karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

Marcin133    933

Witam.czy przy ewidencji nabycia środków mam obowiązek rozpisywać vat w książce jeśli np na jednej fakturze mam vat z 8% i 23% czy moge tylko ogólnie rozpisać koncową kwotę netto.brutto i vat?ewidencje sprzedaży rozpisuje.prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek13k    0

Przejrzałem kilka ostatnich stron i nie mogę znależ żadnej informacji na temat wprowadzenia ustawy o obowiązkowym przejściu na VAT dochodowy .czy to naprawdę wejdzie w życie od następnego roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

witam mam takie pytanie,u mnie za energię elektryczną płacę co miesiąc jako prognozę zużycia a fakturę dostaję co pół roku Było tu już opisywane że decyduje data płatności (np.18. 10.)ale te wpłaty nie są fakturami ,a poza tym faktura ostateczna może być mniejsza lub większa od sumy wpłat składowych .Jak to zapisać i jak rozliczyć Drugie pytanie to czy od uboju tucznika na własny użytek też płacę VAT,podobnie np.ziemniaki zużyte do spożycia.W końcu to też towary,o ile z ziemniaków można się jakoś wykręcić to świnie są ewidencjonowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Witam, mam taki problem:

- dzisiaj znalazłem zagubioną fakturę SPRZEDAŻY za luty 2012. Faktury tej nie wykazałem w deklaracji Vat-7,

Domyslam się, że muszę złożyć korektę tej deklaracji? Czy muszę podawać powód niezaksięgowania tej faktury (jakie tłumaczenie będzie "mile" widziane przez US)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi29    0

witam Moze ktos mi wyjasnic moje pytanie.... czy jesli gospodarstwo z ryczaltowca przenosze na zasady ogolne to czy wtedy na to gospo nadawany jest regon ???? mam dodatkowo działalnosc pozarolnicza czyli firme i na nia mialem nadany regon !!! a co z gospodarstwem ??? potrzebyny regon czy nie??? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

sam sprawdz po NIPie ;)

http://stat.gov.pl/regon/


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz319    0

Witam,

pierwszą deklaracje o zwrot VAT-u złożyłem 25 lipca (za miesiąc czerwiec) kiedy mogę spodziewać się zwrotu ? Sprawdzałem na koncie i niestety jeszcze żadnego przelewu z US nie ma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Witam, mam taki problem:

- dzisiaj znalazłem zagubioną fakturę SPRZEDAŻY za luty 2012. Faktury tej nie wykazałem w deklaracji Vat-7,

Domyslam się, że muszę złożyć korektę tej deklaracji? Czy muszę podawać powód niezaksięgowania tej faktury (jakie tłumaczenie będzie "mile" widziane przez US)?

 

"błędne przeniesienie z prawidłowo prowadzonej ewidencji" brzmi moim zdaniem najlepiej, o ile nie miałeś jeszcze kontrolowanej ewidencji i można ją wyprostować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn    0

witam a ja mam inny problem..

otrzymalem od firmy fakture sprzedazy rr zamiast faktury vat , pomylka firmy gdyz pracownik niezauwazyl informacji o moim przejsciu na vat.... jak teraz z RR zrobic zwykla fakture vat zeby sie rozliczyc z US..prosze o odpowiedz w prywatnej wiadomosci ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Nie dawno przeszedłem na vat, rozliczam się miesięcznie mam kilka faktur z tego miesiaca z zakupów. Czy żeby otrzymać zwrot vatu z tych faktur muszę w tym miesiącu wykazać sprzedaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz319    0

A zwrot na ile dni za zaznaczyłeś 60 czy 180?

 

 

szczerze mówiąc to nie wiem bo biuro rachunkowe prowadzi mi dokumentacje. Ale rozumiem, że 60 dni to przyśpieszony zwrot a 180 to norma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w takim razie to do biura powinieneś skierować to pytanie, ale odpowiedź jest prosta zwrot otrzymasz najprawdopodobniej w terminie wskazanym w deklaracji,

 

@Laver takiego przypadku co prawda nie miałem, ale zwrot możesz otrzymać ale nie możesz ubiegać się o skrócenie terminu zwrotu, więc pozostają Ci opcje 60 i 180 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

szczerze mówiąc to nie wiem bo biuro rachunkowe prowadzi mi dokumentacje. Ale rozumiem, że 60 dni to przyśpieszony zwrot a 180 to norma ?

no właśnie nie, wszystko zależy co ty tam sprzedawałeś, kupowałeś i gdzie. Np. tu masz fachowe wyjaśnienie http://www.taxcare.p...wrot_vat-u.html

Jak coś to składaj jak najwcześniej deklaracje i prośba o przyspieszenie zwrotu, ale ponoć wtedy kontrola z US. Bynajmniej w moim US.

 

@Laver takiego przypadku co prawda nie miałem, ale zwrot możesz otrzymać ale nie możesz ubiegać się o skrócenie terminu zwrotu, więc pozostają Ci opcje 60 i 180 dni

 

Na pewno może otrzymać zwrot? Bo coś mi świta że zaraz gdy otworzyłem działalność to musiałem wykazać sprzedaż by uzyskać zwrot. (ale tylko świata, nie jestem pewien)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Tzn. ja już raz się rozliczyłem za wrzesień i w tym miesiącu miałem sprzedaż, tylko chodzi mi o to czy muszę mieć teraz sprzedaż w pazdzierniku zeby odliczyć Vat z faktur za październik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Żeby odliczyć vat za dany miesiąc musisz mieć w nim sprzedaż

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Nie dawno przeszedłem na vat, rozliczam się miesięcznie mam kilka faktur z tego miesiaca z zakupów. Czy żeby otrzymać zwrot vatu z tych faktur muszę w tym miesiącu wykazać sprzedaż?

jesli NIE bylo sprzedazy w pazdzierniku to zwrot otrzymasz w terminie 180dni,(taki jest termin ustawowy)

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

racja! dostępny jest wyłącznie 180 dniowy termin Termin zwrotu w przypadku braku czynności opodatkowanych

Najdłuższy z możliwych terminów zwrotu, przewidziany w przepisach ustawy o VAT, dotyczy sytuacji, w której podatnik w danym okresie rozliczeniowym nie wykonał czynności opodatkowanych podatkiem VAT. W przypadku braku jakiejkolwiek sprzedaży w danym okresie, podatnik ma prawo do żądania zwrotu bezpośredniego podatku naliczonego wykazanego w deklaracji, lecz zwrot ten otrzymać może - w myśl art. 87 ust. 5a ustawy o VAT - w ciągu 180 dni, licząc od dnia złożenia deklaracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Liczy się data faktury. Z tą zapłatą to jest jakaś dziwna historia, bo wyobraź sobie że gdy ktoś cię oszuka i nie zapłaci wynagrodzenia za np. wykonaną usługę to ty i tak musisz zapłacić podatek. Chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

ale ten tucznik idzie na własny przerób (wędliny) ?? więc po co masz jakiś Vat odliczać>?? nie rozumiem :blink:

 

VAt odliczasz tylko wtedy kiedy dany produkt sprzedajesz innej osobie

 

Poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie :)

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj