Krakers16

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Polecane posty

EWI    11

Na niektórych woj są jeszcze dopłaty,schodzą również z polis anulowanych,Na woj dolnośląskim są pieniądze.  Ministerstwo przekazało dodatkowo 7,3 mln na ubezpieczenia upraw dla wszystkich 3 towarzystw,Concordia część pieniędzy rozdysponowała 14  listopada ale myślę że jeszcze coś mają :)

Edytowano przez EWI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

ewi

 

czy ubezpieczenie od zlego przezimowania obejmoje wygnicie wysadzenie rzepaku czy pszenicy od zalegajacej wody na polu przez roztopy sniegu czy opadow deszczu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ewi

 

czy ubezpieczenie od zlego przezimowania obejmoje wygnicie wysadzenie rzepaku czy pszenicy od zalegajacej wody na polu przez roztopy sniegu czy opadow deszczu ?

 

Możesz chyba ubezpieczyć uprawy od złego przezimowania i to obejmuje wszelkie straty związane ze zniszczeniami upraw po zimie. Tak ja to rozumiem. Możesz jeszcze zerknąć tutaj, temat dotyczy ubezpieczenia upraw rolnych:

http://ubezpieczrolnika.pl/ubezpieczenie-upraw-rolnych-2017/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtunio000    7

Czy złe przezimowanie obejmuje również wypasienie przez sarny jelenie i inne kopytne żerujące na moim rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak masz szkody od zwierzyny to zapomnij o jakimkolwiek odszkodowaniu nawet jak Ci wymarznie nie dostaniesz Ani grosza B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tego co wiem to stawki od kwietnia będą znanne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

Witam,

MRiRW planuje jeszcze na sezon wiosna wprowadzić zmiany ustawy o ubezpieczeniach upraw i zwierząt gospodarskich. Zmiana Ustawy została przyjęta przez Sejm, 29-30 marca jest posiedzenie Senatu – na tą chwilę  wygląda na to, że zmiana Ustawy zostanie uchwalona, – co oznacza, że sprzedaż rozpoczniemy ok. połowy kwietnia.

Jeżeli ustawa zostanie przyjętą Oferty sporządzone między 18 marca (faza 4,5) - 3 kwietnia z uwagi na wgrywane poprawki zostaną wycofane.

 

Zmiany mają na celu poprawić sytuację rolników, zmiany polegają na zmianie algorytmu liczenia dotacji, poniżej planowane zmiany.

W przypadku 10 ryzyk 

●      Stawka za 10 ryzyk  ≤9%, (12% 15%) – dotacja 65% do stawki za 10 ryzyk,

●      Stawka za 10 ryzyk >9% (12%, 15%)  z wyłączeniem owoców i truskawek  -  dotacja według wzoru  (65*9)/8 ryzyk ( bez suszy i ujemnych)  ale nie większa  65%

●      Stawka za 10 ryzyk  >9% (12% 15%)  dla owoców i truskawek - dotacja 65% do 9%, (12%15%), pozostałą cześć opłaca rolnik

W przypadku pojedynczych ryzyk/mini pakietów

●      Jeżeli stawka za 10 ryzyk ≤ 9% (12%,15%) –dotacja 65% do stawki za pojedyncze ryzyko/mini pakiet,

●      Jeżeli stawka za 10 ryzyk >9% (12%,15%) z wyłączeniem owoców i truskawek  –  dotacja według  wzoru (65*9)/8 ryzyk  (bez suszy i ujemnych)   ale nie większa niż 65%

●      Stawka za 10 ryzyk  >9% (12% 15%)  dla owoców i truskawek - dotacja 65% do 9%, (12%15%), pozostałą cześć opłaca rolnik

 

Na sezon Wiosna 2017 w PZU przyjęliśmy stawki zbliżone do stawek Wiosna 2016.

 

Mimo niezmienionych stawek, w związku ze zmianą zasad dotowania ubezpieczeń upraw część klientów zapłaci składkę (po dotacji) wyższą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ubezpieczał ktos może już na wiosnę rzepak od gradu lub innych ryzyk? jak kształtują sie stawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Concordia wynyslila ze aby rzepak od gradu ubezpieczyc trzeba zboża tez tyle samo... ale zboze za jakąś niską stawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przymrozki wiosenne, grad, ogien wyszlo 48zł za hektar

 

karencja 2 tyg? w jakiej ubezpieczalni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przymrozki wiosenne, grad, ogien wyszlo 48zł za hektar

 

A jaka suma ubezpieczenia? Bo coś tanio wychodzi ;)

Concordia wynyslila ze aby rzepak od gradu ubezpieczyc trzeba zboża tez tyle samo... ale zboze za jakąś niską stawkę

 

Ta a jak ktoś zboża nie ma ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

rzepak dzis od przymrozku na 8000 kosztowalo ponad 110zeta w Conc. jak mozliwe jest 48 zeta z gradem?????

 

Edytowano przez crazy29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

to ubezpieczyć drugi raz grad żeby było taniej? bo mam pakiet z jesieni ale bez przymrozków wiosennych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weris    44

PZU .(grad,ogien ,przymrozki ) ubezpieczenie zbóż jarnych i zimowych suma 580 za 18ha.
Ubezpieczenia uzależnione od klasy ziemi, niska klasa większa dopłata z państwa .dlatego tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

karencja 2 tyg? w jakiej ubezpieczalni?

z OWU Concordii paragraf 17

 

Z zastrzeżeniem ust. 6, odpowiedzialność Ubezpieczyciela rozpoczyna się nie wcześniej niż z początkiem 15 dnia od daty zawarcia Umowy Ubezpieczenia (karencja), chyba że Ubezpieczyciel na piśmie wyraził zgodę na skrócenie okresu karencji

 

PZU paragraf 10 OWU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudas83    6

 Concordia Kuj -Pom rzepak 70 zł/ha gradobicie i ogień, tyle samo rzepaku co np. pszenicy trzeba ubezpieczyć. Pszenica od przymrozków wiosennych z karencja 14 dni od podpisania umowy. Dodam że w WLKP oddalonej o 10 km rzepak ubezpieczają od przymrozków wiosennych bez problemu jest to w pakiecie.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To niech sobie wsadzą to ubezpieczenie jak oprocz rzepaku mam tylko kukurydzę to jak mam pszenicę ubezpieczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98

a trzeba umowy dzierżawy w PZU albo Concordii bo się wacham jeszcze, dzisiaj babka chciała mi ubezpieczyć 20ha rzepaku w Concordi i powiedziała mi daj Pan wszystkie działki to podałem jej 35numerów i jaki areal łączny to mówię 20ha to ona wpisała wyszło po 81zł sam grad i ogień i pytam się jej czy ten areal nie powinien być do każdej działki osobno to ona mówi ze nie wie i sprawdzi he i się wstrzymalem jutro mam iść a u was jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj