Krakers16

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Polecane posty

wlkpmder    6

U mnie Concordia za 8000zł suma ubezpieczenia cena nie całe 96zł za sam grad i szkoda uznana już od 8% gdzie konkurencja szkode zaczyna liczyć od 10% tylko nie wiem jaki cennik beda mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Jak jaki cennik? a pszenice od gradu ubezpieczał ktoś ile biorą przy jakiej sumie ubezpieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

pszenica w moim rejonie na 8000zł od gradu 48zł.Zastanawiam sie z jakim "cennikiem" wyskoczy druga firma czylo PZU bo tylko te dwie firmy zostały

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

od kiedy można ubezpieczać na wiosnę. cenniki dobre mają obydwie tylko z wypłatą odszkodowania to już gorzej

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

W PZU od gradu również można ubezpieczyć oziminy

 

w moim rejonie - (uwaga!! kody pocztowe) zboże i rzepak przyjęłam 8.000 zł/ hektar

 

Zboża- 32 zł/ hektar

 

rzepak- 80 zł / hektar

Edytowano przez wwiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zakładając, że sprawdzą się prognozy pogody na najbliższe kilka tygodni, w związku z czym długotrwała zima oraz dobowe amplitudy temperatury wykończą rzepak ostatecznie po 15 kwietnia to wysokość odszkodowania przeskakuje wtedy na poziom po 15 kwietnia (40% SU w PZU)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

kissmy

 

tak nie do konca bo ubespieczalnia broni sie wtedy tym ze szkoda powstala przed 15 kwietnia a ty ja tylko zglosiles po 15 i zalezy wiele od likwidatorow jak ta szkode zalicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a jeśli 16 kwietnia będzie spory przymrozek bez okrywy to w jaki sposób likwidator zweryfikuje, iż szkoda powstała wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Bez problemu zwerfikuję. Stare uszkodzenie po przymrozkach są już zalepione i częściowo zaleczone, a nowe pootwierane, świżo popękane rośliny, i to od razu widać.

Ale to wszystko zależy od likwidatora jak podejdzie do sprawy.

Mi jak kiedyś szacowali buraka po gradzie to po 2 tygodniach po zgłoszeniu przyjechali i ocenili. Było wszystko widać.

W tamtym roku likwidatorzy z Concordi mieli bardzo duże zastrzeżenia czy rzepaki u na powymarzały. a likwidator z PZU nie miał żadnych obiekcji że rzepak wymarzł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w zeszłym sezonie to PZU oficjalnie pozwoliło orać plantacje przed oględzinami (bez pozostawiania żadnych pasów, ze względu na ilość zgłoszonych szkód), także ja mam do nich większy sentyment, mimo że w ubiegłym sezonie to Concordia wypłacała prawdopodobnie najwyższe odszkodowania, przerażający jest jednak brak powtarzalności czynników powodujących straty w uprawach oraz eskalacja ich liczby trwająca już od kilku lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

witam czy stawka 39 zł za ha jęczmienia jarego to dużo czy mało? ta kwota to jest po odliczeniu dotacji 50%

 

wydajność 4t przy cenie 800 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

Rzepak w Concordi od gradu wyszedł po 60zł/ha przy kwocie 6000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
Napisano (edytowany)

ubezpieczyłem dzisiaj rzepak od gradu w concordi 640zł za 5ha przy kwocie 40000zł - może dużo ale będe spał spokojnie :)

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
Napisano (edytowany)

u brokera podałem plon 4t/ha, może przesadziłem, ale gościowi co mieszka obok pola juz 2-razy zdjeło dach z domu

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

Na naszym kodzie pocztowym zboża jare i ozime -ryzyko grad w PZU

 

współczynnik 0,8%-

 

hektar 6.000 * 0,8% = 48,00 ;2

 

24,00 zł płaci rolnik 24,00 zł budżet

 

 

rzepak- 2,0%

hektar 8.000 * 2,0% = 160,00 ;2

 

80,00 zł płaci rolnik 80,00 zł budżet

 

 

kukurydza- bez różnicy ziarno/ pasza współczynnik 1,7%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek000111    2

Ruszyła Kampania ubezpieczenia upraw rolnych w PZU.

 

Wszyscy straszą jej bardzo krótkim okresem ponieważ ministerstwo ma ograniczone środki w budżecie na ten cel.

 

Stawki są w miare przystępne...konkurencja narazie milczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

Stawki są porównywalne do jesieni 2012/2013

krótki okres ubezpieczeń.. zgadza się - czas jest taki sam, ale dotacja MR o 50 mln zł mniejsza...

może się wcześniej skończyć i pozostaną ubezpieczenia... już bez dotacji.

Straszenie chyba co roku takie samo, rolnicy nie ubezpieczają upraw, MR obcina dotację...

aż w końcu przyjdzie taki czas, że nie będzie sobie można pozwolić na czekanie z ubezpieczeniem ;- (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

WITAM, DZISIAJ RUSZAMY Z UPRAWAMI W CONCORDII.

---WWIOL, PROSZĘ JEŻELI MOŻESZ USTAL MI STAWKĘ TARYFOWĄ DLA RZEPAKU I PSZENICY NA 25% I 15% W PZU

SUMA UBEZPIECZENIA 6000ZL W OBU PRZYPADKACH.

POMORSKIE, PRUSZCZ GDAŃSKI

POZDRAWIAM:)

 

Caps Lock

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWI    11

Dziękuję za informację o "wwiol"

* do"nie"

Dotyczy to skutków złego przezimowania. Jeżeli ubezpieczysz w wariancie 15% to ubezpieczyciel wysokość szkody określa w sposób ryczałtowy w wysokości 15% sumy ubezpieczenia zakwalifikowanego do zaorania areału danego pola. to samo z 25%. z tym że na 25% stawki są wyższe i nie na każdym powiecie w tym wariancie można ubezpieczyć z dopłatą państwa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj