karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

a co się dzieje w przypadku kiedy złożę deklaracje vat za dany miesiąc i zaksięguje faktury a np.po czasie znajde  jakąś fakture ,której nie ująłem nigdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Możesz zrobić korektę deklaracji VAT. Nie polecam. Masz porządek, albo nie. Odpowiedź na nie, kwalifikuje się do kontroli. A skoro jej nie masz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Nie masz obowiązku rozliczania faktur zakupu, ale tylko zakupu. Wszystkie faktury sprzedaży muszą być w deklaracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

rozliczam się kwartalnie wiec we wrześniu będzie składana deklaracja. w październiku będę miał więcej jak 50 tys, przepływów pieniężnych, na jakiej deklaracji mam złożyć zeznanie na druku kwartalnym czy miesięcznym za październik, a później czekam do następnego kwartału rozliczając za 2 miesiące ???
dziękuję za odpowiedź ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

A co jeśli 26 września kupiłem materiał siewny, a płatność 30 dni i zapłacę 26 października? To kiedy rozliczam tą fakturę, teraz w październiku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

ja bym rozliczył we wrześniu jak się ubiegasz o przyspieszony zwrot to musisz mieć zapłacone faktury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

Witam 

(od razu mówię jestem amatorem)

mam zamiar przejść na VAT ale męczy mnie jedno pytanie jakie konto muszę w banku otworzyć żeby dostać zwrot vat? jak to działa mam fakturę komu ją daję? i na jakie konto przychodzi zwrot czy podaje się wcześniej nr konta czy jak? czy musze jakby swoja firmę założyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No chłopie jesteś w lesie na prawdę. Nie szukałeś chyba wcześniej, żadnych informacji od czego zacząć "przejście" na VAT? Konto nie ma znaczenia. Może być to samo na które dostajesz dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

szukałem ale nie znalazłem nic co by było krok po kroku gdzieś wyczytałem że żeby założyć konto w banku na dopłaty czy vat muszę pokazać że mam jakieś działki(ziemie) że jestem rolnikiem czy rolnik posiada inne konto(rachunek bankowy) ? czy może byc zwykłe konto? i co przy przechodzeniu na vat muszę podać? czy przy każdym rozliczeniu vat podaję nr konta na które przychodzi zwrot czy inaczej to działa ? 

Edytowano przez biznes12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie spotkałem się z czymś takim aby we wniosku o wpis do ewidencji podawać koniecznie konto "rolnicze". Ludzie mają rachunki w różnych bankach. Od mbank po milenium i nigdy nie było problemu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

We wniosku o wejście na VAT są dwie rubryki jedna na nr konta osobistego a druga na nr konta "rolniczego" w moim us nikt tego nie rusza i może być jedno konto podane jako prywatne i rolnicze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Mam pytanie odnośnie rozliczenia vatu za stal. (czy dobrze to rozumiem)

  1. Do faktury za stal doliczam wartość podatku VAT  23%.
  2. W ewidencji „kupna” rozliczm ją normalnie jak każdą fakturę. (brutto, netto, VAT)
  3. Wpisuje w deklaracji VAT-7 w pozycji C12 wartośc natto i VAT za stal.
  4. I to wszystko?

Czy wszystko dobrze zrozumiałem? Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Co znaczy "doliczam"? Rozliczasz faktury, a nie doliczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do niektórych rodzajów stali nie ma odwrotnego obciążenia i chyba można tak samo jak przy częściach, paliwie itp odzyskać VAT. Składam takie faktury w biurze rachunkowym i nie miałem żadnych pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniszka    0

A jesli chodzi o "odwrotne obciazenie" to mam akurat na tapecie. Konkretnie faktura za ceowniki. Robie sama i dopytuje w US. Nic przyjemnego.

W razie czego pomoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Nie. W deklaracjach uwzględniasz tylko faktury VAT, a grunty rolne nie są nim objęte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pisałem o tym wcześniej. Stal pełna taka jak ceowniki, kątowniki, dwuteowniki, płaskowniki ma odwrotne obciążenie. Kształtowniki(profile kwadratowe, prostokątne), rury i elementy ogrodzenia mają stawkę 23%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj