karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

gigix    6

Chyba cała idea Vatu ogolnego jest taka że zwracają ci vat zawarty w cenie.A w cenie na fakturze rr jest 5% vatu.jak by nie zwracali to by skupy nic nie kupowały na RR, bo z Vatowskiej dostają 3% zwrotu a RR nic by nie dostali.Dani nie z\rozumiałem wypowiedzi Gazi.Zabrzmiało troszke ironicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

ja mam chodowle trzody i moi zanomi tez i zboże ciagle sie dokupuje na pasze i w ten sposub bez zakupowania maszyn wychodza lepiej jak na ryczałcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Z tymi fakturamii rr to też można pokombinowac jak ktoś ma ochote.Można sie dogadac z jakims kolesiem żeby wystawiac mu lipne faktury rr i robić mu przelewy które on pożniej zwraca i 5% do kieszeni.Oczywiście trzeba mieć hodowle żeby było co z tym zbożem zrobić:). W sumie nikt go nie sprawdzi czy rzeczywiście sprzedał dla ciebie czy an targu.Ale na takie procedery zwykle mowi sie przestępstwo.W podobny sposób można uniknąć straty 5% przy sprzedaży zboża.wystarczy sprzedać na konto jakiegoś ryczałtowca.I kolejny raz przestępstwo.Takich rzeczy niepochwalamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no nie przestępstw nie pochwalamy, staramy sie tylko doradzać jak nie ponosić niepotrzebnych wydatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

I żeby nie było, to ja niczego nie doradzam tylko pokazuje zachowania które są niezgodne z prawem a kuszą.Jak by sie tak zastanowić to mnostwo takich możliwości jest.I mowimy im zdecydowanie nie.Uczciwośc panowie.Nie okradajmy włąsnego kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Niektórzy to sie wrecz obnosza z tym.To co wceśniej pisałem z tym weterynarzem,to przecierz też lewizna.Albo nómer że zawoże własną bryczką byki do skupu a facet prosi żeby na fakturze wpisac jego samochód jako środek transportu, i kilometry do paliwka są,albo normalna rzecz jak proszenie owiększe faktury jak sie coś kupuje bo rolnicy zazwyczaj nawet paragonów nie biorą i niektórzy sporo lewych faktur biorą.Toż to jawnie i bezwstydnie na codzień widac

 

W sumie to nie wiem czyu takie rzeczy można pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

na tym forum nie można nakłaniać do przestępstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

odnośnie faktur zawyżonych to jak sie kupuje stale u jednego dodatki paszowe czy wterynaria to sprzedajacy bez pytania sam wystwia fakturę zawyżona jeszce sie pytają na jaką wartosć chce fakture

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Z tymi fakturami to oczywiści enorma ale jednak nielegalna , ale w sumie ten paragon i tak sie nie zmarnuje i ktoś sobie odliczy.Nakłanianie do przestępst w jakiej kolwiek postaci ,nie tylko na forum jest przestępstwem.Ja traktuje to bardziej jako edukacje, żeby potem ktoś nie napisał "oooo a to tak nie można???" Dobranoc panowie, trzeba troszke dzemnąc przed kubicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no no panowie niech to jakiś urzędnik z US przeczyta tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1
nikt nikogo nie nakłania każdy traktuje to jako edukacje ,,,,,,,,,,

gazi myslisz ze w us tego nie wiedzą tylko że nikt ci z tamtad nie udowodni ile zjadła ci świnia jakie masz plony ile z pala twuj traktor ,,,,,,,,,,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

A jeszce wtrące ,wiesz Gazi w us to chyba najlepiej to wiedzą o tych przekrętach ,ale nie postawią kontroli dla każdego rolnika przy tyłku.po to są kontrole okresowe, i jak ktoś na 5 ha nakupi kilkaset ton nawozów to już raczej nie przejdzi eprzekręt,albo jak niby skarmi zboże z kilkudziesieciu ha dwoma krowami to tez chyba sie domyślą że lewa sprzedaż była.Oni już na tym zęby zjedli, i wiedza lepiej niż my.I nagła zmiana tematu.Jeżeli kupujecie częsci zamienne do maszyn posiadanych przed wejściem na vat ogolny czyli tych których nie macie w ewidencjii, to musicie wprowaadzic je do ewidencji w związku z zakupem tych części?W moim US koleś powiedziął że nie.Czyli jest tak że mam dajmy na to jakiś stray traktor, kupuje do niego części praktycznie wszystkie nowe,silnik pompe skrzynie sprzegło,odliczam vat i sprzedaje traktor full wyremontowany i nic nie musze amortyzować.Jak jest z tym u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

oni maja swoje przeliczniki wiadomo ze nie można przesadzac wszystko z umiarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3
A jeszce wtrące ,wiesz Gazi w us to chyba najlepiej to wiedzą o tych przekrętach ,ale nie postawią kontroli dla każdego rolnika przy tyłku.po to są kontrole okresowe, i jak ktoś na 5 ha nakupi kilkaset ton nawozów to już raczej nie przejdzi eprzekręt,albo jak niby skarmi zboże z kilkudziesieciu ha dwoma krowami to tez chyba sie domyślą że lewa sprzedaż była.Oni już na tym zęby zjedli, i wiedza lepiej niż my.I nagła zmiana tematu.Jeżeli kupujecie częsci zamienne do maszyn posiadanych przed wejściem na vat ogolny czyli tych których nie macie w ewidencjii, to musicie wprowaadzic je do ewidencji w związku z zakupem tych części?W moim US koleś powiedziął że nie.Czyli jest tak że mam dajmy na to jakiś stray traktor, kupuje do niego części praktycznie wszystkie nowe,silnik pompe skrzynie sprzegło,odliczam vat i sprzedaje traktor full wyremontowany i nic nie musze amortyzować.Jak jest z tym u was?

Ale podobno od lipca wchodzi nowelizacja ustawy o VAT i wszystkie stare maszyny (ponad pół roku posiadania i kupione przed przejściem na VAT) trzeba będzie sprzedawać niestety ze stawką 22% VAT.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozi22    0
to nie do końca Cię dobrze z tym zrozumiałem, ona chciała twoje dane pewnie po to aby móc wystawić ci fakturę bo bez nich na kogo ma ja wystawić??

 

@ozi22 chodziło mi o to że przy takiej sprzedaży nie powinieneś mieć nadwyżki VAT-u który byś musiał wpłacić do US a tylko będziesz miał zwroty z US(pod warunkiem ze będziesz coś kupował)

 

kupowal bede napewno paliwo nawozy i srodki ochrony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ale dopłaty to inna bajka, w nich nie masz VAT-u więc one się nie liczą do ewidencji VAT-owskiej.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

dobra to z innej beczki a podatek rolny jest kosztem wybitnie rolniczym i także go nigdzie nie wykazujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

No podatek rolny to koszt rolniczy, ale trudno żeby w podatku rolnym był podatek VAT :(:(:(:(


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Bardziej mnie zastanawiała sprawa spółki wodnej. Jakby nie było jest to, według mnie, usługa utrzymania melioracji w stanie działania. Niestety. Pytałem faceta w społce czy mogą mi wystawić fakture na usługe, odpowiedział że nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kriss79    0

Witam!

czy ktoś z was, kto jest na vacie i prowadzi sprzedaż detaliczną posiada kasę fiskalną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj