Krakers16

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Polecane posty

wwiol    2

Michas2015- pozwolę sobie na zanegowanie Twojego stwierdzenia. Agent otrzyma prowizję- pod warunkiem, że zostanie wypowiedziane pełnomocnictwo udzielone Brokerowi. 

To taj jakbyś wsiadł w ciągnik i z opryskami zamiast na swoje buraki  jedziesz pryskać buraki  sąsiada... kto zbiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michas2015    0

Jest jeszcze coś takiego jak etyka zawodu. Do głowy by mi nie przyszło pobierać prowizję od polisy innego pośrednika.

Jeśli są takie przypadki zawsze można zaraportować do KNF nieech wyda orzeczenie.

 

A stawki? Ciągle unikamy tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

Napisałam już o stawkach. Co mam jeszcze pisać? Proszę konkretne zapytanie.

Ja zajmuję się przygotowywaniem ofert indywidualnych, więc co mam podać stawki taryfowe?

Jeszcze raz odpowiadam, że na podstawie Pana Oferty mogę wystąpić o takie same stawki!!!!!

 

Padłam raz ofiarą takiego oszustwa brokera. Innym razem w porę zareagowałam.

Nie zarzucam Panu , że stosuje takie praktyki ale niestety są częste wśród brokerów.

Są nawet takie sytuacje , że przedstawiciele kancelarii brokerskiej przyjeżdżają z propozycją współpracy do mnie proponując :

My weźmiemy uprawy i majątek klientów i sprzęt w kredycie .Wy sprzęt pozostały.

Trzeba mieć tupet:)

Edytowano przez EWI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

Michas2015 jakie stawki? prowizyjne czy współczynniki ubezpieczenia upraw ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

Proszę bardzo:)

Wwiol pewnie to samo odpisze, bo przecież wciąż rozmawiam o PZU i Concordii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michas2015    0

Wwiol,

pytanie dotyczy stawek ubezpieczenia upraw przy maksymalnym zakresie dla poszczególnych województw płatnych przez rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

Przepraszam bardzo ale nie krzyczę tylko wyrażam swoją opinie.

 

 

Przecież odpowiedziałam już , że na tych samych stawkach mogę zrobić ja to ubezpieczenie w PZU. Takie same warunki i stawki dostanę :) Widzę, że Pan nie orientuje się za  bardzo na zasadach jakie panują w firmach co do ofertowania. 

Przedstawiając taką ofertę w Concordii jestem w stanie zejść jeszcze ze stawki. Nie prawdą jest, że agent nic nie może. Co za bzdury. Jestem w stanie negocjować dla klienta wszystko tak jak broker.

 

Proszę oferta dla pomorskiego:

Concordia:

rzepak 2,36 , brak udziałów własnych, franszyza 8% + ogień  za 0,04%

zboże 1,175, brak udziałów, franszyza 8%+ ogień za 0,04%

wypłata odszkodowania za ujemne skutki przezimowania ryczałt 25%

grad 95% / SU

przymrozki 95%/SU - niezależnie od daty powstania szkody.

ogień 85% su - niezależnie od przyczyny powstania szkody.

Likwidacja szkody na polu lub jego części od 8% ubytku w plonie.

Dwuetapowa likwidacja szkód .

Niestety moja pomoc klientowi nie jest wliczona w składkę :) robię to za darmo.

Miałam już ofertę dla grupy Producenckiej w PZU za 2,3% bez udziałów, z ogniem i franszyzą 0%. Więc przychylam się do zdania Wwiol, że przedstawiona przez Pana Oferta nie jest tak bardzo atrakcyjna jak się Panu wydaje.

a dla opolskiego 49-340 ??

miałem z concordi propozycje składka 6% z sumy ubezpieczenia minus dotacja z budżetu ale wydało mi się to dużo

ryzyka to wymarznięcia , przymrozki , gradobicie 

uprawa rzepak

i tak dla 1 ha rzepaku na 6 tyś składka to 180 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

Stawka wyjściowa to 6% czyli Stawka płatna przez rolnika 3,5% , dopłata 2,5%

Czyli: 6000 zł x 3,5% = 210 zł

Dostałeś więc stawkę po zniżce około 15% ale to zbyt mało.

Masz sam rzepak?

.

 

PZU stawka taryfowa 5% czyli rolnik płaci 2,5% dopłata 2,5 %

6000zł x 2,5%= 150 zł

udział własny 0,7%= 42zł

łącznie 192 zł / ha

 

po zastosowaniu 15 % zniżki składka łączna za 1ha wynosi 164 zł

 

po zastosowaniu 30% zniżki  składka za 1 ha wynosi 134 zł

 Szukaj agenta, który pracuje dla Concordii i PZU to postara się zdobyć najniższe stawki.

Edytowano przez EWI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

dziękuje za odpowiedz ubezbieczem 20 ha rzepaku i 50 pszenicy do tego mam wszystkie maszyny ubezpieczone w concordi nie wiem czy to ma jakis wpływ.

jakie ryzyka za te wyjściowe 6% dostanę? jaka jest dopłata za ogień i nawalne deszcze?

jeśli to nie tajemnica to do jakiej stawki można negocjować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

Franszyzę 8% i  ogień możesz mieć z 0,01% , 60gr za ha, grosze zakładając że jesteś klientem preferowanym.

Deszcz nawalny i huragan polecam doubezpieczyć na wiosnę.

Jak mi prześlesz swoje dane na skrzynkę to zrobię ofertę i ukierunkuję o co masz toczyć negocjacje z concordią by oferta byłą konkurencyjna.

Niestety bez danych osobowych nie jestem w stanie zrobić realnej oferty w Concordii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie rzepaku 3,1ha kosztowało mnie 526zł w pakiecie: grad, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne. Odszkodowanie płatne od 8%. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

siema

 

pytanko ujemne skutki przezimowania, jak to sie ma w praktyce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

o co pytasz?

 

jakimi kryteriami sie kieruja przy szacowaniu, do konca listopada czy w polowie koniec ubezpieczania?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

Jeżeli chodzi o oględziny to sprawdzają obsadę i ilość liści.

Ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za szkody
w uprawach, które przed zakończeniem jesiennej wegetacji
nie znajdowały się przynajmniej w następujących fazach
rozwojowych i nie wykazywały przynajmniej obsady
w sztukach na 1 m²:
1) jęczmień ozimy – faza 3 liści i 150 sztuk;
2) żyto ozime – faza 3 liści i 120 sztuk;
3) pszenżyto ozime – faza 2 liści i 200 sztuk;
4) pszenica ozima – faza 2 liści i 250 sztuk;
5) rzepak ozimy – faza 8 liści i 30 sztuk.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

 

Pytanie do osób znających temat.

teoretycznie Concordia wypłaca 95% sumy ubezpieczenia dla szkody całkowitej spowodowanej przymrozkami wiosennymi , gradem 

W PZU mamy stopniowanie

od 15.04 do 10.05 – 40% 

od 11.05 do 31.05 – 60% 

a pytanie jest następujące w concordi jest taki zapis cytuje

w przypadku wystąpienia szkody całkowitej w terminie pozwalającym na założenie plantacji alternatywnej odszkodowanie wyniesie 25% sumy ubezpieczenia .

a więc czy nie jest tak że termin 15.04 do 31.05 w PZU przez concordie będzie uznany za termin do założenia alternatywnej uprawy a co za tym idzie oferta PZU przy szkodzie całkowitej bezie korzystniejsza?? czy PZU ma takie same haczyki jak Concordia?? i czy dobrze to rozumiem??

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michas2015    0

piotr30piotr,

 

zapisy Concordii w przypadku szkody całkowitej są bardzo niejasne. Nigdzie w OWU nie jest zapisane co będziemy traktować za uprawę alternatywną - może to być równie dobrze lucerna dla pszenicy ozimej. Oficjalne stanowisko jest takie, że Ubezpieczyciel indywidualnie ustala możliwości załozenia upraw alternatywnych - a grając z pozycji silniejszego wynik może być różny.

 

Zapisy PZU i TUW w tym zakresie są bardziej przejrzyste. Wysokość odszkodowania zalezy od momenty kiedy szkoda wystąpiła bez badania możliwości założenia upraw alternatywnych - jest ustalony ryczałt z tytułu szkody.

 

Podsumowując, Twoje rozumowanie jest poprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

w concordi deszcz nawalny obejmuje ryzyko wymycia, zamulenia roślin , wyrwania złamania , wyleganie korzeniowe w określonych dazach, natomiast nie obejmuje zastoisk wodnych albo wymoknięć

a wie ktoś jaki zakres w pzu obejmuje deszcz nawalny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

 

Pytanie do osób znających temat.

teoretycznie Concordia wypłaca 95% sumy ubezpieczenia dla szkody całkowitej spowodowanej przymrozkami wiosennymi , gradem 

W PZU mamy stopniowanie

od 15.04 do 10.05 – 40% 

od 11.05 do 31.05 – 60% 

a pytanie jest następujące w concordi jest taki zapis cytuje

w przypadku wystąpienia szkody całkowitej w terminie pozwalającym na założenie plantacji alternatywnej odszkodowanie wyniesie 25% sumy ubezpieczenia .

a więc czy nie jest tak że termin 15.04 do 31.05 w PZU przez concordie będzie uznany za termin do założenia alternatywnej uprawy a co za tym idzie oferta PZU przy szkodzie całkowitej bezie korzystniejsza?? czy PZU ma takie same haczyki jak Concordia?? i czy dobrze to rozumiem??

 

Zazwyczaj chodzi o szkody które wystąpiły przed 15.04 i nie jest tak że likwidator narzuca uprawę alternatywną. Powtarzam to bez przerwy to rolnik jest specjalistą w swoim gospodarstwie i na swoim polu. O takich rzeczach dyskutuje się z likwidatorami na bieżąco i ustala wspólnie czy jesteś w stanie przesiać coś i zebrać dobry plon. Nie jestem rolnikiem i nie znam sie na tych terminach agro dla poszczególnych upraw ale dla mnie jest to logiczne. W Ubezpieczeniach nie chodzi o zarabianie.:)

W PZU również wypłaca 25% SU w tym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

mam podpisane ubezpieczenie na rzepak w Concordi ubezpieczyciel mówił, że jest 30 dni na wpłatę prawie chciałem płacić, ale patrzę na umowę, że termin płatności minął już ponad tydzień temu... Wpłacać to czy już ubezpieczenie jest nie ważne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michas2015    0

paragraf 18 OWU.

Najlepiej skontaktować się z osobą przez którą zostało zawarte ubezpieczenie żeby to wyjaśnić, ale ochrona najprawdopodobniej pozostaje w mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Mam pytanie czy da się ubezpieczyc rzepak wiosną od gradu, i ile może wynosić stawka za hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj