gregorfik

TC 5070 CSX7040 czy Fendt5220E

Polecane posty

Husky    1

382tys za fendta cos drogo za 360 mozna kupic

 

p.s nawet można ustalić sobie w korbankowie cenę w PLN dzis ustalasz w kwietniu odbierasz i płacisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CROW    3

Ta cena to ze stołem do rzepaku kopiowaniem terenu kołami 650 niestety 800 to już za duży wydatek a to jest najlepszy rozmiar do kombajnu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

Chyba nikt poza 1 osobą nie wspomniał nawet o JD! Model 198KM z hederem 4,8m kosztuje ok 332000zł netto, czy ta cena nie jest czasem niższa od kombajnów NH. Fendta,o classie już nawet nie wspomnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

Ta cena to ze stołem do rzepaku kopiowaniem terenu kołami 650 niestety 800 to już za duży wydatek a to jest najlepszy rozmiar do kombajnu!

mógłbyś napisać jaka jest dopłata przy zmianie opon z 650 na 800?

tak orientacyjnie - 10, 20, 30 tys? PLN

ewentualnie moze być też w Euro


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Stół Rolmako do 1450, kosy boczne mech. około 12-13 tyś. netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CROW    3

Seryjnie FENDT jest na 620 i dopłata miedzy 620 a 800 to prawie 16tyś pln. O oponach 650 to nic nie powiem bo ja się o nie nawet nie targowałem tylko takie mi wpisali bo wiedzieli ze 620 u mnie na górkach sobie nie poradzi. Taki przypadek był niedaleko mnie na pokazie tego kombajnu ze pod górkę trzeba było podchodzić tylko z pustym zbiornikiem. A medion i fendt które opisywałem wcześniej są na 800 i nigdzie nie było z nimi problemu.

Stół ROLMAKO dwie kosy elektryczne cena ok 15000 szerokość 4,8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

dzięki, ta informacja jest bardzo cenna.

jak tylko uzyskam informacje od konkurencji to dam znac.

raczej zdecyduje się na 800 przy takiej różnicy w cenie

u mnie kolega jeździł TC5070 własnie na 800 a inni na 600-650.

ten z NH kosił zawsze najdłużej, reszta już dawno siedziała a on jeszcze jakoś przechodził po błotku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CROW    3

Jak masz pieniądze to nawet się nie zastanawiaj tylko bierz 800 bo później zostaje tylko dostawienie bliźniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Coś teraz niby problem do NHtc5070 założyć 800 opony, a wcześniej jakoś z osiami się zmieniało ,a teraz w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

U nas jeżdżą z hederami 4.5 czyli 5.2 całośc i nie słyszałem o jakims problemie, ze swojego doświadczenia powiem że raczej spotkałem się z życzliwością na drogach, wszyscy zwalniali, zjeżdżali na bok lub zatrzymywali się na poboczu ,w końcu żniwa trwają tylko 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorfik    1

Ja już zdecydowałem. Jeżeli ARiMR się zgodzi na zmiane to bierzemy CSXa a jeżeli nie to TC. Tylko jakoś nie spieszą się z tą odpowiedzią na pismo o zmianę w tej agencji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszfree    0

Jednak zdecydowłeś się na NH? Czym się sugerowałeś i czym przekonał Cię NH bardziej od Fenda? Ja raczej skłaniam się ku Fendowi tylko chyba z 5220E zaczynam myśleć o 5250L.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czopek    0

nie rozumiem niektórych piszą o sprzęcie którego nie widzieli na polu albo słyszeli od kolegi

jak sie nie przekonałeś na własnej skórze to tylko możesz przypuszczać nic więcej... :)

napisze jak inni rolnik z okolicznej wioski ma tucano na 500ha i już problem z silnikiem ( nowy )

ciekawe jak sie fendty spisują ( nie jestem fanem ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to, zebys napisal o tym i byl szum. balem sie, ze ktos to zrobi i @rogeryk osiagnie swoj cel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To, że nie będzie Laverdy o niczym nie świadczy. :) Jeżeli AGCO chce być na równi z Claasem musi zmienić sporo w kombajnach i poprawić jakość. Siedziałem w Revce i jakoś szału w porównaniu z TC nie było. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

Spokojnie nie będzie, pożyjemy zobaczymy chociaż w Polsce i tak nie ma to znaczenia kolega Rogeryk niestety nawet poprawnie LAVERDA nie umie napisać ale rzeczą ludzką jest się mylić.

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goral82    0

Panowie co to za opowieści że jeden 12 drugi 20 ton na godz. Ja miałem okazję pracować ok 1 godz tą maszyną na pokazach i gościu u którego był pokaz stanął na wysokości zadania bo wyznaczył idealnie 3 ha pola i po ustawieniu kombajnu przez serwisanta Korbanków (które gospodarz zaakceptował czyli straty na poziomie ok 2-3%) kombajn ruszył na wymierzone poletko. Pszenicę z 3 ha wytrzaskał w 1godz 20 min pole długości 500m. wszystko dokładnie było zwazone i wyszedł prosty wynik pszenica sypała 8 100kg/ha czyli na godz. wyszło ok 17 ton wydaje mi się że na kombajn który ma 226 KM motor to bdb wynik. NH TC 5070 nikt tego nie zrobi bo wystarczy porównać sobie powierzchnię sit tych kombajnów także zebrać do zbiornika a przepuścić przez kombajn to duża różnica. Poza tym rozwiazania techniczne wydaje mi sie że powinny być proste i przydatne a nie skomplikowane jak w Tucano(który nie wątpie jest bdb kombajnem ale dla innego segmentu nabywców). Jesli chodzi o JD to niech się wezmą za to co robią dobrze czyli za ciagniki a nie sprzedają szajs z Brazylii który nawet nie powinien się nazywać kombajnem. niestety ale ładna kabina nie zrobi roboty na polu np z bardzo wąskim podajnikiem ziarnowym czy w razie zapchania bardzo utrudnionym dostępem do wytrząsaczy. Kwestię wybory należy dokładnie przemyśleć i sprawdzić szczegóły każdego z producentów bo mozna sie pomylić co w konsekwencji może drogo kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

czyli podsumowując twoją wypowiedź: tylko fendt/mf.

 

co to za test w którym staje jeden kombajn. super, że udało się dokładnie wyznaczyć i pomierzyć wartości ale nie wjeżdżając na to samo pole w tych samych warunkach innym kombajnem to co to za test do którego porównujesz wartości których nie używałeś.

 

weź pod uwagę fakt ze nawet jeśli plon ziarna pszenicy jest taki sam - np 8 ton, a różna jest długość słomy to zdecydowanie różni się wydajność kombajnu. szybciej skosisz 8ton pszenicy która ma słomę długości 60cm a zdecydowanie wolniej wykosisz te same 8 ton ziarna kiedy słoma ma długość 110cm. Wiesz o tym, że aby w pełni policzyć wydajność maszyny to trzeba liczyć łączną masę materiału który przechodzi przez kombajn?

 

Nie wiem, który z tych kombajnów jest najlepszy czy fendt czy new holland czy john deere, ale takie stawianie sprawy jak to zrobiłeś jest kompletnie bez sensu.

 

marzy mi się taki test aby na jednym polu wpuścić 3-4 kombajny tej samej klasy i dokładnie je porównać łącznie z tym jaka jest jakość słomy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

pytanie stricte techniczne jesli chodzi o omlot zboz, w szczegolnosci pszenicy co ma powierzchnia sit do wydajnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

...a nie ma? smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wg mnie nie. po prostu wytrzasacze sa na tyle waskim gardlem przy omlocie pszenicy i jednobebnowej mlocarni, ze dobrze ustawione sita przy "czystym" zbozu nigdy nie powoduja strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj