Krakers16

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Polecane posty

wwiol    2

Ewi od 12 .00 ubezpieczamy bez dotacji budżetu- ciężar składki refundowanej przez szanowne Ministerstwo wrzucony zostaje w koszt PZU.

 

Korzyść- rolnik w PZU nadal płaci 50% składki

Agent ma 50% przypisu

 

Ciekawa jestem jak Concordia... wiesz już coś na ten temat?

Co po zakończeniu puli dotacji? Agent Concordii posługuje się argumentami przytoczonymi przez Ciebie - używanymi przez agentów PZU...

hahaha szkoła kopiowania / psychoza tłumu.... brrrr... zboczenia zawodowe ;)

 

Gratuluję decyzji- rozszerzenie ubezpieczeń o ofertę PZU.

EWI... mała ściąga - rozmowa kwalifikacyjna...

 

http://www.pulshr.pl/po-godzinach/ta-rozmowa-kwalifikacyjna-stala-sie-hitem-w-roli-glownej-kura,16219.html

 

Warzywa : CEBULA i inne - ujemne skutki przezimowania- możemy robić w PZU- ubezpieczenia na indywidualną ocenę ryzyka i po decyzji Centrali.

Edytowano przez wwiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego Radek wszystko idzie załatwić.

Ktoś odpowie na moje pytanie? Botu tylko czytam rozmowy między Paniami które sprzedają Ubezpieczenia i w kółko to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

Ja mogę odpowiedzieć:

Ubezpieczyłeś w pakiecie grad, ujemne skutki i przymrozki wiosenne,do tego klauzula 8% +ogień. Wszystko według stawek jakie ma TUW.

Przeliczyłam to u siebie w systemie i wychodzi tak samo jak agentowi który Cie ubezpieczył.

Każde towarzystwo ma inne stawki, stąd różnice.

 

*wwiol

Nam zostało jeszcze 48% dopłat więc nic na razie nie kombinujemy:)

Edytowano przez EWI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

że tak jeszcze zapytam o co chodzi z klauzulą 8%? Małżonka nie wypytała bo tak to bym wypytał faceta

Czy chodzi o to że od 8% strat jest liczone tak?

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dostałem ofertę z concordi za 9,5 ha rzepaku wyliczyli mi 1 318 zł w tym ogień dobra stawka bo zeszłym roku za 6,5 ha w pzu zaplacilem 2613

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

traktorzysta12 podaj kod pocztowy, wydajność oraz cenę - przedstawię Ci ofertę PZU na rok 2013/2014 :D

 

W zeszłym roku były inne: % i przede wszystkim ceny skupu zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

@Globus512 proszę bardzo :)

 

40 * 150,00= 6.000,00/ ha

 

I wersja

przy odpowiedzialności 25%

 

* 5,5 % współczynnik

stawka do zapłaty za 1 ha- 180,00

 

* 5,5 ha

 

990,00 zł- do zapłaty

 

II wersja

 

przy odpowiedzialności 17%- posiadał ubezpieczenie na jesień 2012

 

* 4,5 % współczynnik

stawka do zapłaty za 1 ha- 135,00

* 5,5 ha

 

743,00 zł- do zapłaty

 

 

III wersja

przy odpowiedzialności 17%- nie posiadał ubezpieczenia na jesieni 2012/2013

 

* 4,5 % współczynnik

stawka do zapłaty za 1 ha- 123,00

* 5,5 ha

 

677,00 zł- do zapłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

No właśnie z PZU jest jeden problem jak dochodzi do wypłaty odszkodowania to naliczają ceny rynkowe a w concordii płacą od tej wartości co masz ustaloną na polisie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

No właśnie z PZU jest jeden problem jak dochodzi do wypłaty odszkodowania to naliczają ceny rynkowe a w concordii płacą od tej wartości co masz ustaloną na polisie

Hej... opcja stałych sum- w PZU można dokupić.

Chyba nie myślicie, że ceny zboża jeszcze zjadą w dół.... ;/

 

 

Jest coś czego nie pojmę chyba nigdy... mamy ustawę i skąd samowola?? Jak ustawa to gwarancja prawa- i nie powinno mieć miejsca wyliczanie, szacowanie... wielka ściema z obowiązkowymi ubezpieczeniami... stołki w wawce trzeba było kolesiom wyszykować i coś pod długopis dać...

Zanim dojdziemy do poziomu ubezpieczeń rolnych sąsiadów niejeden koleś ze stołkiem na wypasioną emeryturę poleci...

 

 

Globus512 nie wiem gdzie wychodzi korzystniej- podałam Ci stawki PZU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

* Globus512 - w końcu ktoś pyta o korzyści a nie cenę:)

Obstaję że korzystniej jeżeli chodzi o warunki wychodzi się w Concordii.Pisałam już o tym i przedstawiałam porównania wystarczy poczytać i wyciągnąć wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Opcja stałych sum w PZU można dokupić i dodatkowe koszty w concordi mam to bez dopłaty po z tym ogień mam w pakiecie i szkody w gradzie mam już od 8% na części pola a nie na całości pola 10% PZU, każdy wybiera najkorzystniejszą propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

Wiele osób wybiera to co tańsze...nie wspomnę o tym iż nie każdy zaznajamia się z warunkami ubezpieczenia i wypłaty odszkodowania a jeżeli się zaznajamia to czy to rozumie?;) z doświadczenia wiem że czasami klienci nie dokońca wiedzą o co chodzi;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

Nic dziwnego, że w wyborach kierujemy się również ceną, często jest to atut nie do pobicia; -)

 

Generalnie- jak nie ma szkody- a polisa wykupiona- mamy koszty.. brak namacalnie korzyści z ochrony...

 

Concordia miała dobrą likwidację szkód rolnych , i technicznie ... wypada tylko pochwalić :)

 

CIEKAWOSTKA

 

 

 

Concordia planuje stosować drony do wyceny szkód

Vereinigte Hagel, niemiecka firma specjalizująca się w dziedzinie ubezpieczeń gradu, udziałowiec Concordii Ubezpieczenia, przeprowadził testy dotyczące zastosowania dronów w likwidacji szkód w rolnictwie. Dzięki wykonanym zdjęciom lotniczym okazało się, że można precyzyjne określać uszkodzone powierzchnie upraw. Jest to szczególnie przydatne przy wielkoobszarowych szkodach, gdyż do tej pory oszacowanie takich szkód wiązało się z dużymi nakładami pracy rzeczoznawców, a często pomiary możliwe były dopiero w trakcie zbiorów lub po zbiorach, na podstawie resztek pożniwnych lub innych pozostałości.

„Dron testowany w Vereinigte Hagel waży mniej niż 3 kg, a rozpiętość jego skrzydeł sięga 1,6 metra. Torba, w której jest łatwo transportowany, waży razem z nim niecałe 20 kg” – informuje Daniel Hillert, starszy inspektor ds. sprzedaży, Vereinigte Hagel.

„W zależności od rozdzielczości wykonanych podczas lotu zdjęć w ciągu 40 minut można sfotografować od 200 do blisko 1000 ha” – dodaje Michael Losche, członek zarządu Concordii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

Byłam na prezentacji, całkiem ciekawie to wygląda:) nie wiadomo czy u Nas w Polsce zastosują to już w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

i się wysypało... po jakie licho ustawa?

Szanowni Państwo,

dnia 15.11.2013 r. Concordia Ubezpieczenia kończy jesienny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw rolnych. W przypadku wyczerpania limitu dotacji do składek, Concordia zastrzega jednak sobie możliwość wcześniejszego zakończenia sezonu.

Z wyrazami szacunku,

Concordia Ubezpieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

@wlkpmder PZU ubezpiecza tak jak z dopłatami państwa-

 

Rolnik płaci połowę składki- i o to chodzi :-)

 

Dotacja się skończyła - cięcia w budżecie okroiły ją w tym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

To po co wam dopłaty z budżetu państwa skoro nadal ubezpieczacie na tych samych zasadach. Jeśli dobrze myślę albo wasza firma jest tak bogata że stać ją na to albo idąc dalej to może nie wykorzystana została pula z dopłat albo macie jakieś przecieki że w tym roku nie będzie strat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

wlkpmder albo firmie zależy na rolnikach...

 

Nie wszystko i nie we wszystkich firmach jest OK...

Rolnik jest menadżerem własnej firmy- być może PZU to raczyło dostrzec ...

 

Zmienia się nastawienie i dzięki Bogu!! bo traktowanie rolnika jak chłopka roztropka powinno zakończyć w zeszłym stuleciu..

 

 

cytat:

PZU podjęło decyzję o przedłużeniu sprzedaży obowiązkowych dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych gr.U3 na obecnie obowiązujących zasadach w terminie do 30 listopada br. (decyduje data zawarcia).

 

Wychowana zostałam w poszanowaniu pracy moich rodziców, moich braci...

 

straty ... wolałabym aby ich nie było... a jeśli wystąpią- niech płacą TU i to.... bardzo dobrze niech płacą!!

Skoro przyjmujemy do ubezpieczenia- bierzemy na siebie ryzyko wystąpienia strat... więc adekwatnie- wypłacić należy stosowne odszkodowanie.

 

Gdzie natomiast pochowały głowy firmy , które oferują "tanie oc"... czemu nie ma ich propozycji w dotowanych? bo można się wyłożyć...

a rolnik takie ryzyko przyjmuje i żyje...

 

osobiście- nie podoba mi się:

 

gwarantowanie ustawą dopłat

nazwanie ubezpieczeń obowiązkowymi

brak kasy na dopłaty- zamordowano konkurencję

rozbieżności w firmach- skoro ustawa- to jednakowa miara

Likwidacja zgodnie z określonymi odgórnie zasadami

budżet dopłaca a odwołania od nieprawidłowej likwidacji- rozpatrywane są na poziomie TU

 

... kilka jeszcze...

 

może mam gorszy dzień ;)

a może prawdą jest, że od siebie samej nikt mnie nie zwolni;)

Edytowano przez wwiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego2    1

Czy zgłaszacie szkody z tytułu przymrozków wiosennych w rzepaku? Co prawda na razie nic nie widać ale może jednak warto juz teraz zgłosić szkode nawet jesli będzie ona za mała? Tak przynajmniej radziła mi agentka bo poźniej mogą być problemy z uznaniem szkody, skoro ubezpieczenie jest to chyba warto zgłosić nawet jak szkody nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się bo nie wiem czy jednego roku można zgłaszać dwa razy tą samą szkodę. Ja jeszcze czekam bo nigdy nie wiesz co jeszcze będzie.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

wszystko zależy od ubezpieczenia, jak masz ubezpieczenie na cały okres wegetacyjny mozesz zgłaszać od czego chcesz wymarznięcia, przymrozki, grad - do momentu wykorzystania całej kwoty ubezpieczenia.

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj