karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Gość   
Gość

No jak miałeś w skarpecie to możesz mieć problem , będziesz musiał udokumentować np fakturami ze sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Albo darowizną od rodziny. Wystarczy złożyć informację do US o darowiźnie z pierwszej grupy (bliska rodzina) i po sprawie. Podatku od takiej darowizny nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Ja rozliczam się w biurze i księgowa się z nimi użera. 60 dni to standardowy termin zwrotu o ile zaznaczysz, że chcesz. Chyba nawet nie musisz mieć sprzedaży. Co do pieniędzy to dopłaty chyba dostajesz. Jak masz ziemię od niedawna to jak poprzednicy umowę darowizny. Może z wesela uzbierałeś. Z czegoś te pieniądze odłożyłeś, więc może tak prawdę powiedzieć.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

A na ta darowizne nie ma jakiegos limitu? Moze byc 200tys darowizny z rodzica na syna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

PO co se robić problem z kontrolą bo miesiąc szybciej kasa ,9 lat jestem na VAT i nie miałem jeszcze kontroli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus82    6
Napisano (edytowany)

Jaki program polecacie do samodzielnej księgowości? Za i przeciw mile widziane

Edytowano przez Jus82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

PO co se robić problem z kontrolą bo miesiąc szybciej kasa ,9 lat jestem na VAT i nie miałem jeszcze kontroli

A kupowałeś w tym czasie jakiś drogi środek trwały ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie był drogi zakup środka trwałego po miesiącu przejścia na vat, i po tym była kontrola(przyczepili się że zwrot na 25 dni a faktury, od 4 lat spokój, w październiku miałem zakupiłem ciągnik i beczkę na 460 tys. netto i kontroli nie było, natomiast wujek 3 km dalej, od 4 lat na vacie, w pierwszym roku kupował sporo z racji modernizacji i ani razu nie miał kontroli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Bardzo duże zwroty ,za każdy środek trwały dołączone ksero faktury i się nie czepiają bo wszystko widzą ,na tym to polega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Też przewidywałem kontrolę po zakupie ciągnika za 350 tys ale dołączyłem ksero faktury i nie było. W tym roku chcieli żeby im przesłać faktury zakupu i sprzedaży z kwietnia i listopada (były spore zwroty) i nadal cisza i spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

W listopadzie miałem zakup za 540 tys brutto i również byłem pewien ze kontrola jest nieunikniona ale jednak pomimo szybkiego zwrotu kontroli nie było choć tłumaczyć to można rownież charakterystycznym miesiącem jaki jest grudzień. Kolego Szopen a w jaki sposób poinformowali cię o tym iż masz dostarczyć im faktury? Telefonicznie?
Koledzy a jak u was jest z kontrolami gdy przyjeżdzają kontrolują wyłącznie miesiąc za który staramy sie o zwrot czy poprzednie miesiące rownież? W moim us jak dotąd kontrolują wyłącznie miesiąc za który wnioskuje o zwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie jak byli, było to z 3 miesiące po przejściu na vat to kontrolowali od początku, tak jak mówiłem jedynie do czego się przyczepili to to że zwrot był na 25 dni a faktury np. z terminem płatności 60 dni i nie były opłacone a vat był już u mnie, ale gościu był w porządku i tylko upomniał i nic mi z tego nie zrobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jeżeli sprzedaż dla rolnika ryczałtowego przekroczy 20tys (w ciągu roku, proporcjonalnie od momentu jak jesteś na vat) to musisz się kasę fiskalną.

 

Na początku roku w top agrar pisali, że ma się to zmienić. Jak sprzedaż dla RR będzie w całości zapłacona przelewem to przy takich płatnościach limit 20 tysi nie występuje. Ale nie wiem czy to projekt czy taki przepis już wszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie o tym pisałem, i podawałem paragraf w dzinniku usaw ale koledzy twierdzili, że to dotyczy tylko sprzedaży wysyłkowej. Księgowe twierdzą, że właśnie i takiej zwykłej. Sam nie wiem kto ma rację, bo z paragrafu wynika to pierwsze założenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1783

Mam konto gospodarcze, które podałem do US i na które wplywaja wszystkie naleznosci oraz z ktorego oplacam wszystko zwiazane z produkcja. Wiadomo o co chodzi :D

Moge sobie zalozyc drugie konto osobiste i nie informowac o tym US? Placilbym sobie rachunki itp ? Jak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Jasne, że tak. Możesz mieć i 20 kont i skarbówce nic do tego. Jak będą chcieli to i tak cię sprawdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin79    3

Jestem vatowcem i chcę złożyć o zwrot do materiału siewnego, tylko dedykuje jak mam to zrobić. Faktura musi zostać u mnie w razie kontroli US, dokumenty wysyłam pocztą bo ARR mam daleko, oddziału ARR blisko też nie mam. Co mam zrobić wysłać do ARR i prosić o odesłanie? Iść do notariusza to znając życie zapłacę? co robicie w podobniej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja dołączam notatkę, żeby odesłali fakturę i nie ma problemu. Zawsze odsyłają z decyzją.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Prawie od wszystkiego mozesz odliczyc vat ale trzeba miec podstawy.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Mam tylko produkcję roślinną przy zwierzętach zakup kosy byłoby łatwiej uzasadnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

A trawa przy budynkach nie rośnie? Ręcznie chcesz ja kosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie  mały problem szukam w iternetach i nie mogę znaleść jak wypełnić NIP-7? i czy do niego potrzebny jest regon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj