grześ77

Co robicie ze zużytymi workami po nawozach ?

Polecane posty

krolikNH    56

No to jak takowe kontenery są to dobrze masz @Rako... U mnie we wsi też jest segregacja plastików, ale worków po nawozie zabraniają wrzucać... ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

W mijej wsi nie ma takich kontenerów ,a wiec musze sobie radzic sam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

U nas jest taka tradycja-Palenie Judasza-zawsze w środę przed Wielkanocą. To palenie wygląda tak że ktoś bierze ciągnik, inny daje przyczepe i na jedną kupę zwozimy gałęzie, stare opony, właśnie worki po nawozach, troche słomy i to wszystko podpalamy. Miły wieczór z browarkiem przy "ognisku", czasem i straż przyjedzie. No i tak większość rolników w naszej wiosce sie worków pozbywa,


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
U nas jest taka tradycja-Palenie Judasza-zawsze w środę przed Wielkanocą. To palenie wygląda tak że ktoś bierze ciągnik, inny daje przyczepe i na jedną kupę zwozimy gałęzie, stare opony, właśnie worki po nawozach, troche słomy i to wszystko podpalamy. Miły wieczór z browarkiem przy "ognisku", czasem i straż przyjedzie. No i tak większość rolników w naszej wiosce sie worków pozbywa,

 

Ale wy mądrzy jesteście... ;) I na pewno przy browarku miłe jest wdychanie toksycznych oparów... Pogratulować mądrości... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanssz    2

najgorsze jest to że nie ma co za bardzo z tym zrobić! dzwoniłem do paru firm i PCV chętnie wezmą każdą ilość i jeszcze jakieś srebrniki rzucą, ale worki po nawozie to nie!!!

jak ktoś chce oddam w dobre ręce hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

U mnie worki sie przechowuje zawsze do czegoś można je wykorzystać nawet chociazby do smieci a potem wszystko razem na wysypisko jedzie. i do wielu innych celów mozna takowe worki wykorzystywac. a wyrzucać to moze szkoda


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Ja chętnie przyjme worki po nawozach(żeby tylko były foliowe). U mnie w okolicy facet skupuje sznurki, folie, bańki po olejach, złom, zużyty olej, miedź....Jakby co prosze pisac na gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

ja mam znajomego który ma skup surowców wturnych to do niego zawoże i na piwko sie czasem dostanie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5314    0

Ja weorki 50kg nakrywam początkek i końiec kopca z kiszonkami B)


..::-U-R-S-U-S-::..
moc , potega , siła , niezawodnosc , klasa , wytrzymalość , to tylko kilka zalet tej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wkładam do worków śmieci (gdy już się nie mieszczą do wózka, w którym gmina zabiera śmieci) i wywoże na śmietnisko, a tych co je palą to niezbyt chwalę ponieważ mój sąsiad pali i dym leci do mnie, a to strasznie śmierdzi. gdy zwracam mu uwagę to on nic sobie z tego nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

W moim gospodarstwie składuje worki do pewnego czasu a później sprzedaję znajomemu, który handluje po targach.


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian2302    4

U mnie worki się przydają czy np jak ziemniaki sadzimy to najpierw do worków na przyczepe na pole i do sadzarki a jak się zurzyją to da sie śmieciarzom na browara i zabiorą.


Case jest the best

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

odemnie sąsiad bierze i służą mu jak grodzi łąke do krów jaka dialektyki do druty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160
U nas się najczęściej używa przy wywożeniu śmieci an wysypisko czy trzymania węgla

 

Ja też tak robie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

u mnie folie zbiera zgk czyt zakład gospodarki komunalnej raz w miesiącu w wyznaczony dzień muszą być tylko popakowane i w miarę czyste


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekG    0

W mojej gminie co roku jest zbiórka worków po nawozach, zawsze około czerwca a lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Najlepiej zbierać i wywozić do przerobu lub na oficjalne wysypisko!

Bo jak się to wywiezie do lasu do pasudztwo będzie leżeć z 500 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golas5720    0

Ja jjem...całkiem dobre ale lepsza jest folia po balotach:)


Oj niekażdy może być dealerem john deere-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiiill    0

wrzucamy w cie simieci i na wysypiski a filia jak mam gdzies na polu pieniek i nie mogę go wyrwac to go pale folią troche nie okologicznie ale co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

ja po prostu zostawiam je bo może się do czegoś przydadzą ale część spalam


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj