karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

karol091193    869

Jestem na vacie. Chcę kupić używaną maszynę rolniczą od rolnika ryczałtowego. Wiem, że ja wystawiam dla niego fakturę, tylko pytanie na jakim wzorze bloczka to robię, na vat rr http://selin.pl/43753-716181-thickbox/michalczyk-i-prokop-faktura-vat-rr.jpg czy na zwykłym bloczku do faktur vat http://grawit.com.pl/eplatforma/zdjecia/produkty/400153_d.jpg. Wiem, że dla takiego rolnika wystawiam fakturę vat rr ale czy konkretnie na tym bloczku mogę wypisać dla niego tą konkretną fakturę na maszynę rolniczą, bo jest tam wpłata na fundusz promocji produktów rolno-spożywczych . A ile mam wpisać % VATu, bo jak bym kupował maszynę od vatowca vatowca to na pewno 23% VATu a przy kupnie od rolnika ryczałtowego maszynę to wpisuję vat 23% czy może 7%?  Proszę o szybką odpowiedź, bo nie wiem co mam zrobić a zależy mi na czasie

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

dobre ;)

Wg mnie kupujesz od niego na umowę K-S, jeżeli jest taka potrzeba to opłacasz w US PCC a kopię umowy dajesz księgowej aby naniosła do EŚT o ile jest prowadzona.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
socha    0

dobre ;)

Wg mnie kupujesz od niego na umowę K-S, jeżeli jest taka potrzeba to opłacasz w US PCC a kopię umowy dajesz księgowej aby naniosła do EŚT o ile jest prowadzona.

Kupowałem tak i kombajn i traktor i dokładnie tak zrobiłem. Umowa kupna-sprzedaży. Do US z formularzem PCC. Opłacić. I w przypadku ciągnika do wydziału komunikacji Księgowość prowadzę sobie sam (będąc samoukiem) i według mojej wiedzy jest to poprawne postępowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Faktura VATRR tylko przy zakupie płodów rolnych. Przy maszynach umowa K-S i brak możliwości odliczenia vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

witam chcilbym kupic nowe auto na gospodarke czy moge odpisac caly vat?probuje cos tu na necie poczytac ale co chwila sie zmieniaj przepisy i nie wiem jak to dokladnie teraz jest?kupowal ktos ostatnio i moze podpowiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Z tego co wiem, teraz jest tak, że albo prowadzisz ewidencje gdzie jeździłeś itd. i masz 100% zwrotu vatu bez limitu wielkości, lub piszesz jako opcja mieszana że raz do pracy raz na wakacje i masz 50% zwrotu vatu na samochód,paliwo,części itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od pierwszego lipca zmieniły się przepisy. Znajdź w necie nowe rozporządzenie ministra finansów. Kolega wyżej ma rację. Dodatkowo uzależniona jest powierzchnia do liczby miejsc siedzących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Z tego co wywnioskowałem to ta powierzchnia tyczy się tylko samochodów powyżej dmc 3,5 tys, dla mniejszych nie ma limitu ale pewny nie jestem bo dziwnie jest to tam napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Mam fakture z PGE na ktorej jest nip adres imie i nazwisko brakuje tylko Gospodarstwo rolne z powodu innej taryfy a ksiegowa dzwoni ze nie mozna odliczyc tej faktury. Jest jakis przepis Ktory pozwala odliczac VAT mimo bledu w nazwie jaki byl w KRS..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Księgowa ma rację. Taryfa firmowa to c12a a zwykła całodobowa to G 11. Żeby odliczyć vat za energię przechodzisz na C12 a co odradzam, bo rachunki Ci wzrosną o 150-250 zł albo zakładasz osobny licznik na gospodarstwo. Ja żałuję, że przeszedłem, ale nie dało się inaczej, bo było przejęcie zobowiązań przeze mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Kto żałuje ten żałuje, u mnie np. po przejściu na tą taryfę gdzie jest stawka szczytowa i poza-szczytowa rachunek za prąd zmalał z 1500 zł na 1200 a i dodatkowo część vatu z tego odliczam. Co innego jeśli ktoś większość prądu nabije na taryfę szczytowę i wtedy ma więcej do zapłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

A negocjacje cenowe? Ja zagroziłem PGE że zmieniam dostawce i dostosowali ceny do konkurencji. Spadek o 15 gr na taryfie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Negocjacje? To jaką oni dali co ofertę że 15 gr opuścili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pat o jakiej stawce szczytowej piszesz? W c12a mam dwie strefy, droższą ok 90 gr do 8-11 oraz 17-20(zmieniają się nieco zależnie od pory roku) i tańszą ok 60 gr w pozostałych porach. Wszystkie prace staram się wykonywać w tej tańszej a rachunki są niedorzeczne. W styczniu kończy się umowa to zobaczę co da się zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

chodziło mi o strefę szczytową i poza-szczytową, ja w tej chwili mam umowę na 43 gr za szczytową i  27 gr za poza-szczytową, poprzednia umowa skończyła mi się w czerwcu tego roku, wcześniej miałem 39 gr za szczytową i 27 za poza-szczytową. Gdy poprzednia umowa mi się kończyła nawet nie było mowy o żadnych negocjacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki dostawca ma tak małe stawki? U mnie jest energa monopolistą. Dużo jest jeszcze opłat dodatkowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

U mnie PGE zeszło w szczytowej z 51 gr netto za prąd (nie dostawę) na 38 gr, a w pozaszczytowej z 33 gr na 24 gr. Taryfa 12a umowa na dwa lata z gwarancją niezmienności ceny. Dostawca energii może być dowolny z całej Polski, co do cen za opłatę sieciową wyboru nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Pge warszawa akurat ale gdy umowa mi się kończyła to odzywali się też z pge łódź z taką samą stawką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj