarstwie zechcemy przejść na ryczałt słyszałem że trzeba będzie zapłacić jakąś część Vatu bądź sprzedać ten sprzęt ? ( temat zaciekawił mnie bo ostatnio czekając na rozładunek rozmawialiśmy w kilku rolników na ten temat i zdania a właściwie wiedza na ten temat była bardzo różna ale jeden z rozmówców wieszczył spore problemy w takiej sytuacji ) Może ktoś sam to przerabiał ma wiedzę praktyczną jak to wygląda i zechciał się nią podzielić

Może jednak ktoś wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

 

jak to jest ze sprzedaża sprzętu zakupionego na fakturę vat? rozumiem że wystawiam fakturę, wpisuję nazwę sprzętu, cenę, vat itp... ale czy pkwiu jest potrzebne? bo na fakturze zakupowej nie ma wpisanego kodu.

 

i pytanie czy można to obejść, sprzedaż na fakturę? np 'obdarowywując' kogoś z najbliższego otoczenia i wówczas normalna sprzedaż, co Wy na to ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj