Krakers16

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Polecane posty

kissmy...    67

270zł 1ha rzepaku pakiet jesień, suma ubezpieczenia - 9000zł, 17% odszkodowania za skutki przezimowania przy szkodzie całkowitej, o 25% agent wcale nie chciał rozmawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

Ubezpieczenie w TUW pakiet bodajże jesień tylko na ujemne skutki przezimowania 24 ha rzepaku 3,5 T x 2000 zł całkowity koszt 3800 zł dużo mało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Tobie wyszło wyszło 160zł/ha w PZU przy takiej sumie ubezpieczenia polisa kosztowałaby ok 200zł/ha, pytanie brzmi jakie są różnice w zakresie ubezpieczenia i OWU,

 

@thug w którym towarzystwie? i jakie nowe zapisy pojawiły się w OWU, bo w PZU poza zmianą wartości odszkodowania za szkody całkowite zasadniczo bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

Mi w Concordii wyszło 280zł/ha za 4 tony po 2000zł pakiet jesień plus wiosna a zboża w PZU 84zł/ha w tym roku w ogóle maja takie stawki że aż boli a wymagania masakra, np. jeśli rzepak do grudnia nie będzie miał 8 liści to rzepak nie kwalifikuję się do ubezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

witam nie gdzie Members wyczytał takie wiadomości u mnie 6 liściach nie będzie żadnych problemów ż wypłatą odszkadowania to jest stawka za 6ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

U mnie w PZU pakiet "jesień"(USP, przymrozki, grad) wariant 25%, przy plonie 3,5t x 1800zł wyszedł 189zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W concordi jest 8 liści, w PZU nie. Ogółem zastanawiam się czy w razie szkody Concordia co kolwiek wypłaci., takie ma wymagania że zawsze coś znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Tobie wyszło wyszło 160zł/ha w PZU przy takiej sumie ubezpieczenia polisa kosztowałaby ok 200zł/ha, pytanie brzmi jakie są różnice w zakresie ubezpieczenia i OWU,

 

@thug w którym towarzystwie? i jakie nowe zapisy pojawiły się w OWU, bo w PZU poza zmianą wartości odszkodowania za szkody całkowite zasadniczo bez zmian

Concordia ogólnie wiele się nie zmieniło poza ilościa żywywch roślin zeszli z 20 na 15


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Po za tym 8 liścia do grudnia , "w odpowiedniej fazie rozwoju"

Ubezpieczenie całego areału danej rośliny. Czyli jak gospodarstwo ma 45 ha, a rzepaku jest 40 to musisz te 40 ubezpieczyć a nie 22,5.

Tylko pakiety można, nie ma możliwości osobno.

Nie rozumiem co to ma znaczyć że w czerwcu przy szkodzie całkowitej dadzą kasę na "zasiew rośliny zastępczej" Czyli co dadzą na nasiona QQ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Z tego co pytałem to te 8 liści nie do końca chodzi bardziej o obsade roślin nie mniej jak 30 szt/m2 jeśli będzie 6 liści to tez dobrze. Zresztą wszystko okaże sie przy wycenianiu szkody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

@kissmy z tego co się orientuje to PZU w tym roku po raz pierwszy wprowadziło zróznicowanie wysokości składki w zależności od ryzyka wystąpienia szkody. Wszystko zależy od kodu pocztowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wszędzie zależy od kodu pocztowego.

Jak podawałem do wyliczenia składkę to tylko musiałem podać kod.

Z tego co widziałem Concordia nie ma dopłaty a Pzu ma dopłatę do ubezpieczenia na moim kodzie.

Z tego co słyszałem to Concordia była ubezpieczona na 300 milionów zł a odszkodowań wypłaciła 400 milionów zł, wiec teraz te 100 muszą sobie odbić na czymś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Dokładna suma wypłaconych odszkodowań z Concordii w tym roku to 365 mln zł (można wyczytać z broszur) po za tym nie wiem skad masz taką informacje ale sa 3 firmy które ubezpieczaja z dopłatą państwa : TUW TUW, PZU i CONCORDIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tak są 3 firmy ale nie wszystkie kody pocztowe mają dopłatę.

Z tego co się dowiedziałem to u mnie Pzu ma a Concordia nie ma, ale do 25% do 17% ma.

Mam znajomą która ubezpiecza, w 2 firmach, I tak porównujemy.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PZU    0

moje porównanie..

Bez%C2%A0tytu%C5%82u.jpg

 

@kissmy z tego co się orientuje to PZU w tym roku po raz pierwszy wprowadziło zróznicowanie wysokości składki w zależności od ryzyka wystąpienia szkody. Wszystko zależy od kodu pocztowego...

słabo się orientujesz, bo zawsze cena była zależna okd kodu pocztowego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

słabo się orientujesz, bo zawsze cena była zależna okd kodu pocztowego..

 

dziękuję za wyczerpujące porównanie, a odnośnie do kodu pocztowe to czy odnosi się on do siedziby gospodarstwa czy też do położenia upraw objętych ubezpieczeniem? i z czego wynik zróżnicowanie stawek (czy to historyczna wysokość szkód implikuje koszt polisy dla danego kodu?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Oferta dla mnie z PZU kod pocztowy 11-200

 

 

RODZAJ UPRAWY RZEPAK

 

ZAKRES UBEZP. PAKIET JESIEŃ

 

POWIERZCHNIA UPRAW (ha) 20

 

WYDAJNOŚĆ 4t

 

CENA PLONU 2000zł

 

WARTOŚĆ UPRAW Z 1 ha 8000zł

 

WARTOŚĆ UPRAW OGÓŁEM 160000zł

 

DOTACJA Z BUDŻETU 3000zł

 

SKŁADKA OD KLIENTA 3600zł

Czyli 1ha 180zł

Drogo czy tanio nie mam porównania ale nie długo będę mial ofertę z TUW to też się pochwalę.

Edytowano przez Siwy7406

Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

Siedzibą gospodarstwa może być przykładowe małopolskie- Andrychów

 

taryfikacja- kod pocztowy obejmuje położenie przyjmowanych do ubezpieczenia upraw i lecimy -

 

25%

 

1.

1 ha przykładowa Długołęka- woj. dolnośląskie

 

PZU

wartość zbioru 5.000 zł/ ha rzepaku = składka 275 - 125 (dotacja) = 150 składka rolnik

 

CONCORDIA

wartość zbioru 5.000 zł/ ha rzepaku = składka 300- 125 (dotacja) = 175 składka rolnik

 

2.

1 ha Kopytkowo- powiat starogardzki

 

PZU

wartość zbioru 5.000 zł/ ha rzepaku = składka 240- 120 (dotacja) = 120 składka rolnik

 

CONCORDIA

wartość zbioru 5.000 zł/ ha rzepaku = składka 250- 125 (dotacja) = 125 składka rolnik

 

 

Dobór miejscowości wg tzw ślepej próby;-) a to znaczy , że np Andrychów lepiej wyjdzie w Concordii- cena

 

 

Kody pocztowe były, są i będą, wg kodów liczone są składki, różnią się- jak widać na przykładach.

 

Muszę uzupełnić... oferta dla rolników, którzy mieli w poprzednich latach ubezpieczone uprawy -

 

nowe ubezpieczenia, bez historii - składki są niższe

Edytowano przez wwiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Chciałbym dodać, że jest to niby oferta promocyjna dla nowego klienta bo nigdy u nich nic nie ubezpieczałem.

Edytowano przez Siwy7406

Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj