karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

Czy od kosy spalinowej mogę odliczyć VAT?

od kosy nie odliczyłem bo nie byłem wtedy VATowcem ale teraz bym odliczył. Po prostu musisz dbać o dobry wygląd gospodarstwa, bezpieczne warunki pracy itp a nie wszędzie pokrzywy i strach przejść bo można się nadziać na brony lub pełno kleszczy. Ja co kwartał odliczam od 20 litrów PB VAT, zimą wycinka krzakoci-gałęzi, latem wykaszanie terenu podwórka. Tak samo z częściami do pilarki oraz kosy spalinowej. Na wszystko faktury i VAT do zwrotu.

  • Like 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Czołem. Mam pytanie - jaki VAT powinno doliczać się do ceny netto, tony sprzedawanego zboża?   5% czy 8%?

Jestem na ryczałcie i w fakturze od firmy skupowej (owies) mam 7%.  Zgadza się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

moze ktoś mi pomoc i podac jakie stawki obowiązują na mleko i inne towary które sprzedaje jakis potrzebny linki z gory dziękuje przeszlam dopiero na vat i jestem zielona i chciałabym zapytac sie jeszcze co są te srodki trwałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrze by było. US nie będzie kwestionował, że kupujesz paliwo, części itp nie mając wykazanych ŚT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

@Thomas2135 wskaż mi artykuł prawny w którym jest nakaz prowadzenia wykazu środków trwałych ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można ale nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem, że nie trzeba, ale jak koledzy kiedyś pisali US możena swój sposób wymusić prowadzenie EŚT. Ja wypisałem co mam i księgowasię tym zajęła. Jak wspomniałem przy EŚT nie będą się czepiać dlaczego tyle tego paliwa itp. Wolny wybór i kto chce niech prowadzi, no nigdzie nie napisałem, że EŚT jest konieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Jtro jade do US przejsc na vat. Czy oprócz vat-r trzeba miec regon czy później moge go wyrobić?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Proszę o informacje czy w każdym kwartale muszę mieć sprzedaż aby dostać zwrot VAT?

Obecnie mam tylko koszty a sprzedaż tuczników będzie dopiero w sierpniu.

Czy lepiej wystawić fakturę VAT na innego rolnika Vatowca np. na 10 prosiąt aby to lepiej wyglądało?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Proszę o informacje czy w każdym kwartale muszę mieć sprzedaż aby dostać zwrot VAT?

Obecnie mam tylko koszty a sprzedaż tuczników będzie dopiero w sierpniu.

Czy lepiej wystawić fakturę VAT na innego rolnika Vatowca np. na 10 prosiąt aby to lepiej wyglądało?

Co kwartał wystawiam na tego samego rolnika ryczałtowego fakturę VAT na 500kg jęczmienia, jest sprzedaż więc i podstawa do przyspieszonego zwrotu VATu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miziun    7

Witam koledzy. jestem już trzeci miesiąc na vacie i mam niepewność ponieważ mam jeden dóży ciagnik i jeden taty co nie jest mój i rozliczam się tylko na swój i w tym miesiącu mam 20 faktór na 500 itrów i 25 ha ziemi czy US się nie przyczepi, w pierwszym miesiacu 14 faktór na 300 litrów. jak to jest z ON i Urzędem skarbowym. jak taty ciągnik zrobić by był taty a ja bym mógł sie z niego rozliczać. Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miziun    7

nie tak napisałem 20 FV policzyłem mam 12 fv dokładnie ale i po 20 l mam bo do samochodu tankowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Piszesz z ojcem umowe uzyczenia z zapisem ze jestes jedynym uzytkownikiem i ponosisz wszystkie koszty zwiazane z eksplatacja.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    154

Piszesz z ojcem umowe uzyczenia z zapisem ze jestes jedynym uzytkownikiem i ponosisz wszystkie koszty zwiazane z eksplatacja.

 za uzyczenie wzroca ci caly vat z paliwa a do czesci jak beda chcieli to wzroca ci calosc vatu albo tylko 50% to zalezy od US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Jaka jest stawka Vatu od usług typu bronowanie,siew,orka, wykonywanych dla rolnika, i czy taki sam jest jeśli te usługi wykonuje dla firmy ( rekultywacja terenu w kopalni żwiru)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeżeli udokumentowana wartość usług nie przekroczy kwoty wolnej od podatku to w czym problem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj