Krakers16

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Polecane posty

poosa21    856

Zastanów się bo nie wiem czy jednego roku można zgłaszać dwa razy tą samą szkodę. Ja jeszcze czekam bo nigdy nie wiesz co jeszcze będzie.

Z tym sie nie zgodze. Zgłaszać trzeba po każdym zdarzeniu czyli po gradzie, po przymrozkach wiosennych (jeżeli już odpuściły), szkody sie sumują a wypłacają od 8 lub 10 % szkody w zależności od wariantu. U mnie w zeszłym roku zgłaszałem grad, pierwszy raz jak odjechali z podwórka mineła chyba gdzina i znowu grad. Wiec druga szkoda. Płace i wymagam (to co jest w umowie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

i co ci powiedzieli? też chyba zgłoszę bo kilku sąsiadów właśnie dzisiaj zaorało rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

też zgłosiłem wczoraj. 17.04 był u mnie przymrozek -5 i zgłosiłem brak łuszczyn na części pędu głównego, ale szkoda musi wynieść 10% aby dostać kasę - w sobote ma przyjechac likwidator. w rozmowie telefonicznej potwierdził że powinno sie zgłaszać szkody po zauważeniu uszkodzeń, więc zgłosze znowu jak zauważę wiecej brakow po ostatnich przymrozkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i co ci powiedzieli? też chyba zgłoszę bo kilku sąsiadów właśnie dzisiaj zaorało rzepak

 

 

Jaka była temperatura że do zaorania poszły? Masz jakieś fotki jak wyglądały?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

nie mam, z daleka wyglądały normalnie

dwie noce był przymrozek co najmniej -2, ale nie mierzyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego do zaorania? Tacy pewni że nic z niego nie będzie> ?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

wszystko zależy od ubezpieczenia, jak masz ubezpieczenie na cały okres wegetacyjny mozesz zgłaszać od czego chcesz wymarznięcia, przymrozki, grad - do momentu wykorzystania całej kwoty ubezpieczenia.

nie do końca.. zdrowy rozsądek i dostosowanie się do sytuacji

 

pierwszy lepszy przykład...

 

ujemne skutki przezimowania- szkoda całkowita, uprawa do przeorania - wypłata świadczenia

możesz orać- ale już nie masz ubezpieczenia

możesz zostawić- i ubezpieczyć u konkurencji od gradobicia wody ognia i innych żywiołów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

nie miałem na mysli szkody całkowitej za jednym razem tylko w kilku podejściach np przmrozki, grad. a po szkodzie calkowitej oczywiście możesz zaorać lub roztawić i ubezpieczyć u innego ubezpieczyciela pamietając o okresie karencji (bez ubezpieczenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

ok- dobrze radzisz:

wolałam jednak dopowiedzieć, to co w Twoich myślach - nie dla wszystkich jest takie oczywiste;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Zgłaszał ktoś te przemarznięcia do ubezpieczyciela? U siebie zauważyłem że widoczne są rośliny, które nie mają po od 3-5 łuszczyn na pędzie głównym, ale i takie gdzie brakuje 12-15. Najbardziej widoczne są przemarznięcia dolnych kwiatów. Był ktoś i wyszacował jakieś szkody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

u mnie podobnie na pędzie głównym słupki kwiatów przemarzły i nie rosną łuszczyny a gniją, zgłaszam po 15 maja. całe szczęscie rzepak późno zaczął kwitnąć bo przymroziło te co rozkwitały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

To czekam na opinie, bo przecież ubezpieczamy od ujemnych skutków przezimowania i od mrozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Zgłaszał ktoś te przemarznięcia do ubezpieczyciela? U siebie zauważyłem że widoczne są rośliny, które nie mają po od 3-5 łuszczyn na pędzie głównym, ale i takie gdzie brakuje 12-15. Najbardziej widoczne są przemarznięcia dolnych kwiatów. Był ktoś i wyszacował jakieś szkody?

No to odszkodowania się nie spodziewaj zbyt mała strata plonu już to przerabiałem i więcej od przymrozków nie ubezpieczę jedynie grad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

pisz odwołanie od decyzji - To ty jesteś expertem na swoim polu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

nie przejdzie - brakuje po kilka łuszczyn po kwietniowym przymrozku - najwyżej zgłosze drugi raz jak będą widoczne szkody po majowych przymrozkach.

pzu likwiduje szkody od 10%, a u mnie moze wyszło 2% (byłem tego świadomy) - chciałem zobaczyć jak wyglada likwidacja szkody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź PZU. Zgłoszone uszkodzenie z powodu przymrozku :D

 

"Wyjaśniamy, iż w dniu oględzin nie stwierdzono uszkodzeń gradowych roślin (ocętkowanie kwiatów, pędów, łodyg czy też liści) powodujących straty powyżej obowiązującej franszyzy, dlatego też przyjmujemy jak na wstępie"


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gościu wiedział - liczył łuszczyny uszkodzone przez mróz. Skąd wzięli ten grad to nie wiem.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

u mnie poza stratami kilku łuszczyn na pędzie głównym nie rozwinęły się w ogóle średnio po dwa rozgałęzienia boczne - posiadacie wiedzę jak szacuje się ilość łuszczyn, które mogły wytworzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Kissmy u nie dokładnie jest tak samo, ale nie zgłaszałem bo wątpię czy coś się dostanie. Chyba, że ktoś dostał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj