Krakers16

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Polecane posty

kissmy...    67

Zgłosiłem szkode(przymrozki majowe) dopiero 17 lipca.Likwidator był i przyznał mi racje.ocenił straty na 12 %(rzepak jeszcze stoi).Po kilku dniach tzn dziś dostałem pismo z PZU iż nie może być przyznane odszkodowanie

 

ja też późno zgłaszałem szkodę (6 albo 7 lipca), kilka dni po przymrozku nie sposób wyszacować szkód, a ze względu na ograniczenie liczby zabiegów szkody zauważyłem dopiero przy aplikacji sklejacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja szkode poi przymrozkach, podczas kwitnienia, zgłosiłem jakoś początkiem lipca, po 2 dniach przyjechał pan z concordi i przyznał 13 % na 9,88 ha przyznali 9 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

cześć koledzy.

Mam pytanie apropos praktyk PZU

 

Rzepak uległ szkodzie na skutek nawałnicy tuż przed żniwami.

Był rzeczoznawca, policzył łuszczyny, porobił zdjęcia i juz myslałem, ze sprawa bedzie załatwiona, tymczasem zadzwoniła dziś do mnie babka z centrali ze potrzebuje jeszcze ode mnie faktur sprzedaży tego rzepaku, który zebrałem.

 

Po co im to?

A co by było, gdybym rzepaku nie sprzedał, tylko przechowywał?

 

Czy to, ze w umowie ubezieczenia mam podane załóżmy 4t po 1500, a sprzedałem za 1200 i na podstawie tych moich faktur chca mnie okraść z tych 300 zł różnicy?

 

Miał ktoś taką sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo masz ubezpieczony na 1500/t a do odszkodowania biorą aktualną cenę skupową.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

f*ck, ale składke za te 1500 to przyjęli bez szemrania.

 

Nigdy wiecej PZU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na jaką cenę ubezpieczyłeś to tak masz mieć wypłacone. Jak na 1500 to te pieniądze ci się należą. Składkę płacisz od sumy ubezpieczenia. Może chcą plon wyliczyć, lepiej mieć dwie faktury, na jednej żeby wyszło z 500 kg/ha.

Trza się było spytać po co faktura,, ale tak jest jak hodzi o odszkodowanie, wszystkiego szukają co nie potrzebne, żeby nawet opóźnić wypłatę odszkodowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

Witam, jak zawsze pojawiam się w okresie ubezpieczeń upraw.

Chętnie służę poradą w zakresie ubezpieczeń rolnych. Od tego roku również jako agent Pzu. Nie ukrywam ,że stawiam jednak na 1 miejscu Concordię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Witam, jak zawsze pojawiam się w okresie ubezpieczeń upraw.

Chętnie służę poradą w zakresie ubezpieczeń rolnych. Od tego roku również jako agent Pzu. Nie ukrywam ,że stawiam jednak na 1 miejscu Concordię.

mam takie oto pytanko...

mam dzierżawę na której rośnie rzepak...

z tym że jest to na umowę ustną... tzn właściciel figuruje w papierach unijnych itd itp...

on bierze dopłaty ja uprawiam, co zbiorę to moje...

czy mogę ten rzepak ubezpieczyć??!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

napewno nie w PZU

Jak mi szacowali szkode, to chcieli zobaczyc i sfotografować jakies papiery od pola, ze jestem właścicielem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A u mnie nic się nie pytali, tylko nr, działki i szkic trza było zrobić. Zależy od agenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

szkic to przy zawieraniu umowy.

jak juz przyjdzie co do czego i mają płacić, to sie spytają o akt notarialny, mozesz być pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Mi gość w conkordii powiedział że my ubezpieczamy uprawę a nie ziemię to po co mi te akta notarialne czy umowy dzierżawy, z tego wniosek że mogę se ubezpieczyć czyjś rzepak i wziąć kasę przy ewentualnej szkodzie pod warunkiem że właściciel nie ubezpieczył tam samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

Witam ,oczywiście że w Concordii można ubezpieczyć  uprawę na dzierżawionym polu, nawet gdy jest to dzierżawa ustna.W Concordii praktykuje się wpisanie w polisie jako ubezpieczonego właściciela pola i właściciela uprawy , gdy  umowa nie jest pisana .W takim przypadku warto też poprosić o oświadczenie od właściciela pola,  że nie będzie rościł praw do odszkodowania. Taki dokument oczywiście jest tylko dla ubezpieczającego( właściciela uprawy) na wszelki wypadek gdyby się ktoś czepiał . Tak jak Panowie napisali dotychczas likwidatorzy nie robili problemów , nie wnikają zbytnio w szczegóły;) ale dla spokojności ....

Jak jest w PZU ??? jutro zapytam kierowniczki, ponieważ jest to mój pierwszy sezon  współpracy z PZU i o taki szczegół zapomniałam zapytać na szkoleniu:)

Edytowano przez EWI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

masakra ale stawki poszły do góry (za 6ha rzepaku, 3ha pszenicy, 5ha żyta ) pakiet jesień (grad, ujemne skutki przezimowania, przymrozki) w tamtym roku płaciłem 1160zł w PZU, a dziś dostałem ofertę: PZU 2443zł, concordia 1854zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

Będę wdzięczny za info... Dotąd ubezpieczałem się w pzu...

 

Witam ponownie, z tego co się dowiedziałam niestety przy szkodzie likwidator będzie prosił o akt własności lub umowę dzierżawy.

 

Jeżeli chodzi o stawki to jedną z przyczyn ich podniesienia jest duża szkodowość w danym regionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

jaka jest różnica miedzy pzu a concordia przy tej samej sumie ubezpieczenia rzepaku załóżmy 6000zł pakiet jesien 88-430???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj