karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

PATr    409

Odliczał ktoś vat od telewizora 42''? Jak do tego US podchodzi?

 

Odliczaj bez problemu, agrobiznes sam się nie obejrzy :) A jak telewizor ma jeszcze funkcję internetu a zapewne ma to całkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zegarek na rękę też sobie odliczysz? Ostatnio księgowa mówiła, że kilku rolników by podnieść sobie status w towarzystwie kupiło sobie zegarki i chcieli to odliczyć. Telewizor mógłbyś odliczyć gdybyś wykorzystywał go tylko do monitoringu. Można też odliczyć telewizor jeśli posiadasz gospodarstwo agroturystyczne. Jeden rolnik kupił właśnie podobny gościom to US zaakceptował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Z zegarkiem było by ciężko udowodnić że służy ci tylko do gospodarstwa :) Ale na upartego jakąś część  vatu mógłbyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471

CO niektórzy to by odliczyli nawet za papier do d...py ,niech się PIS weżmie za dobre kontrole VAT ,tak jak obiecał ,co niektórym tego życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no papier do d*y to tak jak BHP ;)

Ale zegarki czy 100% diesel gdzie leje go do auta osobowego gdzie odlicza 50%/50% to jest przeginka. Potem będą wszystkich ganiać mądrale ze skarbówki.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Ja tylko czekam aż ktoś napiszę czy można odliczyć vat od chlania w jakiejś knajpie, pewnie spotkanie biznesowe było...
Z tym telewizorem czy oponami na " pryzmę" to już przegięcie, czy wy naprawdę chcecie mieć problemy i płakać że kontrola z US was gnębi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ale czy US kogoś gnębi? u mnie był na kontroli w miarę miły pan, pouczył czego nie można a co można i nie było żadnego problemu, także nie panikuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Ja odliczam absolutnie wszystko oprócz zakupów spożywczych. W tamtym roku byłem 3 dni w Białce - oczywiście faktura vat. W tym roku robiłem piwnicę w domu na miejsce "rekreacyjne" na zimę - bieżnia , rowerek , lodówka - oczywiście faktura i odliczenie. w ostatnich latach:rower, motocykl, remont domu, 2 auta (w 1 zwrot 100% w drugim 50%) - wszystko fv i zwrot. Codzienne zakupy też. wszelakie środki czystości , ubrania - tak jak pisałem - oprócz spożywczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Zgadzam się z kolegą wyżej sam jestem na vacie i poza spożywczymi i rzeczami które nie da się kompletnie powiązać z gospodarstwem to odpisuje wszystko. Z oponami samochodowymi ja zrobiłem inaczej stara dwukólke samochodowa przerobiłem na zaczep ciągnika felga i opony rozmiarowo jak w samochodzie przechodzi bez żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Latem odliczałem vat od wody mineralnej i napoi. Nie miałem kontroli ale myślę, ze nie powinno być problemu bo przecież jest ustawowy obowiązek zapewnienia napoi pracownikom w czasie upałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Tak od napoi i wody nie ma problemu z odliczeniem vatu, tylko jak na małe kwoty to szkoda stać w kolejce zanim wydrukują fakturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Ja do tej pory musiałem się jedynie tłumaczyć z zakupu motocykla:). Po kontroli musiałem napisać pismo tłumaczące celowość zakupu i od tamtej pory jestem pewien że nawet jakbym wpadł na pomysł zakupu skutera śnieżnego,nart/łyżew, łódki czy czegokolwiek innego nie ma najmniejszego problemu wytłumaczenie że jest to sprzęt niezbędny do prowadzenia działalności rolniczej. W przyszłym roku planuję zakup pickup'a oczywiście ze środków unijnych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

A jak jest z budową domu. Mógłbym odliczyć Vat od całej budowy? Dom w zabudowie gospodarczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

Witam.og grudnia przechodzę na vat i mój księgowy mówi ze nie mogę sobie odliczyć vatu od auta volkswagen t4 podwójna kabina z paka.???
od 1 grudnia przechodzę na vat i kupuję ciągnik i 1 czy 2 grudnia będzie wystawiona fakturą i urZąd skarbowy zwróci mi VAT czy to będzie za wcześnie wystawienie faktury a przypominam od 1 grudnia przechodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli we wniosku zaznaczyłeś rozpoczęcie działalności 1 grudnia to spokojnie 2 grudnia faktura może być wystawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Witam.og grudnia przechodzę na vat i mój księgowy mówi ze nie mogę sobie odliczyć vatu od auta volkswagen t4 podwójna kabina z paka.???

od 1 grudnia przechodzę na vat i kupuję ciągnik i 1 czy 2 grudnia będzie wystawiona fakturą i urZąd skarbowy zwróci mi VAT czy to będzie za wcześnie wystawienie faktury a przypominam od 1 grudnia przechodze

Jak jesteś płatnikiem podatku VAT od 1 grudnia to dokładnie od tego dnia możesz robić odliczenia. A co niby ma do rzeczy to że jest to T4 z podwójna kabiną? Ja mam jedną osobówkę brałem zwrot 50% i właśnie transportera i tam był zwrot 100% vatu , mało tego - wystąpiłem i dostałem zwrot vat od zakupu motocykla. No chyba że kupujesz od kogoś kto nie wystawi ci faktury VAT. A może już czas zmienić księgowego ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

A jak jest z budową domu. Mógłbym odliczyć Vat od całej budowy? Dom w zabudowie gospodarczej

 

Sam dom w sobie nie przejdzie chyba że jakieś pomieszczenie gospodarcze ale materiały: pustaki, steropian,cement, beton i wszystkie inne bez problemu bo nie na fakturze podpisane do czego to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471

Ciekawe jak się wytłumaczysz gdzie ten beton czy cegłe zużyłeś ,chyba na grobowiec.ŻYCZĘ  DOBREJ KONTROLI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Witam.og grudnia przechodzę na vat i mój księgowy mówi ze nie mogę sobie odliczyć vatu od auta volkswagen t4 podwójna kabina z paka.???

od 1 grudnia przechodzę na vat i kupuję ciągnik i 1 czy 2 grudnia będzie wystawiona fakturą i urZąd skarbowy zwróci mi VAT czy to będzie za wcześnie wystawienie faktury a przypominam od 1 grudnia przechodze

 

Nawet jakby była wystawiona w listopadzie to też byś otrzymał bo przecież możesz odliczyć sobie faktury z całego tego roku tylko dostaniesz zwrot pomniejszony o jakiś procent w zależności od terminu w którym wystawiono fakturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko po co komplikować sobie życie i tracić pieniądze? Odzyskiwanie vat z przed przejścia odbywa się w ratach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

Aha rozumiem a pozatym mam jeszcze pytanie bo u mnie są dwa gospodarstwa ja mam i tata ma tylko tata jest na ryczalcie a ja na vat teraz przechodzę i ja mogę wydać tyle ile mam pieniążków więcej nie mogę rozumiecie mnie resztę tata dołoży i więcej maszyn się kupi czy cos tam
czy będę miał częstą kontrolę ze cały czas kupuje niż sprzedaje bo ja tylko zboże mam na sprzedać i nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ciekawe jak się wytłumaczysz gdzie ten beton czy cegłe zużyłeś ,chyba na grobowiec.ŻYCZĘ  DOBREJ KONTROLI

Ty chyba kompletnie pojęcia nie masz od czego ludzie odliczają vat, jak ty masz problem z odliczeniem vatu od betonu to powodzenia życzę :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Ja nic w tym roku nie wybudowalem a 2 tony cementu obliczyłem bez żadnego telefonu czy kontroli.
Kolego macko25 jak chcecie kupić z ojcem maszyny na ciebie to za wszystko ty musisz płacić najlepiej przelewem bo w razie kontroli będziesz musiał okazać dowód zapłaty zwłaszcza jak byś chciał przyspieszony zwrot 25 dni. Żeby nie wzbudzić podejrzeń skąd masz na to kasę weź kredyt nawet jakiś symboliczny. Kiedy nic nie sprzedajszesz a tylko kupujesz mogą sprawdzić skąd masz kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

od 1 grudnia jestem na Vacie i kupuję ciągnik i będę miał wystawiona fakturę pierwszego czy drugiego grudnia i księgowa mi powiedziała żebym coś w grudniu sprzedał za minimum 50zl jakaś sprzedasz żebym miał zwrot vatu za miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Zgadza się w przypadku braku jakiejkolwiek sprzedaży będzie zwrot 180dni sprzedaj koledze fikcyjne na fakturę 100kg zboża i będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj