Krakers16

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
EWI    11

w concordii nie ma udziału własnego, wypłacane jest 95% sumy ubezpieczenia dla gradu i przymrozków, w Pzu 10% ktore juz odjęłam ale maksymalnie 85% sumy wypłacają, tak jak rozpisałam.

(jeżeli cena za h nie zmniejszy się )

do 15.04 -1500zł -25%

od 15.04 do 10.05 -2 160 zł -40%

od 11.05 do 31.05 -3 240 zł -60%

po 31.05 -4 590 zł -85%

 

Udział można wykupić, to około 0,40 %(mogę się mylić) do składki ale nie orientuję się dokładnie czy tak samo do rzepaku i zbóż, to na pewno wwiol będzie wiedziała.

Edytowano przez EWI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Kot ;)

To bylo na poważnie myszy w tym roku uj....y mi do tej pory 3% zasiewu a jest dopiero paz do wiosny pod sniegiem będzie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

Jeżeli podasz swoje dane oraz parametry do ubezpieczenia to wyślę zapytanie o ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

ewi

 

95% wyplacane jet tylko wtedy kiedy nie mozliwe jest zalozenie uprawy alternatywnej np jak rzepak zawiazuje luszczyny a przejdzie fala przymrosku

 

a wiosna po zlym przezimowaniu licza 15 lub 25% w zaleznosci od opcji

 

wiedz te 900 zl za zle przezimowanie do ha ktore wyzej wyliczylas to 15% sumy calkowitej za calkowita szkode

 

4t x 1500=6000

 

15%=900 zl zgadza sie?

a 25% ile wychodzi wiecej skladki do ha?

Edytowano przez Heniekii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

Musze sprawdzić ale dzisiaj nie dam rady bo jest przerwa techniczna. Pisałam już o tym że można podwyższyć sumę ubezpieczenia żeby zwiększyć odszkodowanie za skutki.

 

Concordia Polska TUW BAZA Z R15

SU na 1ha - 8000 zł

stawka płatna przez rolnika za 1ha - 2,40%

składka za 1 ha - 192,00 zł

 

odszkodowanie za 1ha

ujemne skutki przezimowania- 1200 zł (stała suma)

 

 

przymrozki wiosenne i gradobicie - 7600 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

To nie prawda.

Nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy skończą się limity dopłaty. W concordii mamy jeszcze 60% więc spokojnie do końca października starczy.

Wiem że w PZU mają już na wyczerpaniu, ale nie jest to info oficjalne, mogę się mylić.

Przewidujemy że skończą się dopłaty wcześniej niż w ubiegłym roku ponieważ limit dopłat był mniejszy w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

no właśnie mi to mój wujek ubezpieczał z PZU i tak mu facet powiedział. Ja chciałem w Concordii ale jeszcze nie było okazji jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

No właśnie taką taktykę przyjmują agenci PZU, nie wyjaśniając iż tylko im się kończą właśnie dopłaty:)Straszą niepotrzebnie klientów.:)

Zdążysz spokojnie do końca października ubezpieczyć w Concordii lub w TUW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

a jak się różni ubezpieczenie kwotowo w TUW i Concordii ?? Nie ukrywam że dla mnie lepiej by było w TUW bo facet do domu by przyjechał mi ubezpieczyć a z Concordii tylko w banku bodajże u nas mogę a nie ukrywam że bank pracuje w takich godzinach w których ja również pracuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

Nie qmam... wszystkim skończą się dopłaty wcześniej niż zazwyczaj bywało.

Dotacja budżetu jesień 2013 jest obcięta , faktycznie agenci ubezpieczeniowi zajmujący się uprawami przyjeżdżają do domu- "dorabiającym na etacie " nie chce się, "biurowi super agenci" pytają czym się różni ziarno od nasienia... powaliło trochę ten świat...

 

myślę, że w okolicy spokojnie ChiquitaB znajdziesz agenta Concordii - jeżdżącego do klientów.

 

Strach o koniec dopłat... będzie- można nieźle się wkomponować w 100% bez dopłat w każdej firmie- czy to będzie Concordia czy PZU...

i tak dochodzimy do chorej sytuacji... Wiolka w PZU ni będzie mogła z dopłatami... EWI w Concordii nie będzie miała dopłat... a Broker... nie przyjmie 2 hektarów rzepaku- mimo, że będzie mógł...

 

EWI- brokerzy... wyłapali sporą sumę dopłat i rolnik z małym areałem nie jest dla nich kąskiem ...

 

...nie myślę tu o multiagencji mającej w nazwie słowo "broker"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Możecie mi wyliczyć koszt ubezpieczenia 8,5 ha zbóż ozimych (2,5 pszenicy i 6 pszenżyta)? Zakładam sumę ubezpieczenia 4000 zł (5x800zł). Mój kod 27-400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

Możecie mi wyliczyć koszt ubezpieczenia 8,5 ha zbóż ozimych (2,5 pszenicy i 6 pszenżyta)? Zakładam sumę ubezpieczenia 4000 zł (5x800zł). Mój kod 27-400

 

za 1 hektar:

4.000,00 x 3,5%= 140,00 zl

rolnik za hektar płaci 70,00 zl

 

ubezpieczenie 8,5 ha

1190,00 składka

rolnik płaci 595,00 zł

 

pakiet jesień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

tak więc ubezpieczenie wykupiłem w TUW i średnio zadowolony ze stawki jestem bo za 1.67 zapłaciłem razem 176zł w tym ubezpieczenie od pożaru ale to grosze. Przy założeniu 6 ton z hektara i cenie 800zł. Mnie osobiście przy tym nie było ale cóż pierwszy i ostatni raz. Myślę i myślę i nie wiem czemu taka kwota wyszła facetowi. Może ktoś mi uzasadni bo w Concordii to chyba z 3h bym za to ubezpieczył.

Pierwszy kawałek 0.9h + 5zł skł. członkowska + 2zł od ognia

Drugi kawałek 0.77 + to co wyżej . Ubezpieczałem Pszenicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

*mtz82r96

w Concordii na 25% rolnik płaci 70zł za ha

na 15% rolnik płaci 45zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

ewi

 

mam pytanie do tego co wyliczylas wyzej z pzu

 

jesien 25

su 6000 na ha i 1350 za zle przezimowanie

 

i pytanie polega na tym ile procent pzu faktycznie wyplaca za szkode calkowita ?

 

bo jesien 25 sugeruje ze 25% a z obliczen wychodzi ze 22,5%

 

6000x22,5%=1350zl

 

a w jesieni 17

 

su 6000x15,3% =918zl

 

jakos to dziwnie wyglada jak pisza 25 czy 17 to tak powinno byc moim zdaniem a ogien w tym jest?

Edytowano przez Heniekii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

EWI pytałaś ile mamy jeszcze kasy z budżetu- rewelacyjna wiadomość:- ))))

 

w PZU po wyczerpaniu limitu dotacji z budżetu- rolnik zapłaci składkę tak jak z refundacją

 

jeżeli było 140,00 zł za hektar i mamy 50/50% płatności- to rolnik zapłaci 70,00 zł

 

nadal bez lustracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

*Heniek

od tych 25% trzeba odjąć 10% udziału własnego.

25-10%=22,5%

to samo z 17%

Ogień za dopłątą:)

*wwiol

Cudna wiadomość. Dzisiaj byłam u klienta ,który zaprosił tez agentów Pzu. Niesamowita konfrontacja.Nie wspominali o tym co napisałaś, ale oczywiście straszyli klienta ze do 12 - stej musi ubezpieczyć bo inaczej będzie musiał całość płacić. Przed weekendem , a dokładnie w piątek tak samo inny agent Pzu spinkował klienta przekonując że to właśnie w piątek kończycie ubezpieczenia z dopłatami . Hym każdy agent mówi co innego i kogo tu słuchać???

Podjeliśmy decyzję ze w przyszłym roku podpiszemy też umowę z PZU więc będę miała dostęp do wiadomość u źródła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj