Krakers16

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ogar118    65

A jaką alfą i omegą trzeba być żeby stwierdzić, że to uszkodzenia po śmietce? Prosta sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fagro    3

Czy można jeszcze ubezpieczyć rzepak od gadu i ognia? Ile wynosi taka składka na ha? W Concordia powiedzieli mi że już za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2
Napisano (edytowany)

Ubezpieczenie upraw do 30 czerwca każdego roku. Dodatkowo do 65% składki opłaci budżet Państwa.

 

Concordia nie ma już dotacji.

 

 

Ogar118

Dostałeś odmowę?

 

"Napisany 28 kwiecień 2016 - 09:17

Ja mam pełen pakiet i po zimie tak +/- 40% roślin z przemarzniętym pędem głównym. Był likwidator, usilnie próbował znaleźć uszkodzenia po śmietce (chyba śmietka rozwiązuje wszelkie problemy wink.png ) no ale mu się nie udało. I efekt jest taki, że mimo oczywistego spadku plonu związanego z tym uszkodzeniem nie uzyskam nic bo ubezpieczenie od skutków przezimowania daje opcję albo likwidujemy wszystko albo nic. Firma PZU."

 

definicja OWU PZU

12)  ujemne skutki przezimowania – oznaczają szkody spowodowane wymarznięciem, wymoknięciem, wyprzeniem, wysmaleniem lub wysadzeniem roślin, w okresie od dnia 1 grudnia do dnia 30 kwietnia, polegające na całkowitym lub częściowym zniszczeniu roślin lub całkowitej utracie plonu lub jego części,

 

ujemne skutki OWU CONCORDIA

2. Ubezpieczyciel uznaje wystąpienie szkody spowodowanej ujemnymi skutkami przezimowania, jeżeli symptomami w roślinach są: brunatnienie, gnicie roślin, zerwanie części nadziemnej od korzenia, ubytki blaszki liściowej i masy korzenia, rozsadzenie tkanek rośliny wskutek zmian turgoru. Wyżej wymienione symptomy powstają na skutek wymarznięcia, wymoknięcia, wyprzenia, wysmalania lub wysadzania roślin ozimych w okresie od 1 grudnia do 30 kwietnia w roku zbiorów i tym samym powodują ubytek ilościowy w plonie, kwalifikujący uprawę ze względów ekonomicznych i agrotechnicznych do zaorania

 

 

 

Edytowano przez wwiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy można jeszcze ubezpieczyć rzepak od gadu i ognia? Ile wynosi taka składka na ha? W Concordia powiedzieli mi że już za późno

 

Idz do PZU jeszcze mają dotacje ale przyjadą porobić zdjęcia musisz się z tym liczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakid    0

A nie lepiej wygrac się do agenta ubezpieczeniowego, który pomoże wybrac najlepsza opcję i doradzi lub odradzi coś co sie nie oplaca? Ja korzystam z uslug Pani Marzanny Trzebiatowskiej z Girzycka i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Na dzien dzisiejszy nawet usługi Pani Heleny na nic się zdadzą, bo zadna firma ubezpieczeniowa nie zawiera juz umów.. nawet na warunkach komercyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darass86    0

Hej mam takie pytanie, na polisie mam błąd a mianowicie zły numer działki( nie mam takiej działki) nie wiedziałem wcześniej. Wymarzł mi rzepak i napisałem dobry numer działki na protokole,teraz mam problem z odszkodowaniem bo nie zgodny numer działki z polisą, jak to odkręcić? bo agent źle wpisał a ja słabo sprawdziłem dane.

Edytowano przez Darass86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

Na dzien dzisiejszy nawet usługi Pani Heleny na nic się zdadzą, bo zadna firma ubezpieczeniowa nie zawiera juz umów.. nawet na warunkach komercyjnych.

 

 

nie jest ta informacja do końca zgodne ze stanem faktycznym, PZU na naszym terenie ubezpiecza, Concordii skończyły się dopłaty

"W odniesieniu do roślin rolniczych sezon potrwa do końca czerwca, natomiast w przypadku owoców i warzyw – do końca maja."

źródło: http://www.gu.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=59628:concordia-ubezpieczenia-upraw-,po-nowemu&catid=104:ubezpieczenia-rolne&Itemid=110

 

Darass86

na polisie mam błąd a mianowicie zły numer działki( nie mam takiej działki) nie wiedziałem wcześniej. Wymarzł mi rzepak i napisałem dobry numer działki,teraz mam problem z odszkodowaniem bo nie zgodny numer działki z polisą, jak to odkręcić bo agent źle wpisał a ja słabo sprawdziłem dane ?

Skontaktuj się z Agentem, wspólnie dacie radę odkręcić pomyłkę.

Edytowano przez wwiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek000111    2

Czy ktoś z terenów toruń/chełmża itp zgłaszał do ubezp. skutki przymrozków w rzepaku ozimym??

U mnie rzepak zgubił część łuszczyn i sporo jest wykształconych ale bardzo krótkich. Rzeczoznawca stwierdził że plantacja powinna być zlikwidowana zaraz po zimie bo system korzeniowy jest uszkodzony i z tego względu jest taki słaby rzepak. Ten sam gościu był na wiosnę i nie uznał uszkodzenia po przezimowaniu :).

Jeszcze nie mam żadnej decyzji, ale pomału przygotowuje się do odwołanie :)

jak to wygląda u Was???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@wwiol No u mnie na początku czerwca PZU też już nie zawierało polis w uprawach rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy ktoś z terenów toruń/chełmża itp zgłaszał do ubezp. skutki przymrozków w rzepaku ozimym??

U mnie rzepak zgubił część łuszczyn i sporo jest wykształconych ale bardzo krótkich. Rzeczoznawca stwierdził że plantacja powinna być zlikwidowana zaraz po zimie bo system korzeniowy jest uszkodzony i z tego względu jest taki słaby rzepak. Ten sam gościu był na wiosnę i nie uznał uszkodzenia po przezimowaniu :).

Jeszcze nie mam żadnej decyzji, ale pomału przygotowuje się do odwołanie :)

jak to wygląda u Was???

 

U mnie kilka lat temu było podobnie nie odpuszczaj im bo to cwaniaki mi odstąpili od szacowania twierdząc że są uszkodzenia przez zwierzynę leśną podobno mają do tego prawo tylko jaki jest wtedy sens ubezpieczania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak po ostatnich gradobiciach ? Jak likwidacji szkody ? U mnie padło 20 hektarów zbóż praktycznie w 90 % i 2 hektary tak w 30 %. Zgłoszone i czekam na rzeczoznawcę z tym, że większość na dzierżawach. Ktos w tym roku brał już odszkodowanie za grad ? Sam jestem agentem i tym bardziej ciekawi mnie jak to w praktyce wygląda ale i sam drżę o swoje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek000111    2

Ja jestem niezadowolony z likwidacji szkód. Rzeczoznawcy na miejscu robią tylko zdjęcia i biorą podpis na dokumencie na potwierdzenie że byli na lustracji, a rzekomo resztę wyliczeń itd robią ludzie w Poznaniu.

Miałem szkodę po przymrozkach wiosennych i dostałem odmowę - rzeczoznawca stwierdził że to raczej wina złego przezimowania, bo rzepak ma za słaby system korzeniowy i nie zawiązał odpowiedniej ilości łuszczyn.

Zgłosiłem ponownie szkodę tym razem jako ujemne skutki przezimowania i nie zamierzam im popuścić.

Mam na polisie wydajność 4t a wiem że tego nie osiągnę.

Tym razem przy wizycie rzeczoznawcy musiał będzie on spisać cały protokół przy mnie żebym się z nim zapoznał.

Na pewno robię sobie rok odpoczynku od ubezpieczania upraw w PZU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Witam. Mam pytanie, zgłosiłem gradobicie 2 czerwca w concordii no i do dnia dzisiejszego nie było oględzin, czy to normalne przecież to się zabliźnia, usycha, odpada ,jak to udowodnić, że coś było uszkodzone. Nie polecam tej firmy, PZU pewniejsze do ubezpieczenia.

W umowie jest,że w ciagu 2 tygodni muszą być oględziny. Co z nimi zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem szkodę - gradobicie - 17 czerwca ( piątek ) od razu zgłoszone, jeszcze praktycznie wiatr nie ucichł. Za tydzień w piątek były oględziny, a dziś - wtorek - kasa już na koncie.
Aczkolwiek znam przypadki swoich klientów, którzy zgłaszali kilka godzin po mnie i jeszcze czekają na oględziny. Z tego, co wiem, wczoraj PZU uruchomiło dodatkowych likwidatorów z firm zewnętrznych, bo mają masę roboty... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

U teściów było gradobicie, ale mieli ubezpieczone budynki, pokryte eternitem. Grad wielkości jajek.

Zgłoszone do PZU, dzwoni rzeczoznawca żeby mu dziury policzyć bo on nie będzie przyjeżdżał,

ale teściu mu powiedział że on nie wie ile niech sam sprawdzi, to po 2 dniach przyjechał młody zespół 2 osobowy, Pan i pani.

Swoich drabin nie mieli a po wiejskich bali się chodzić, kazali najpierw teściowi testować: :) 

Naliczyli coś około 60 arkuszy do wymiany, teraz czekamy na pismo na ile oszacują.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

60 sztuk to chyba nie problem policzyć ile kosztuje to samo no ale oni pewnie biegłych muszą spytać :P :P B)


Witam. Mam pytanie, zgłosiłem gradobicie 2 czerwca w concordii no i do dnia dzisiejszego nie było oględzin, czy to normalne przecież to się zabliźnia, usycha, odpada ,jak to udowodnić, że coś było uszkodzone. Nie polecam tej firmy, PZU pewniejsze do ubezpieczenia.

W umowie jest,że w ciagu 2 tygodni muszą być oględziny. Co z nimi zrobić?

 

Ja miałem podobnie po przymrozkach przyjechali po 2 miesiącach też nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

no i spytali i wyszło im około 2,4 tyś za te 60 płyt. Czy oni muszą przedstawić kosztorys jak to wyliczyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 2.400 zł to kupisz ponad 100 metrów nowej blachy. Dołożysz swoją robotę i będziesz miał kawał dachu nowego. Nie narzekałbym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

i tu jest błędne myślenie ludzi w tym kraju, bo każdy chce robić wszystko sam. Pracuję w firmie elektrycznej i powiem ci

że robocizna jest droższa od materiałów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

montaż gniazdka 12zł netto + te 7 za materiał, my akurat za punkt nie liczymy bo to nierzetelne zarówno dla nas jak i klienta i powoduje niepotrzebe zatargi.

Ale wielu tak wycenia a w cenę punktu wchodzi także koszt kabla ułożenie jego i ewentualne wykucie bruzdy, także te 50 zł to są małe pieniądze. Zdemontowanie płyt eternitowych i ponowne zalożenie pewnie okolo 40n zł za m

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z dniem dzisiejszym w PZU rozpoczęła się akcja ubezpieczeń dotowanych rolnych jesień 2016. Jako agent tejże firmy pracujący na terenie wschodniego mazowsza ( Węgrów - miejsce zamieszkania  ; Sokołów Podlaski ; Mińsk Mazowiecki; Siedlce ; Łosice ; Ostrów Mazowiecka ; Wysokie Mazowieckie ) i pogranicza województw mazowieckiego i podlaskiego pragnę Wam zaproponować właśnie swoją osobę do zawarcia polisy. Oczywiście dojeżdżam do klienta w umówionym dogodnym terminie - nawet wieczorem. W celu uzyskania więcej informacji proszę o kontakt na priv bądź telefonicznie 513-841-639.  Pozdrawiam :-)  

 

 

* mam nadzieję, że mój wpis nie narusza regulaminu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj