karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Tomasso    9

Witam wszystkich mam taki problem iż przeszedłęm na vat i muszę wystawić pare faktur teraz no i nie moge znaleźć normalnego programu do wystawiania faktur możecie mi jakiś polecić w którym wpisze swqoje dane dane kontracenta oraz towar który sprzedaje i drukuj.

Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

1. bloczek faktur ze sklepu biurowego,

2. jakiś plik excela,

2. ja używam megafakturki i mi starcza.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

efaktury.org ja używam tego programu, ale w darmowej wersji (można wystawić chyba tylko jeden dokument na minutę), gdyż wystawia wszystko, jest darmowy, prosty w obsłudze i dostępny z każdego komputera

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

a ja mam pytanie czy kupiliście kasy fiskalne? ja większośc towarów firmom sprzedaje bądź innym vatowcom tak więc mniemam że nie potrzebna.

i drugie pytanko czy ktoś z was miał kontrolę z izby skrbowej , lub taką konkretną z US gdzie analizowali szczegółowo co jest na fakturze zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Witam . Kolegi ojciec kupuje warchlaki z zagranicy , jest ryczałtowcem , paszę pełniporcjową kupuje syn który odlicza z niej vat . Tucznika sprzedaje ojciec, jak to wygląda w US ?? Jakie są konsekwencje takich działań ??

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Mi bardzo pasuje Faktura-NT . Na szybkiego, czy też docelowo -> dr google -> "faktury online" -> min. to co napisał @kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryha16dob    1

Witam

Mam pyatanie:

Jak to jest, jak przykładowo sprzedam 2 tuczniki a kupię 1000 litrów paliwa ??Czy jest jakaś zależnowść od tego ile sprzedam a ile kupię??

 

tobie chodzi o to czy mozesz sobie wydawac ile chcesz niezaleznie od wysokosci dochodu?

W sumie to wydatki powynny byc racjonalne do wysokosci przychodów bo jak potem wyjasnisz skad masz pienadze na te paliwo skoro za tuczniki dostales zaledwie czesc tej kwoty? potem to przy kontroli bedzie klopot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a ja mam pytanie czy kupiliście kasy fiskalne? ja większośc towarów firmom sprzedaje bądź innym vatowcom tak więc mniemam że nie potrzebna.

i drugie pytanko czy ktoś z was miał kontrolę z izby skrbowej , lub taką konkretną z US gdzie analizowali szczegółowo co jest na fakturze zakupu.

 

jeśli ktoś nie przekroczył limitu to nie musi instalować kasy, u mnie każda kontrola z US sprawdza dokładnie wszystkie faktury na wyższą kwotę

 

Witam . Kolegi ojciec kupuje warchlaki z zagranicy , jest ryczałtowcem , paszę pełniporcjową kupuje syn który odlicza z niej vat . Tucznika sprzedaje ojciec, jak to wygląda w US ?? Jakie są konsekwencje takich działań ??

 

w najlepszym przypadku zwrot nienależnie odliczonego podatku w najgorszym prokurator i wakacje na koszt podatnika (wszystko zależy od skali i podejścia stron)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

witam, ojciec jest na vacie, sprzedaż jest mala, zeby US sie nie przyczepil tylko :) czy jesli kupimy teraz sammochod za 40 tys i bedzie zarejestrowany na ojca to US moze przyczepic sie skad mielismy kase skoro na konto ojca wplywa mala kwota ze sprzedazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Można jeszcze uwzględnić dopłaty bezposrednie i wtedy US sie nie czepia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

podstawowa zasada to taka żeby wydatki nie były wyższe od przychodów. Jeśli ta zasada jest spełniona to nic sie nie przyczepią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

oszczędności! rolnik w sile wieku mógł już wiele zgromadzić pod poduszką i materacem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

oszczędności

dopłaty

kredyty - szczegół że je spłaci za 2 miesiące - grunt byle był papier jako podkładka w US.

darowizny do kwoty 9 tys iluś tam

sprzedaż jakiś starych gratów niezwiązanych z rolnictwem (np zapas siatki której nie zużył 10 lat temu na ogrodzenie).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz2012    0

jeśli ktoś nie przekroczył limitu to nie musi instalować kasy, u mnie każda kontrola z US sprawdza dokładnie wszystkie faktury na wyższą kwotę

 

 

 

w najlepszym przypadku zwrot nienależnie odliczonego podatku w najgorszym prokurator i wakacje na koszt podatnika (wszystko zależy od skali i podejścia stron)

 

 

 

zależy jaka kwota bo jak parę lat wstecz to nawet i z odsetkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

A ta darowizna 9 tyś ileś tam to jest ograniczona np na rok bądź miesiąc??

 

Jakbym co miesiąc dostawał od ojca te 9 tyś ??


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju321    0

Dzięki za odpowiedzi kissmy i kryha16dob ale mam jeszcze jedno pytanie.

O co chodzi z zasadnością rezygnacji ze zwolnienia? Możecie mi to wytłumaczyć tak po "chłopsku"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeśli wysokość podatku należnego będzie przekraczała wartość podatku naliczonego to rezygnacja ze zwolnienia (ryczałtu) nie jest uzasadniona

 

A ta darowizna 9 tyś ileś tam to jest ograniczona np na rok bądź miesiąc??

 

Jakbym co miesiąc dostawał od ojca te 9 tyś ??

 

to jest roczny limit i to w dużym przybliżeniuw

 

wybaczcie limit istotnie jest 5 letni (dzięki ONA77, że czuwasz)

http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/inne-podatki-oplaty/139260,Podatek-od-spadkow-i-darowizn-2013---limity--zwolnienia--terminy.html

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13

W podatku od darowizny limity są pięcioletnie, od jednej osoby .

Wysokość zależy od grupy podatkowej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeśli darowizna od ojca dla syna zostanie zgłoszona do US w ciągu 6 miesięcy to będzie przysługiwało zwolnienie z podatku, wszystko jest opisane w linku powyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Mi biuro rachunkowe podobno załatwiło zwolnienie podatkowe darowizny od ojca w kwocie 90 tyś. Jak rozumieć te regułki ?


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13

Zwolnienia nie można załatwić:) To prawo z którego może skorzystać każdy po spełnieniu warunków...

Można dokonać zgłoszenia w określonym terminie i dodatkowo przy darowiźnie pieniędzy jest jeszcze wymóg aby te były najpierw wpłacone na konto (przez darującego na konto obdarowanego, itp..)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

zastanawiam się czy przejśc na Vat i tak jestem producentem mleka i sprzedaje je za ok 5tys.zł/ miesiąc, wydatków miesięcznie mam ok1 1000zł + podatek rolniczy(1500zł), paliwo(8000zł),nawóz (15tyś. zł) prąd woda (2000zł) i pozostałe koszty ok 7tyś. i jak myślicie warto przejść na vat bo zamierzam kupić maszyny za ok 150tyś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj