karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Ecopiotr    106

Czy od roweru da rade  odliczyć VAT?

Jasne, od roweru, stringów, pralki, mebli i co tylko chcesz. A jeśli będziesz miał pecha, to Ci to uznają. Jednak wcześniej czy później przy kontroli skarbowej ktoś to zakwestionuje, a wtedy domiar, odsetki, kara i albo płacisz jak za zboże, albo się latami sądzisz.

Zwrot VAT obejmuje środki do produkcji rolnej. Nic więcej, nic mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

To moze powiedz czym sie rozni samochod lub quad od rowera? wszystkie trzy sa srodkiem transportu, wiec nie widze problemu z rozliczeniem. Za konkretny rower mozna nawet kilka tysiecy zaplacic, wiec troche tego VATu naleci. A krowy na pastwisku skontrolowac czym pojedzie jak nie rowerem? A obejrzec uprawy w niedziele po kosciele czym sie wybierze jak nie rowerem? Wystarczy miec glowe na karku i trzezwo myslec, a na wszystko znajdzie sie solidne wytlumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Taką głowę na karku uważam (mam namyśli temat roweru) za głupie cwaniactwo. Głupim cwaniactwem wszystko można wytłumaczyć że jest do GR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Mareknh, no kolego, jeśli Ty nie widzisz różnicy pomiędzy rowerem, quadem, a samochodem, to może zaryzykuj wyprawę w "daleki świat" (wystarczy do najbliższej wioski). Jeśli zobaczysz coś na dwóch kołach, bez silnika (chyba wiesz jak może wyglądać silnik? Jeśli nie - zapytaj kogoś), to prawdopodobnie będzie rower. A gdyby udało Ci się zobaczyć coś na czterech kołach i z silnikiem (no dobra, silnika nie zobaczysz, będzie pod maską), ale coś co samo jedzie i nie ciągnie tego koń, wół lub krowa, to prawdopodobnie będzie samochód. 

Problemem nadal pozostaje zastosowanie roweru do produkcji rolnej (nie wiem, czy kiedykolwiek udało mi się napisać bardziej absurdalne zdanie), a w konsekwencji uzasadnienie zwrotu VAT.

Z drugiej strony - nie myślałeś o kupnie śmigłowca? Krowy doglądniesz i uprawy... Nie musi być od razu bojowy (no chyba, że masz problem z dzikami)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Witam,  blachę trapezową o wartości 6000zł brutto nie muszę zaliczać chyba do środków trwałych? Jak to dokładnie wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miziun    7

Witam. Mam pytań pare bo od pierwszsego kwietnai przeszedłem na vat i chciał bym dowiedzieć się czy sprzedajac byki muszę też wystawiać faktóre vat czy  nie muszę. czy z faktór vat przechodzi pare miesięcy bo np trzy miesiace vat przechodzi a na czwart miesiac sprzedam  byka i czy dopiero będę mógł odzyskać wcześniejszy vat ile miesięcy mogę nie sprzedawać a potemsprzedać i odzyskać z wcześniejszych faktór vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ludzie przechodzicie i nie wiecie co robić? Od tego jest temat, żeby poczytać. Przy każdej sprzedaży wystawiasz fakturę. Nie wiem, czy rozliczasz się kwartalnie czy miesięcznie, ale fakturę ze sprzedaży rozliczasz przy składaniu deklaracji. Vat ze sprzedaży należy się US a Ty robisz zwroty za vat należny z faktur za zakupione środki do produkcji. Przyspieszony zwrot dostaniesz, ale musisz mieć jakąś sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

@Ecopiotr nie spinaj sie tak, bo nie widze powodu. Jak juz jestes taki madry i wyksztalcony, to powinienes znac definicje 'srodka transportu' i nie pisac mi dziecinnych tlumaczen w roznicy w budowie roweru czy quada, tylko w zastosowaniu, ale mniejsza o to, ja wiem, co chce przkeazac, Ty juz nie koniecznie i zaczynasz jakies bajeczki o 'dalekim swiecie'. Nawet uzytkownik komputerek77 uswiadomil Cie, ze jestes w bledzie, ale Ty dalej swoje. US bardziej przyczepilby sie do tego, ze faktura za rower zaksiegowana, a nie ma go na stanie niz do tego, ze ktos stara sie rozliczyc cos, co mu jest potrzebne do sprawnego prowadzenia dzialalnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Po następnym strzale w kolano, na pełnym luzie pogratuluję celności. Skoro lubisz kiedy boli - Twoja sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus82    6

Czy ktoś z forum sprzedaje do masarni zaręba? Interesuje mnie czy wystawiają oni faktury vat za rolnika tak jak mleczarnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus82    6

Równie dobrze ten temat na forum niema sensu " prościej zadzwonić" i nie pytać się na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Panowie mam pytanie bo kuzyn Vatowiec  pożyczył ode mnie 4 tony węgla które mi nie były potrzebne i teraz chce kupić i mi  oddać  ale zastanawia się nad zwrotem vatu.  Bo jak to bedzie wyglądać gdyby jednak była kontrola? węgiel będzie u mnie w piwnicy a to on zakupił i odbija sobie Vat   jak to z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja kto jest trzeba prowadzić jakiś zeszyt sprzedaży i nie trzeba podawać info o kupującym tylko ilość wartość i co sprzedawałem ? :) jak to jest? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O czym ty piszesz, bo trudno zrozumieć? Chodzi Ci o paliwo czy już o samą dokumentację będąc na vat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi teraz o dokumentację. bo podobno trzeba zeszyt prowadzić sprzedazy ale danych kupujacego się nie podaje jak to jest? i co oprocz tego? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj