grześ77

Co robicie ze zużytymi workami po nawozach ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil900830    5

A ja worki po nawozie oddaje firmie która zajmuje się handlem foliami i szkłem itp. przyjechali do mnie sami sobie załadowali i to za free i nie musiałem palić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

Ach ci rolnicy sami utrudniają sobie życie- co robić z zużytymi workami :) :). Jeszcze trochę UE wprowadzi przepis, abyśmy oddawali je do utylizacji za którą należy troszzzzzkę zapłacić. Jak na chwilę obecną nie UTRUDNIAJCIE sobie życia- albo spalić albo wyrzucić do kosza !!!

 

To już lepiej do kosza niż palić!!!!

 

 

Jak by wszyscy będą palili śmieci JAK TY to długo nie pożyjemy.Takie zachowania trzeba TĘPIĆ.

Z odpadami trzeba robić porządek; co się da to na recykling, część do ponownego użycia, resztę zutylizować. TYLKO NIE DO LASU!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

ochen

Hmm a czy ja napisałem, że palę ?????? Ja wyrzucam do kosza !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Bizonlove podaj nazwe tej firmy, ktora te worki od Cibie odbiera i jakis kontakt do nich. Jestem z poludnia Wlkp wiec moze i odemnie odbiora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie worki można sprzedać w skupach,albo wykorzystać do domowych zastosowań-oczywiście odpowiednio zutylizowane. Sa np dobrym przechowalnikiem zboża.


Odstraszacze ultradźwiekowe - skuteczne na myszy, ptaki, krety.

www.odstraszacze.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Dwa razy do roku gmina robi zbiórkę foli ale samych worków bigbag nie chcą przyjmować. Co robicie ze zużytymi workami po nawozach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zamknijcie temat bo połowa pójdzie siedzieć a połowa straci dopłaty :mellow: a tak poważnie to u nas przyjadą po folię jak kupisz od nich min. 2 rolki nowej.... więc takie sprawy każdy załatwia po cichu, i uprzedzam że do lasu nie wywożą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie interesuje mnie wywalanie worków do lasu ani palenie ich tylko legalna utylizacja :mellow: Z folią nie ma problemu tylko z samymi workami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jak masz całe worki nieporozcinane to wystaw je na allegro i sprzedaj za kilka zł sztuka, czasem ktoś chce kupić takie prawie nieużywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Niestety bigbagi do nawozów 500kg nie mają wysypu jak te duże i trzeba rozcinać :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Folie ze środka wezmą ale tego materiału z zewnątrz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ale może wiedzą kto je zabiera. U mnie to w sąsiedniej firmie handlującej nawozami to czasem jak rolnik przyjedzie to mu sypią nawóz z biga ale nie wiem co robią z workiem, ale wiem że mają taki kojec na zużyte opakowania więc może tam wrzucają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

Załaduj na przyczepę jedź na wysypisko śmieci "legalne" zapłacisz i problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

Załaduj na przyczepę i wywieź na legalne wysypisko śmieci tam zapłacisz za utylizacje i problem z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

Gmina ma obowiazek wskazania miejsca gdzie mozna sie ich pozbyc,tyle teorii w praktyce jak spytalem to patrzyli na mnie jak na wariata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ma calutkie worki po baksach tylko że mają dziurę w spodzie.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorz    0

na temat worków big bag to mogę poda namiary na firmę skupująca te worki recykling odpadów w proszkowicach koło mietkowa , tel 880298444

Edytowano przez gregorz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomorskie (Puck i w prawo w górę DK6, aż do Słupska) i zachodniopomorskie (w górę od DK10) odbieram worki i folie. Tylko duże ilości. Przez duże rozumiem nawóz z minimmum 500 ton, czyli 1000 worków.

 

607893666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj