Krakers16

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Polecane posty

wwiol    2

Firmy ubezpieczeniowe zabiegają o największych i bezszkodowych rolników , składają oferty z indywidualnie ustalonymi stawkami. Dlatego też trzeba dać czas na negocjacje, już teraz zbierać i porównywać oferty. Agent też człowiek na pozyskanie zniżki od firmy musi mieć czas.

 

A przede wszystkim należy przeczytać OWU- myślę że każdy agent powinien dać załącznik do przeczytania w domu bez większego problemu.

 

Z tego co zawsze mi mówiono:zawsze zaczynamy czytać OWU od wyłączeń, potem likwidacja / zgłaszanie szkód, a to co jest przedmiotem sprzedaży- usłyszeliśmy prawdopodobnie od agenta ;)

 

Męczą nas OWU bo czytamy po kolei, a wyłączenia są najkrótsze ;)

Edytowano przez wwiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

chyba do listopada bo mało było składek tak słyszałem u mnie w p z u składki są takie same jak w zeszłym roku tylko wyszło więcej bo cena w skupie była wyższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

Uprawy bez oględzin -nie później niż do 31 października

Po tym terminie bezwzględna lustracja upraw

 

ostatni dzień ubezpieczania upraw dotowanych : 23 listopad- ze względu na termin rozliczenia dotacji

Edytowano przez wwiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a teraz takie szczere pytanie czy ktoś u was lustrował kiedykolwiek uprawę bo u nas to sie nie zdarza


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian777    30

Witam dzisiaj ubezpieczałem rzepak u swojej znajomej w Concordii i co się ciekawego dowiedziałem .

Moja znajoma mówiła iż miała szkolenie dotyczące ubezpieczeń upraw i na tym szkoleniu pracownicy prowadzący szkolenie mówili o podniesionych składkach za ubezpieczenia w tym roku , ale najciekawsze dlaczego je podnieśli cytuję " rolnicy chwalą się na forach gdy sieją rzepak to bez nawozów i żadnej ochrony chemicznej po to aby tylko wyłudzić odszkodowanie z firm ubezpieczeniowych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

eee no wiesz.....

 

następne pójda w górę OC rolnika- pewnie się rolnicy na forach chwalili...

 

Moja znajoma z Concordii mówiła, że podnieśli bo firma w zeszłym roku zapłaciła za skutki przezimowania i wiosenne przymrozki 365 milionów odszkodowań, potem doszły tornada, gradobicia... kolejne wypłacone odszkodowania...

 

 

Concordia miała ubezpieczenie- w wysokości 300 milionów, wszystko co powyżej pokryli z wypracowanych zysków

 

artykuł- wystarczy kartka, ołówek ewentualnie kalkulator...

http://www.rzu.gov.p...__losiem__20849

 

 

w lipcu 2012r. brałam udział w szkoleniu organizowanym przez Concordię, na którym taką informację prowadzący ponad 80 uczestnikom podali.

Edytowano przez wwiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Witam dzisiaj ubezpieczałem rzepak u swojej znajomej w Concordii i co się ciekawego dowiedziałem .

Moja znajoma mówiła iż miała szkolenie dotyczące ubezpieczeń upraw i na tym szkoleniu pracownicy prowadzący szkolenie mówili o podniesionych składkach za ubezpieczenia w tym roku , ale najciekawsze dlaczego je podnieśli cytuję " rolnicy chwalą się na forach gdy sieją rzepak to bez nawozów i żadnej ochrony chemicznej po to aby tylko wyłudzić odszkodowanie z firm ubezpieczeniowych .

tak tak jasne co ma jedno do drugiego pretekst każdy jest dobry i tyle poprostu zostali nieźle pojechani na kasę przez ostatnie dwa lata i tyle


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

a teraz takie szczere pytanie czy ktoś u was lustrował kiedykolwiek uprawę bo u nas to sie nie zdarza

Nie ma problemu- mówisz i masz:) żeby był full kompleks mogę przyjechać ubezpieczyć i zlustrować pole, nawet kierownika przywiozę:-)

jeden warunek- po 01 listopada:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kierownika nie trzeba do ubezpieczania co najwyżej kawa pózniej heh


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych91991    0

Witam

Dzisiaj dostalem oferte z TUWu

Pakiet jesień, przy plonie 3t, cenie 2000zl/t, 25%, ubezp. uprawy na 6000zl, koszt ubezp 137 zl.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Czytam i czytam te Wasze składki i nie mogę aż w nie uwierzyć :o Ja jestem z łódzkiego gdzie ostatnia zima nie oszczędzała praktycznie żadnej uprawy prócz żyta :/ I tak : propozycja PZU 337 zł Pakiet jesień plon 3 t cena 1.8 tyśł/t przy 15 % , Concordia UJP, grad, przymrozki wiosenne 256 zł też przy 15 % przy 2 tyś za tonę i plonie 4 t/ha. Składki za 1 ha rzepaku, w obydwóch propozycjach to jest składka po odliczeniu dotacji z budżetu państwa :o ,, jest ktoś z łódzkiego ???

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

rafo- dotacja z budżetu do rzepaku pół/pół to 5%

jak masz współczynnik 6 to 5 dzielimy pół na pół a 1% w całości płaci rolnik

Z rozp. : wysokość dopłat do składek wynosi 50% ale nie mniej niż 40% składki- powyżej 6%- nie ma dopłaty z budżetu, rolnik płaci sam

 

Concordia łódzkie

rzepak współczynnik 5,7% przy 15% za skutki

8,2% przy 25% za skutki- brak dopłaty- składkę płacisz sam

 

30q * 180,00 zł = 5400,00 * 5,7% = 308,00

z tego budżet = 135,00

rolnik płaci 173,00

 

40* 200= 8000,00 *5,7%= 456

budżet= 200

rolnik płaci 256 zł/ hektar

PZU

 

rzepak współczynnik 5,5% przy 17% za skutki

8,5% przy 25% za skutki- brak dopłaty- składkę płacisz sam

 

odszkodowanie

5400,00 * 15%= 810,00 zł/ hektar (skutki złego przezimowania)

 

 

30 * 180= 5400,00 * 5,5% = 297,00

z tego budżet = 135,00

rolnik płaci 162,00

 

 

40* 200= 8000,00 *5,5%= 440

budżet= 200

rolnik płaci 240 zł/ hektar

 

 

odszkodowanie

5400,00 * 17%= 918,00 zł zł- 10% udział własny (91,80) = 826,20/ hektar (skutki złego przezimowania)

 

@rafto liczyłam na kodzie pocztowym 99-402 i współczynnikach z tabel Concordia i PZU

 

 

porównanie ofert jest najłatwiejsze przy takiej samej sumie ubezpieczenia

i mnie to rybka czy liczę 10 q * 540= 5400/ suma czy 30q po 180...też 5400- w 20 różnych firmach- oferta powinna mieć takie same wartości, a jak będzie na polisie- klient wybiera jak już porówna i powybiera:)

 

życie nie jest aż tak proste, abym sama sobie kłody pod nogi podrzucać musiała;)

 

krzych91991 trudno się odnieść do wyliczeń, za mało danych. współczynnik to 4,5, zachodniopomorskie? wykluczam powiat wałecki

 

thug dobrej kawy nigdy nie odmawiam:)

Edytowano przez wwiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2061

wwiol wiesz moze jakie stawki maja ubezpieczyciele na pszenice dla kodu 62-300?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

@nie- jakby to ująć... nie, nie wiem, skorzystałam z materiałów pomocniczych

 

ogólnie rozporządzenie

Pszenica- dopłata z budżetu do 3,5% i nie przekracza 6%

 

Concordia pszenica dla kodu 62-300

współczynnik 4,6% (przy 25% za skutki)

i 2,7% (przy 15% za skutki)

 

50q * 100,00 zł = 5000,00 * 4,6% = 230,00

z tego budżet = 87,00

rolnik płaci 143,00

 

 

PZU- kod 62-300

 

pszenica współczynnik 3.2 % przy 25% za skutki

 

50q * 100,00 zł = 5000,00 * 3,2% = 160,00

z tego budżet = 80,00

rolnik płaci 80,00

 

W PZU nie widzę opcji 17% przy skutkach złego przezimowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

Koleżanko skąd bierzesz te współczynniki??? Szukałem na stronce nie mogę znaleźć.

 

@Szymon17 współczynniki biorę z wydruku, tabele dostałam.

Sprawdzić twój kod- PW?

 

Trochę zaniżyłam wartość uprawy rzepaku przy ofertach- tzn wydajność

 

do polisy- Wartość minimalna zbioru rzepaku z hektara

powinno być 30q * 200,00= 6.000,00

 

i odpowiednio wyżej- do górnej granicy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

Tak, będę wdzięczny. 88-400.

@szymon17 proszę :)

 

 

PZU kod 88-400

 

rzepak- 25% ujemne skutki- współczynnik 9,5%

30 * 200= 6.000,00 * 9,5%= 570,00/ hektar/ całość płaci rolnik- brak dotacji

 

17% ujemne skutki

30* 200= 6.000,00 * 5,5 = 330 z tego 180,00 płaci Rolnik

 

 

 

Concordia kod 88-400

 

 

rzepak- 25% ujemne skutki- współczynnik 8,50%

30 * 200= 6.000,00 * 8,5%= 510,00/ hektar/ całość płaci rolnik- brak dotacji

 

15% ujemne skutki

30* 200= 6.000,00 * 6 = 360 z tego 210,00 płaci Rolnik

 

@nie :) proszę bardzo - polecam się na przyszłość

Edytowano przez wwiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Jeżeli koleżanka by mogła i miala czas to prosił bym o porownanie w trzech firmach dla 25% dla kodu 11-200 rzepak plon 4t cena 2000. Dziekuję


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj