Polecane posty

Daniel0214    0

Prosze o napisanie ile ten model zetora spala g na kWh no i ile spala tak wam w poszczególnych pracach litrów paliwa na godz zegarową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

witam wszystkich moja proxima power 85 spala zbiornik 189 litry na 24 mtg w orce oczywiście z przejazdami, w cyklu mieszanym coś ok 30 mtg. tylko ona jest na dotarciu a ponoć ma to znaczenie. pozdro.


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

raczej się nie pomyliłem bo jest to power i ma 189 litry, przynajmniej tak jest w danych katalogowych. i do tego miałem raz tankowanie 178 litry, więc nie myślę bym dojechał do cpn-u z dwoma litrami. zaorałem ok 10 ha ale w tym 4.60 ha obrotkiem 3 skibowym z przedpłużkami i zeszło mi się trochę bo była to trawa nasienna ok 8 godzin. orka na głębokość ok 20-25 cm.


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxModzelxx    0

Którego wybrać będzie pracować z turem Zetora Proxime Plus Z85 z rewersem mechanicznym (+skrzynia 40km/h), czy Zetora Proxime Power Z85 z rewersem elektro-hydraulicznym. Króry jest lepszy w pracy z turem i mniej się psuje. Doradźcie ;D (Może znacie ceny ich obu w standardzie z turem zetora)


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11

Witam wszystkich forumowiczów.Nie chciałem zamiecać forum więc podpiąłem się do tego tematu.Mam nadzieje że @Daniel0214 się nie pogniewa.

Chciałbym się dowiedzieć jaki powinien być stan oleju w tylnych zwolnicach?

bo u mnie stan jest poniżej"pomiędzy".

I coś się stało z pompką paliwową.Kiedyś gdy pompowałem to było słychać taki charakterystyczny gwizd,a teraz jak pompuje to chodzi tak jakby na pusto po prostu bez paliwa.

Może wiecie co się z nią stało?

P.S Chodzi mi o proxime 8441 z 2008 roku.


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko4539    0

mam problem moj zetor proxima 85 na 100mtg bierze 6l oleju w silniku czy to normalne

 

 

u mnie po 100mtg spalił jakieś 0,7l i wydaje mi się ze to u Ciebie jest stanowczo za dużo!!!może masz wycieki

 

Witam wszystkich forumowiczów.Nie chciałem zamiecać forum więc podpiąłem się do tego tematu.Mam nadzieje że @Daniel0214 się nie pogniewa.

Chciałbym się dowiedzieć jaki powinien być stan oleju w tylnych zwolnicach?

bo u mnie stan jest poniżej"pomiędzy".

I coś się stało z pompką paliwową.Kiedyś gdy pompowałem to było słychać taki charakterystyczny gwizd,a teraz jak pompuje to chodzi tak jakby na pusto po prostu bez paliwa.

Może wiecie co się z nią stało?

P.S Chodzi mi o proxime 8441 z 2008 roku.

 

w zwolnicach będzie około 2l w każdej

 

Którego wybrać będzie pracować z turem Zetora Proxime Plus Z85 z rewersem mechanicznym (+skrzynia 40km/h), czy Zetora Proxime Power Z85 z rewersem elektro-hydraulicznym. Króry jest lepszy w pracy z turem i mniej się psuje. Doradźcie ;D (Może znacie ceny ich obu w standardzie z turem zetora)

 

przy ładowaczu dostawać będzie w szczególności sprzęgło!!!nie mam pojęcia która opcja jest mniej awaryjna ale sądzę że w razie ewentualnej awarii to najtaniej i najmniej problemu było by przy zwykłej proximie.Lecz mogę się mylić:D

 

Prosze o napisanie ile ten model zetora spala g na kWh no i ile spala tak wam w poszczególnych pracach litrów paliwa na godz zegarową

 

222g/kwh a w rzeczywistości to gdzieś od 6-12,5l na mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko4539    0

u mnie po 100mtg spalił jakieś 0,7l i wydaje mi się ze to u Ciebie jest stanowczo za dużo!!!może masz wycieki

 

 

 

w zwolnicach będzie około 2l w każdej

 

 

 

przy ładowaczu dostawać będzie w szczególności sprzęgło!!!nie mam pojęcia która opcja jest mniej awaryjna ale sądzę że w razie ewentualnej awarii to najtaniej i najmniej problemu było by przy zwykłej proximie.Lecz mogę się mylić:D

 

 

 

222g/kwh a w rzeczywistości to gdzieś od 6-12,5l na mth

a z tym porównywaniem spalania to nie jest w rzeczywistości tak jak piszą w producenci:lol: Zetor nie ma jakiejś super niskiej jednostki spalania w porównaniu do innych marek w rzeczywistości też nie ma zawyżonej mocy jak np NH co powoduje że w brew opinii nie jest takim smokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

U ,mnie spalanie wygląda tak: w podorywce na długim kawałku (600m, pług 4*40) wychodzi 9-10litrów na h. ale na tym samym polu w orce zimowej pod buraki (dośc mokro i często schodziłem do 1ki)tak na 30cm wyszło 14-15litrów. W transporcie pali jakieś 6 litrów na mth (55min przy obrotach 1700-1900). Ale jak już się przekracza 2000-2100 to już pije deko więcej... generalnie chcesz pracowac ekonomicznie to nie przekraczaj 2tyś obrotów, zresztą powyżej tych obrotów proxima wcale nie jest mocniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

zetor proxima bierze mi olej około 6 litrów na 100mtg czy to normalne w serwisie powiedzieli mi ze tyle ma prawo brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Nie ma prawa tyle brac, albo siejesz zamęt, albo jesteś trollem który tu się trafia wielu... Jeśli masz proximę to masz i do niej na pewno instrukcję.. wiec możesz poczytac, ze w okresie docierania, może byc jakiś tam ubytek oleju ale śladowe ilości... ze swojego doświadczenia wiem, że proxima na dotarciu do pierwszego przeglądu przepaliła jakieś 1/5 litra bo tyle dolałem, ale co Ty tu piszesz o 6litrach... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

serwis powiedział mi ze to sie miesci w granicy, znajomy tez ma proxime i tez mu brał olej do czasu gdy nie dał go pod duze obciazenie (do pługa) czy myslicie ze musze go dac do pługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piodro4444    74

6l to jest raczej nie normalne <_< Spróbuj tego sposobu co poradził ci kolega ale wątpię czy to coś da :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

poproś serwis o dokument wg którego 6 litrów oleju na 100h jest normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jeziosky
      Witam! Mam taki temat do dyskusji;  Oringi na tulejach w Zetorach. Wiadomo że dość często padają w Zetorach uszczelnienia tulei silnikowych.  Jak myślicie dlaczego tak jest? Z mojego doświadczenia, dość skromnego bo dotyczącego tylko dwóch Zetorów wydaję mi się  że oringi są dość luźno pasowane. Tuleje z nowymi uszczelniaczami wpadają w blok właściwie pod swoim ciężarem. Co ciekawe nowe oringi powinny mieć wymiar katalogowy 104x4,2  a mierząc je  mają max 4,0 mm.  Czy ma ktoś doświadczenie z zastosowaniem  innych  uszczelniaczy silikonowych ale grubszych np. 4,4?
    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj