Krakers16

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Polecane posty

Gość   
Gość

Concordia ubezpiecza rzepak od mrozu jak się miał ubezpieczony rzepak już jesienią jedynie pzu ubezpiecza bez wcześniejszego ubezpiecznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudas83    6

To niech sobie wsadzą to ubezpieczenie jak oprocz rzepaku mam tylko kukurydzę to jak mam pszenicę ubezpieczyć?

 

kukurydzę możesz też ubezpieczyć zamiast pszenicy np. od gradobicia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Concordia ubezpiecza rzepak od mrozu jak się miał ubezpieczony rzepak już jesienią jedynie pzu ubezpiecza bez wcześniejszego ubezpiecznia

 

Tyle że w PZu bez oględzin nie ubezpieczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U mnie było bez oględzin i mam ubezpieczone w pzu ... co jedynie zdj musiały być


Pzu - grad i przymrozki , i jeszcze kilka jakiś bo ogólnie było 5 w pakiecie 100zł ha

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jutro ubezpiecze chyba w pzu a jak chca oglondać mój rzepak z potencjałem 5 ton z ha to ich zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko jaki sens ubezpieczać od przymrozków jak potem twierdzą że rzepak kompensuje straty przez pędy boczne i większą masę nasion bezsens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

byłem dziś w pzu i mi policzyła tak

rzepak ozimy 6400zł ha od przymrosku i gradu 164 zł ha

rzepak zoimy 8000zł ha od przymrosku i gradu i pakiet 5 innych przyczyn to już mało nie dostałem zawału jak mi powiedział 300 zł ha

pszenica ozima 4800 grad i pakiet 87 zł ha

i teraz dylemat ubezpieczać rzepak od wszystkiego czy tylko przymroski i grat bo w sumie deszcz nawalny też może rzepak wywalić na ziemię  a to tylko 100 zł ha a nieraz można wiencej starci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    552

Wczoraj ubezpieczyłem rzepak w pzu po 63 zł/ha od gradu lub można było od 5 przyczyn za 103 zł/ha, koszty ubezpieczenia z dopłatą 65% ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak i to kilka razy musieli wypłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

byłem dziś w pzu i mi policzyła tak

rzepak ozimy 6400zł ha od przymrosku i gradu 164 zł ha

rzepak zoimy 8000zł ha od przymrosku i gradu i pakiet 5 innych przyczyn to już mało nie dostałem zawału jak mi powiedział 300 zł ha

pszenica ozima 4800 grad i pakiet 87 zł ha

i teraz dylemat ubezpieczać rzepak od wszystkiego czy tylko przymroski i grat bo w sumie deszcz nawalny też może rzepak wywalić na ziemię  a to tylko 100 zł ha a nieraz można wiencej starci

 

Stawki zależą od rejonu i czy miałeś szkody mi za 130 zł oferowali przy tej sumie ubezpieczenia ale myślę że przymrozkow już nie będzie B) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

ubezpieczając tylko od gradu trzeba liczyć sie z tym, że przy wystąpieniu szkody ubezpieczyciel będzie twierdził, że szkoda faktycznie wystąpiła np/ 50% ale z powodu gradu ucierpiało tylko 20% bo pozostała część wyleciała z powodu deszczu nawalnego lub wiatru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja tam nie narzekam jak było 70 % wyspane na ziemie to za tyle zaplacili to zalezy od tego co szacuje

samo ubezpiecznie kosztuje okol 200 zł od wszystkiego tylko te wykup władu własnego i tp kosztuje 100 zł na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    552

ubezpieczyłem 3 ha klasa ziemi od 1 do 3 zależny od kawałka  1 klasy mam tylko 80 ary a reszta to 3 klasa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Dostał ktoś z Was kiedyś odszkodowanie z PZU? ;)

 

Mi w rzepaku wypłacili 3 razy, 4 razy odmówili. Ja zauważyłem jedną zależność, jak przyjeżdżają likwidatorzy sezonowi to wszystko jest policzone jak należy i nie ma problemu z odszkodowaniem, jak przyjadą ci pożal się Boże etatowi to zawsze coś nie pasuje, słynne likwidowanie gradu zaczynają od korzeni.... I taka mała ciekawostka za gradobicie w zbożu tylko raz dostałem odszkodowanie (6 razy odmówili)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

W zbożu jeśli kłoś nie lezy na ziemi to sie nie dostanie odszkodowania , jeśli chodzi o Pzu to nie miałem z nimi problemu , jeśli oszacowali i była szkoda to wypłacili jeśli nie było szkody to nie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Północna małopolska, u nas obfite opady śniegu w tym tygodniu połamały sporo rzepaku. Czy gdybym miał pakiet jesienny to jakiś ybezpieczyciel by to uznał? Pod jakie ryzyko ewentualnie można to podciągnąć? Akurat w tym roku pierwszy raz miałem nie ubezpieczone na zimę przez te jaja z limitem dotacji jesienią a tu takie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No raczej pod żadne bo jesienny obejmuje ujemne skutki przezimowania ale do 15 kwietnia bodajże a w tym wypadku to odpada przymrozki też nie


ubezpieczając tylko od gradu trzeba liczyć sie z tym, że przy wystąpieniu szkody ubezpieczyciel będzie twierdził, że szkoda faktycznie wystąpiła np/ 50% ale z powodu gradu ucierpiało tylko 20% bo pozostała część wyleciała z powodu deszczu nawalnego lub wiatru

 

Ubezpieczyciel to se może nawet twierdzić że wyleciał od kosmitów ale w przypadku gradu to akurat dużego pola manewru nie mają B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

panowie, mam 3ha rzepaku na dzierżawach, ale tylko słownych, żadnych dopłat nie biorę, my tak w sumie to tylko uprawiamy i zbieramy, ale z racji dużych nakładów i pogody chciałbym to ubezpieczyć. Concordia odpada bo nie mają pszenicy, zostaje pzu, ale jak to zrobić bez umowy dzierżawy? i do kogo się zgłosić, bo do tej pory nigdy nie braliśmy ubezpiczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

normalnie ubezpieczasz na siebie ich to za bardzo nie obchodzi kto jest właścicielem. tylko nr działek i klasa gruntów w pzu.

 

Dzisiaj ubezpieczone w pzu 10ha rzepaku od gradu i pakietu 5 ryzyk(wiatr, ogień, huragan, i coś tam), niecałe 130zł za ha przy stawce 8000zł na hektar. Bez przymrozków chcieli za nie dodatkowe 100zł za ha, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzierżawy w PZU ubezpieczamy normalnie. Ja drukuję swoim klientom oświadczenie do podpisu, że są właścicielem danej uprawy na danych działkach ubezpieczonych na powyższej polisie nr.

 

Jeśli jest ktoś z okolic Mińska czy Sokołowa można dzwonić 513 841 639

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ile % sumy ubezpieczenia płcą od gradu w kwietniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ubezpieczony rzepak w kwietniu od gradu i mrozu 850 zł skladka za 10 ha suma ubezpieczenia 80 tys.
Ale karecja do 7 maja, czyli jeszcze troszke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj