karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

malorolny121    204

Aha rozumiem a pozatym mam jeszcze pytanie bo u mnie są dwa gospodarstwa ja mam i tata ma tylko tata jest na ryczalcie a ja na vat teraz przechodzę i ja mogę wydać tyle ile mam pieniążków więcej nie mogę rozumiecie mnie resztę tata dołoży i więcej maszyn się kupi czy cos tam

czy będę miał częstą kontrolę ze cały czas kupuje niż sprzedaje bo ja tylko zboże mam na sprzedać i nic wiecej

Najprościej niech ojciec ci te pieniądze przeleje na twoje konto i zgłoś w US jako darowizna . nie płacisz żadnego podatku od darowizny od ojca i nie ma ograniczeń kwotowych. Masz wytłumaczenie  skąd masz kasę na maszyny. ojciec może ci i co miesiąc darować po 100tyś tylko aby wykazał skąd ma kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

Witam. Planuje zakup nowego samochodu i mam pytanie, czy jest możliwość rozliczenia go z podatku VAT? będzie to 23% tak jak na każdą maszyne itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

Aha czy pierwsze musi być sprzedać później kupno czy nie ważne.bo już tak myślę i myślę żeby vat mi zwrócili he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nieważne co będzie pierwsze. Jak jesteś na miesięcznym rozliczeniu to faktura ze sprzedaży i kupna z grudnia a deklaracja w styczniu. Jak jesteś na kwartalnym to faktury mogą być z grudnia, stycznia i lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Najprościej niech ojciec ci te pieniądze przeleje na twoje konto i zgłoś w US jako darowizna . nie płacisz żadnego podatku od darowizny od ojca i nie ma ograniczeń kwotowych. Masz wytłumaczenie  skąd masz kasę na maszyny. ojciec może ci i co miesiąc darować po 100tyś tylko aby wykazał skąd ma kasę.

Nie widzę potrzeby aby na początku przygody z VAT bawić się  w darowizny. Przecież może mieć odłożone w skarpecie pieniądze z okresu przed przejściem na tak zwany VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bym odliczył. W końcu coś będziesz nią woził(części, paliwo, pasze, itp). Zawsze możesz kupić kulę i ciągać ją ciągnikiem jak trzeba zboże rozwieźć, przy grodzeniu płotów, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Ile płacicie księgowej lub w biurze rachunkowym za pomoc w rozliczaniu  co 3 miesiące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Jak jest z odliczeniem vatu od maszyny a późniejszym jej przepisaniem ? tzn jakieś terminy ile ją trzeba trzymać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    248

jeśli chodzi o rezygnację z vatu, to maszyny amortyzacja się po 5 latach. po tym czasie można zrezygnować z vat bez konieczności jego zwrotu. a co chodzi o przepisanie samej maszyny to chyba vat trzeba zapłacić jeśli go wcześniej odliczylismy. sprawa wygląda inaczej jeśli przepisujemy całe gospodarstwo z maszynami, wtedy vatu nie zwracamy. Jeśli napisałem coś nie tak, poprawcie mnie, może jestem w błędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Jeżeli będe rozliczał sie z Vat-u na zasadach ogólnych to jak zakupię kombajn zbożowy od osoby bedacej na ryczałcie  będe musiał to zgłosić w Urzędzie Skarbowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

PCC powinieneś zapłacić. Ale chyba nikt tego nie robi w przypadku zakupu maszyn nie rejestrowanych w WK, choć wg. prawa powinno się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj