Krakers16

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Polecane posty

EWI    11

Nikt nie pyta bo agenci wpisują to co jest wymagane :

w rzepaku przed zakonczeniem jesiennej wegetacji wymagane jest 30szt i 8 liści .

 

210zł dla rolnika 150 zł państwo - to opcja jak tylko sam rzepak ubezpieczasz, bo gdy ubezpieczysz ten sam areał zboża np w gradzie to składka na rzepak wynosi 144zł a zboże 22zł/h

Edytowano przez EWI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

Prosze o rzepak 4 t x 1500 zł. kod 21-065.Apropo odszkodowań procentowo 17-15% to nie wrócą się nawet koszty + koszt ubezpieczenia?Czy do ubezpieczenia potrzebna jest fr. zak. nasion czy tylko nazwa odmiany?

 

Koszty + koszty ubezpieczenia w życiu się nie wrócą... nawet jeśli powstanie TU Czary Mary Agro... ;)

 

jedynie- jak zboże wymarznie i przyjdzie zaorać

 

nieubezpieczone- nie masz nic... oprócz pracy i wydatków

ubezpieczone- oranie + kasa wpadnie

 

słabe pocieszenie...

 

 

Nazwa odmiany- do ubezpieczenia jest wystarczająca- korzystamy z kalendarzy, zapisów, Faktur ... pamięci rolnika;)

 

25%

 

40 x 150= 6.000,00 zł/ ha

* 5,5% (współczynnik)

 

330,00- składka za całość

 

150,00 zł- budżet

 

180,00 zł- rolnik

 

*************************************

17%- dla rolnika, który miał ubezpieczenie w sezonie 2012/2013

 

40 x 150= 6.000,00 zł/ ha

* 4,5% (współczynnik)

 

270,00- składka za całość

 

135,00 zł- budżet

 

135,00 zł- rolnik

 

**********************************************************

17%- nowy- nie ubezpieczał rzepaku 2012/ 2013

 

40 x 150= 6.000,00 zł/ ha

* 4,5% (współczynnik)

 

246,00- składka za całość

 

123,00 zł- budżet

 

123,00 zł- rolnik

Edytowano przez wwiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

@wwiol w pakiecie czy sam rzepak bo jak sam rzepak .To :o

Edytowano przez szynszyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

@szynszyl w pakiecie jesień- 3 ryzyka: ujemne skutki, wiosenne przymrozki i grad

 

można sobie rozbić- pamiętaj o dotacji do uprawy... doubezpieczyć można ale jeśli bierzesz 4% za przymrozki a na wiosnę walniesz gradem za następne 4%... ryzyko weryfikacji i zwrotu- przekroczone dopłaty...

 

Coś sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

cze ubezpieczycielki :)

wwiol - agentka z pzu sama się zgłosiła :) , mam do ubez 3ha rzepaku, i przy 4,5t *1600 (bo powiedziała, że na niższą cenę za tonę rzepaku, nie ubezpieczają) wyszło jej 806 zł za całość

trochę dużo jak dla mnie

ale teren skażony :) więc stawki wysokie, najkorzystniej będzie chyba w pzu na 17%

mój kod to 62-302 (62-300)

ja chciałbym 3tony * 1500zł albo i mniej bo przecież nie ubezpieczam po to żeby wymarzło i żeby skasować odszkodowanie, tylko w razie W, bo wymarza raz na kilkadziesiąt lat, mi nie wymarzł nawet w mroźną zimę dwa lata temu (ale sąsiadowi zza miedzy wymarzł dwa lata pod rząd)

koleżanki Poliski :) możecie podać mi stawki wg swoich obliczeń?

i prośba do ewi o kontakt do agentki z okolic Wrześni (wielkopolska)

pozdro :)

Edytowano przez nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

@nie- jak dla Ciebie;) Dzięki za Poliski :) ładnie

u mnie nie ma problemu- mój szef nie dyskutuje ze mną na tematy związane z rolnictwem- ubezpieczam wg stawek podanych przez klienta.

 

17%- 406,00 zł

 

17% dla nieubezpieczających dotychczas- 338,00zł

 

25%

473,00

 

 

 

 

@prezesie

"Czy jest możliwość ubezpieczenia cebuli ozimej przed wymarznięciem? "

 

Obowięzkowe dotowane na jesień- brak możliwości dla cebuli , ogólnie warzywka będą na wiosnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

= nie- W concordii stawka na rzepak na 15% pakiet grad przymrozki i ujemne skutki136zł.

zapytam w poniedziałek w centrali o dane agenta , ewentualnie mogę wystawić polisę sama:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

A jak w PZU wygląda wypłata ubezpieczenia? Tzn jeżeli wymarznie mi np połowa pola rzepaku przed 15.04 I wystąpię o odszkodowanie... dostanę... i zechcę zostawić tą uprawę do dalszego wzrostu... I do tego np pójdzie grad czy np przymrozki w maju... To czy mogę to pole znowu zgłaszać do ubezp? I czy będzie liczone jako całe pole czy jako połowa ta która została po zimie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Pytanie czy likwidator połowę pola zgłosi czy całość. Ja tak miałem to całość zgłosił, a plantację zostawiłem ale ubezpieczyłem w innej firmie od gradu i ognia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

jaka jest dopłata do pakietu jesiennego, gdyby chcieć ubezpieczyć się dodatkowo od ognia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

dopłata do ognia... 1,15 albo 1,30% .. @nie- z ogniem poczekaj aż ci przezimuje- to naprawdę nie są duże pieniądze, a do wiosny daleko..

Edytowano przez wwiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

concordia: klauzula szczególna _"franszyza 8% + ogień" do wykupienia za 0,15% lub 0,1%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

drogie panie zakladajac ze ubezpieczam u waz rzepak i pszenice w pakiecie plon rzepaku 4-4,5t na 1500 za tone skladka za rzepak ewi 144 czy 136? bo wyzej podalas te dwie sumy i teraz mam szkode calkowita to ile wyplaci mi concordia a ile pzu do ha szkoda powstala przed 15.04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

przedmiot ubezpieczenia

rzepak : Concordia Polska TUW BAZA Z R15

SU na 1ha - 6 000 zł

stawka płatna przez rolnika za 1ha - 2,40%

składka za 1 ha - 144,00 zł

 

odszkodowanie za 1ha

ujemne skutki przezimowania- 900 zł (stała suma)

 

 

przymrozki wiosenne i gradobicie - 5 700 zł

 

 

rzepak: PZU Jesień 25

SU na 1ha - 6 000 zł

stawka płatna przez rolnika za 1ha - 3,5%

składka za 1 ha - 210,00 zł

 

odszkodowanie za 1ha

ujemne skutki przezimowania- 1 350 zł /h (jeżeli cena rzepaku na dzień szkody nie zmniejszy się)

 

 

przymrozki wiosenne i gradobicie - zależnie od daty powstania szkody (jeżeli cena rzepaku na dzień szkody nie zmniejszy się)

 

od 15.04 do 10.05 -2160zł

od 11.05 do 31.05 -3 240 zł

po 31.05 -4 590

 

PZU Jesień 17%

SU na 1ha -6 000 zł

stawka płatna przez rolnika za 1ha - 3,00%

składka za 1 ha - 180,00 zł

 

odszkodowanie za 1ha

ujemne skutki przezimowania - 918 zł

 

 

przymrozki wiosenne i gradobicie data powstania szkody

od 15.04 do 10.05 -2 160 zł

 

od 11.05 do 31.05 -3 240 zł

po 31.05 -4 590 zł

Edytowano przez EWI
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

Powiem szczerze ze nie mam pojęcia co z cebula, ponieważ na moich terenach raczej nie występują uprawy cebuli wiec nie interesowałam się tym zbytnio ...ale sie jutro dowiem w centrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Ewi

 

Przy jakim udziale wlasnym to wyliczylas?czy jescze od tej sumy trzeba go odjac?a mozna udzial wykupic i wtedy liczyc 100%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj