karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

kissmy...    67

transportu na fakturze nie ujmę, gdyż usług transportowych nie świadczę, a znając życie US by się do tego przyczepił,

 

wskażcie mi proszę co z tą sprzedażą na rzecz rolnika ryczałtowego - wystarczy faktura VAT czy muszę zakładać jakąś ewidencję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Sprzedawcy z allegro czy innych sklepów internetowych tez usług transportowych nie świadczą a pozycje transport mogą dodać do faktury więc tu raczej us  nie ma się do czego przyczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Ale czy na pewno dopisanie do faktury kosztu transportu jest świadczeniem usług transportowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

transportu na fakturze nie ujmę, gdyż usług transportowych nie świadczę, a znając życie US by się do tego przyczepił,

 

wskażcie mi proszę co z tą sprzedażą na rzecz rolnika ryczałtowego - wystarczy faktura VAT czy muszę zakładać jakąś ewidencję?

 

Wystarczy faktura vat. Jeśli kupujesz od ryczałtowca to wtedy wystawiasz mu fakturę rr.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

Witam , dzisiaj przeszedłem na Vat i będe rozliczał sie kwartalnie i tu moje pytanie do kiedy mam czas by złożyć deklaracje za pierwszy kwartał? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

Dzięki , ale jeszcze łapię trochę tego pierwszego kwartału ,bo powiedziała mi babka że od dziś staje się już podatnikiem Vat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mosull    0

Ja miałem taki sam dylemat kwartał temu jak użytkownik jaro86. I składałem deklaracje za niepełen kwartał. Bo tak mi powiedzieli w US. U mnie były same zera bo zakupów nie miałem jeszcze. Więc to była formalność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Witam. Mam mały problem. Od 1 lutego rozliczam się na zasadach ogólnych. Hoduję bydło mleczne i pierwszą i jedyną sprzedażą w lutym to mleko. W marcu sprzedałemopasy i  numer tej fatury  to 1/2015. Dziś przyszła faktura za mleko za miesiąc luty. I teraz jestem zmuszony do wpisania jej numeru jako 2/2015. Na fakturze z mleczarni jest wstawiona data dostawy towaru 28.02.2015 to czy jeżeli wstawię datę wystawienia faktury 14.03.2015 to mogę ubiegać się o zwrot vatu w terminie 25dni za luty?


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Faktury za mleko i opasy numeruj oddzielnie. Do numeru faktury za mleko dodaj np FV na początku. Data wystawienia faktury musi być za ostatni dzień miesiąca. U mnie w mlekovicie tak jest i nie mam kłopotu. Z czego chcesz robić zwrot po miesiącu działalności. Osobiście robię tak, że jak vatu zostaje w miesiącu z zakupu to przesówam na nastepny miesiąc. Czasem nie mam tyle faktur z zakupów i mam jakąś sprzedaż bydła oprócz mleka i trzeba dołożyć, bo podatek naliczony jest większy. Wtedy idzie to z tego co było przenoszone w poprzednich miesiącach. Jak uzbierało Ci się podatku należnego tzn vatu z zakupów to w czasie składanie deklaracji wnosisz o przyspieszony zwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Podobnie było na fakturach RR z mlekpolu, że była wystawiana na ostatni dzień miesiąca.Zakupiłem nowy ciągnik i tego vatu jest na prawdę sporo, a muszę jeszcze zakupić opryskiwacz nawozy paliwo i trochę innych rzeczy. Mam jeszcze jedno pytanie. Ojciec podczas kupna koncentratów podał moje dane do faktury i wyraźnie było na kartce napisane Gospodarstwo Rolne Karol XXX, a sprzedawca  na fakturze napisał Gospodarstwo Rolne XXX Karol. Oczywiście dane zamieszkania i NIP są prawidłowe. Przejdzie to w urzędzie skarbowym czy będę musiał robić korektę faktury???


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legend    0

@karol 

Ja kiedyś miałem śr.trwały i w nazwie samo imie i nazwisko z adresem i nip , i przy kontroli nie było problemu.Mój ksiegowy mówi że najważniejsze to żeby NIP sie zgadzał.Ale to może zależy od człowieka co sprawdza :)

I mam pytanie , bo zastanawiam sie nad powrotem do ryczałtu , na czym to polega , wiem że musiałbym zwrócić Vat odliczony od śr trwałych ale jak to sie oblicza, np gdy odliczałem vat od ŚT. 4 lata temu to ile bym musiał zwrócić ?Jeśli ktoś miał taką sytuacje to prosił bym żeby mi opisał jak to wygląda tu albo na PW.Z góry dzieki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil181293    0

witam. mógłby ktoś mi wytłumaczyć jak to jest z tym vatem bo ojciec jest na ryczałcie a  za 3 lata przejmę gospodarstwo po ojcu i tak mam pytania : ile % odciągają nam na vacie,na trzodzie chlewnej i na mleku , jak to jest z tym rozliczaniem?? rozliczamy się tylko z tego co zakupimy czy jak ?? , kupując np używane maszyny nie mamy możliwości wzięcia faktury więc jak to jest????? trzeba się jakoś z tego rozliczyć czy nie ?? , jakie wykształcenie jest potrzebne do wzięcia dopłaty na młodego rolnika??? wystarczy zawodowe????, mam 12ha swojego i reszta dzierżawy(nie na papierze) w sumie ok 50ha czy mógłbym dostać zwrot na ciągnik o mocy do 120km???  z góry dziękuję za odpowiedzi   bo dopiero się kształce w zawodzie rolnik i nie mam za wiele informacji na takie tematy. PS proszę o wyrozumiałość i o tłumaczenie na tzw "chłopski rozum"

Edytowano przez kamil181293

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

 

@kamil181293 jak masz na siebie te 12ha dłużej niż rok, zapomnij o MR  - polecam poczytać o MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcat121    0

Witam, zamierzam przejśc na VAT. Aktualnie umowe na telefon, internet, prąd mam na siebie jako osobę fizyczną. Czy żeby odliczać z tego choćby część VATu to powinieniem zmieniać umowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Od abonamentu za telefon kom. nie odliczysz, podobnie od internetu jeśli będzie od operatora komórkowego, powód absurdalny - brak REGONu... Jest to absurdem bo wcześniej jak miałem telefon na kartę to VAT od doładowania można było odliczyć, ale niestety od abonamentu już nie...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do czego przy fakturze potrzebny jest regon?najważniejszy jest nip , pierwszy raz słysze o tym ,Ze nie można odliczyć vatu z abonamentu!!!! :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rimari    0

Chcę przejść na vat od kwietnia 2015 r. ciagnik zakupiłem w kwietniu 2014 r. Czy będę mógł odliczyć sobie vat od zakupionego ciagnik? Jak zapytałem w Urzędzie Skarbowym to kategorycznie powiedzieli, że nie. Może ktoś miał taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A masz umowę na abonament sieci komórkowej na gospodarstwo rolne bez regonu ?

 

A co za problem regon zrobić ?

 

 

 

Chcę przejść na vat od kwietnia 2015 r. ciagnik zakupiłem w kwietniu 2014 r. Czy będę mógł odliczyć sobie vat od zakupionego ciagnik? Jak zapytałem w Urzędzie Skarbowym to kategorycznie powiedzieli, że nie. Może ktoś miał taki przypadek?

Zdaje się w top agrar kiedyś o tym pisali, z tego co pamiętam jest możliwość odzyskania części vatu.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Chcę przejść na vat od kwietnia 2015 r. ciagnik zakupiłem w kwietniu 2014 r. Czy będę mógł odliczyć sobie vat od zakupionego ciagnik? Jak zapytałem w Urzędzie Skarbowym to kategorycznie powiedzieli, że nie. Może ktoś miał taki przypadek?

no bez jaj... jak nie byłeś na vacie w okresie zakupu to z jakiej racji miałbyś vat odliczyć?- pomyśl trochę, to nie boli

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj