karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

poosa21    856

Na niektóre elementy stalowe jest teraz zwolnienie z vatu dla vatowców czynnych wiec stawka jest "zerowa" ale fakture trzeba rozliczyć. Tak sie mi przynajmiej zdaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

a jak uzasadnic zakup tabletu do gospodarstwa? :)

 

Normalnie, potrzebny dostep do internetu, a cel różny zamawianie części czy coś w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Na niektóre elementy stalowe jest teraz zwolnienie z vatu dla vatowców czynnych wiec stawka jest "zerowa" ale fakture trzeba rozliczyć. Tak sie mi przynajmiej zdaje.

 

 

Tylko jak to ująć w deklaracji cała zagwozdka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelek   
Gość pawelek

Koledzy mam pytanie, czy na fakturze vat rr dla rolnika ryczałtowca trzeba wpisać pkwiu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasjonat40    2

A ja do kolegów z kasami fisk w którą rubrykę wpisujecie paragony ze sprzedaży 8 czy 9 ew. sprzedaży i czy trzeba wpisywać każdy raport dobowy czy wystarczy raport miesięczny bo co biuro rachunkowe to inna interpretacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@pawelek na fakturach nie trzeba wskazywać PKWiU, do niedawna był taki obowiązek dla towarów i usług z obniżoną stawką vat,

 

tematem ewidencjonowania raportów z kasy sam jestem żywo zainteresowany, ale mam pytanie dotyczące nierzetelnego kontrahenta, otóż jaki wystawić dokument w przypadku braku zapłaty za dostarczony towar w wyznaczonym na fakturze terminie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

witam jestem na rozliczeniu miesiecznym, czy teraz (za pazdziernik) moge odliczyc faktury z lipca, nie pamietam ile bylo czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5328

z tego co pamietam to 3 miesiące wstecz mozna odliczyć faktury


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

A ja do kolegów z kasami fisk w którą rubrykę wpisujecie paragony ze sprzedaży 8 czy 9 ew. sprzedaży i czy trzeba wpisywać każdy raport dobowy czy wystarczy raport miesięczny bo co biuro rachunkowe to inna interpretacja

Ja dostarczam ksiegowej tylko raporty miesieczne i to wystarcza..

O jaką rubryke Ci chodzi


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasjonat40    2

przemol87 w ewidencji sprzedaży vat rubryka 8 to sprzedaż nieudokumentowana brutto w którą wpisywałem wcześniej sprzedaż detaliczną dla klientów nie vatowców a teraz wpisuje się sprzedaż z raportu miesięcznego bez rozbicia na dobowe tak się dowiedziałem w biurze rach a w rubryce 9 wpisuję sprzedaż brutto z faktur vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ma ktoś jakieś doświadczenia ze składaniem VAT 7 przez internet? jeśli tak to mam parę pytań :)

 

ja składam przez e-deklatracje,

 

czy faktura vat bez oznaczenia czy to kopia czy oryginał (nie skreślono odpowiednio) oraz pozbawiona nip nabywcy jest ważna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

no to suma kontrolna z trzech poprzednich deklaracji to co się wpisuje (z jakiej pozycji VAT 7 )? wieczorem i ja spróbuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

ma ktoś jakieś doświadczenia ze składaniem VAT 7 przez internet? jeśli tak to mam parę pytań :)

 

Musisz pobrać i zainstalować ze strony MF-u wtyczkę do e-deklaracji.

Jeśli do księgowości używasz jakiegoś oprogramowania (innego niż .xls) to ten soft sam powinien zintegorwać się z wtyczką do e-deklaracji.

Wysyłanie PIT-a analogicznie jak PIT-37. Jeśli posiadasz podpis kwalifikowany to nim podpisjesz - jeśli nie, podajesz kwotę przychodu z ostatniego PIT-a 37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dokładnie do weryfikacji używa się wartości przychodu z pit37, odnośnie do innej sumy kontrolnej to z pewnością jest ona gdzieś na tej stronie dokładnie opisana (poszukaj ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Chcę kupić cztery opony do samochodu osobowego czy można od nich odliczyć Vat .

 

jak chcesz kupic opony to zakumpluj sie z kolega ze strony wczesniej:) tam cos o tym bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Sruta rzepakowa, sojowa stawka 8%

 

 

dzięki

 

plapla jak na fakturze nie będzie rozmiaru opon to możesz coś zakombinować.

Edytowano przez jarekmalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

dokładnie do weryfikacji używa się wartości przychodu z pit37, odnośnie do innej sumy kontrolnej to z pewnością jest ona gdzieś na tej stronie dokładnie opisana (poszukaj ?)

 

ale ja nie składam pit 37 używam małej księgowości rzeczpospolitej i dokładnie można podpisać danymi i trzeba wpisać wartość przychodu osiągniętego dwa lata przed datą obecną z zeznania rocznego to co mam wpisać 0 ?

Edytowano przez strzymek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaL    5

witam

pytanie do tych co rozliczają sobie faktury VAT za Internet i telefon - jak podpisywaliście umowę to czy operator żądał od Was nr REGON ??

Vatowiec rolnik nie ma obowiązku posiadania nr REGON, US tego nie wymaga - niestety bez tego nr nie da się podpisać umowy na gospodarstwo, świętsi od papieża są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj