Skocz do zawartości
Krakers16

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piechu    43

Dzierżawy w PZU ubezpieczamy normalnie. Ja drukuję swoim klientom oświadczenie do podpisu, że są właścicielem danej uprawy na danych działkach ubezpieczonych na powyższej polisie nr.

Jeśli jest ktoś z okolic Mińska czy Sokołowa można dzwonić 513 841 639

Problem może być na oględzinach szkody bo wtedy trzeba mieć dokumenty potwierdzające prawo do działek. Czasem wystarczy zwykły wypis z rejestru gruntów.

lukejro    157

Dokładnie. PZU to taka śmieszna firma, że w tamtym roku likwidator zażądał żebym mu przedstawił akt notarialny i mapki działek.... masakra jakaś. Oczywiście przy podpisywaniu polisy w której są wymienione nr działek wszystko było pięknie i kolorowo. Dla mnie to jest bez sensu, wykupuję polisę, podaję nr działki i nic nikomu do tego czy jestem właścicielem czy mam dzierżawę ustną. W końcu za to płacę!!! Moja agentka z PZU mówi, że można zrobić tak, że ubezpieczonym będzie prawny właściciel działki a ja będę w polisie jako ubezpieczający... Dla mnie to jest bez sensu. Powiedzcie jak to wygląda w Concordii??? Chodzi mi oczywiście o likwidację szkody w praktyce bo agenci podczas podpisywania polisy różne bajki opowiadają....

krecikuryn    4

Concordia się tego nie czepia ale szacowanie szkód w tej firmie to masakra... dla nich co by nie było to nie ma szkody. Albo zmienię firmę albo przestane ubezpieczać... to tylko wyciąganie kasy od rolników i z budżetu

Wiadomość z agroFakt.pl

JonDir    0

Teraz znowu bedzie można dostać dotacje do ubezpieczenia upraw. Zamierzacie skorzystać i ubezpieczyć rzepak?

EWI    11

Przy składce 230 zł / ha przy średniej sumie ubezpieczenia (6400 zł).....bez udziałów  i z fran 8% ? ? ? Są chętni?:)

składka podana została wyliczona w PZU dla rolnika z powiatu tczewskiego(pomorskie)

EWI    11

Są tez wyższe:)

Oczywiście mam na myśli rzepak pakiet jesień ryczałt 25% z wykupionymi udziałami i wykupioną franszyza 8%.

Można obniżyć składkę nie wykupując udziałów w ujemnych skutkach przezimowania.  Wypłata wówczas wygląda następująco. 6400 zł * 22,5%= 1440 zł/ha

Kwestia tego tylko czy te 1440 zł wystarczy na przesianie, po szkodzie?

Jest jeszcze ryczałt 17% ale nie robiłam jeszcze oferty w tej opcji. Nie wiem jakie są stawki.

Egzo    1

Witam,
Jaki byłby koszt ubezpieczenia rzepaku dla kodu 06-300 od przezimowania, przymrozkow i gradu. Dla sumy powiedzmy 7tys

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez maniek10141
      Czy to już można pryskać rzepak na chwasty dwuliścienne???
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?