gregorfik

TC 5070 CSX7040 czy Fendt5220E

Polecane posty

gregorfik    1

Jaki kombajn Wybrać nowego zachwalanego przez korbankowo Fendta czy NH a jak już NH to czy największego TC czy najmniejszego CSXa?? Fendt to Laverda tak mówią wszyscy i tak jest co korbanki potwierdzają, ale czy to źle??? Z Tucano się wyleczyłem głównie z powodu ceny bo byłby tak na oko 100tys droższy od wymienionych kombajnów to chyba lekka przesada i nie jest ono o tyle lepszy żeby za niego wywalać tyle pieniędzy więcej o ile wogóle jest lepszy. W jakimś mniejszym stopniu wchodzi także w grę DF6040, ale raczej bede wybierać z pierwszych trzech. Proszę także o takie praktyczne porónanie obu NH bo słyszałem rózne opinie CSX jest ok 40-50tys droższy od TC czyli nie wiele i możnaby to położyć tylko czy warto???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Powiem tyle że słyszałem, że raczej dobrze że Fendt to prawie Laverda, ponoć ciekawe i dosyć dobre rozwiązania ma. U nas we wsi właśnie pracował 1 sezon i właściciel sobie go chwalił. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Fendt 5220 kosztuje 370 netto cena z dzisiaj i jest drozszy od TC 0 20 a od JD 1470 o 60 tys zł wiec rewelacji nie ma. Kombajn to w sumie Laverda bo wszystkie pasy sa tej firmy , cienkie blachy, bardzo slabe wykonanie(spawy, malowanie itd) i troche zbednej elektroniki ktora przy bardzo malej awarii potrafi rozwalic cały kombajn(elektryczne załanczanie sieczkarni przez czujnik krancowy). Mielismy kupował dokladnie ten model ale po ogledzinach doszlismy do wniosku ze za takie pieniadze oczekuje sie czegos wiecej od kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ile HA miał by do koszenia ;D Jeżeli zależy ci na szybkich żniwach to myślę że CSX ;D my mam już drugi sezon i narazie chwalimy go ;D co do ceny to napewno wyjdzie drożej od TC ale jest on większy .Jeżeli chcesz coś wiedzieć zapraszam na PW lub GG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

JZ Tucano się wyleczyłem głównie z powodu ceny bo byłby tak na oko 100tys droższy od wymienionych kombajnów to chyba lekka przesada i nie jest ono o tyle lepszy żeby za niego wywalać tyle pieniędzy więcej o ile wogóle jest lepszy.

 

Na oko to jeden umrał, gadasz głupoty pewnie nawet nie interesowałeś się cenami i rzucasz od tak że 100 tyś droższy


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorfik    1

Nie rzucam od tak a tematem się interesuje wiec nie musisz się pienić Twój post niczego nie wniósł do tematu... Jeżeli twierdzisz że nie mam racji to napisz ile wg Ciebie kosztuje taki Class a nie piszesz, że nie mam racji. A więc cena Fendt 93tysEuro NH TC 347tys CSX 390-395tys Class 440tys. mówimy o cenach netto w takim samym wyposażeniu tj. sieczkarnia + standardowe hedery w prypadku Classa 4,9 bez stołu i wózka. Więc przepraszam bardzo nie 100 a 93tys. Ceny sprzed tygodnia...

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Tak jeśli porównujesz TC do Tucana z o wiele większa wydajnościa! Porównaj CSXa do Tucana, wtedy możemy poważnie porozmawiać


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorfik    1

Kolego Avendrion nie wiem o co Ci chodzi proszę żebyś jednak napisał co sądzisz konkretnie o wyżej wymienionych kombajnach a nie pisał bzdur... Jeżeli jesteś użytkownikiem jednego z wyżej wymienionych kombajnów to podziel się informacją jak się spisują dlaczego kupiłeś taki bądź inny a nie piszesz jakieś farmazony najpierw, że kłamie z cenami teraz, że porównuje złe kombajny. Naprawdę zaglądam tu szukając fachowej opini a nie po to żeby się z Tobą sprzeczać. Otóz co do wydajności przynajmniej tej na papierze to znowu nie masz racji podam kilka informacji: TC 207km z chwilowym wzrostem mocy do 220czy 240KM (nie mam przy sobie akurat zadnych danych a dokładnie nie pamiętam) a tucano 204KM tylko... dodatkowo TC dodatkowy beben młócący którego Tucano nie ma.... Tak więc skąd chociażby miałaby wynikac ta większa wydajność Classa?? Trzeba sobie powiedzieć szczerze jeścli chodzi o komfort, wygląd to faktycznie masz racje to Csxa trzeba by porównywać z Tucano ale nie w przypadku wydajności...

Proszę o większę zainteresowanie użytkownikow tych kombajnów tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Avendrion nie masz racji , bo żeby porównać Tucano 320 to trzeba go proównać do TC 5070 Rs a CSX do Tucano 450 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszfree    0

Mam dokładnie tan sam problem założyciel tematu. Waham się pomiędzy Fendem 5220E a NH CSX 7040 różnice cenowa wydaje mi się nie wielka a wolałbym nawet dopłacić więcej za jakość. Na początku zastanawiałem się nad Tucano 320 ale sąsiad kupił taki i nie widziałem specjalnych osiągów po jego pracy i sam przyznawał że w pracy z szarpaczem brak mu trochę mocy a kosztuje stanowczo więcej jak słusznie zauważył gregorfik, zastanawiałem się też na DF ale po dokładnym obejrzeniu i jakości wykonania odpada. Jeśli chodzi o Fenda to głównie pytałem o opinie na temat Laverdy i są całkiem dobre proste i trwałe rozwiązania właściwie nie ma co się popsuć tak przynajmniej słyszałem z NH też nie jest źle. Teraz będę trochę oglądał te kombajny dokładniej u użytkowników, bo mam kilka namiarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoko12    7

Witam ... Mam MF activa 7244 to to samo co Fendt 5220E. Mam go 1 sezon i jak narazie nie narzekam. Ma 215 mtg i jedynie co było awarią to czujnik od podajnika kłosowego. Serwis palce lizać... O 23;00 zgłoszona usterka i na drugi dzień o 6;00 serwis czekał pod bramą :P A teraz taka ciekawostka (Znajomy kupił NH CSX 7040 i po oględzinach mojego MF stwierdził "Żałuje, że kupiłem NH gdyż twój MF jest dużo lepiej wykonany") MF mniej gubi i lepiej doczyszcza plony względem NH ;[ Nie to, żebym zachwalał, że to co mam jest najlepsze i w żaden sposób nie chcę oczernić marki NH ... Po prostu mówię jak jest :blink:

Pozdrawiam... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Ja jak miałbym kupować kombajn to na pewno byłby albo MF albo Fendt. Dość duży kombajn za nie aż tak straszne pieniądze.Kombajn używa się tylko około 3 tygodni w roku i wg mnie nie warto ładować się w jakieś hu** muje i inne dzikie węże. Co do ceny to patrze na zakup @Szoka, który kupił taki kombajn za 450 tyś brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@szoko12 twoj kombajn ma 2 bebny mlocace? jesli to nie wersja s to raczej nie ma, wiec dziwna ta opinia twojego sasiada, ze mniej "gubi" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszfree    0

Dzisiaj byłem u jednego właściciela Fenda 5220 też 1 sezon nim pracował i chwalił go sobie z tego co powiedział to średnio 2,5ha/h i wszystko zależy od plonu to 18-20t/h można nim przerobić tak twierdził żadnych awarii nie miał w tym tyg wybieram się też obejrzeć NH CSX ale nie wiem jaki model dokładnie. Za to był dzisiaj u mnie przedstawiciel NH z brodnicy i oferował mi te same modele z tym że za każdy około 15 tys drożej niż te same maszyny i z tymi samymi dodatkami jak w płońsku to mnie trochę zdziwiło. Słusznie pisze brzozak2 o tych 2 bębnach jest 1 a 2 to tylko odrzutnik słomy pod tym względem lepszy wydaje się NH ale z tego co liznełem po różnych opiniach to większa ilość bębnów sprawdza się przy bardziej wilgotnym zbożu mam rację czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

kumpel ze studiow tez ma takiego fendta i wg jego relacji najwieksza wydajnosc jaka osiagnal to w pszenzycie sypiacym 8 t/ha w optymalnych warunkach koszone i na godzine zdolal wytargac ok. 12 ton ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszfree    0

Też nie dowierzałem jak tak mówił tym bardziej że ma heder 4,80 a mi polecił szerszy bo przy słabszym zbożu to za szybko się jeździ i na nierównych polach nie ciekawie jest. A coś więcej z opinii kolegi jak mu się sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

czyli tak w to że skosił 2,5 ha na godzinę to śmiało można uwierzyć a że zboże sypało tylko 4,5 tony to inna sprawa. Więc właściciel założył sobie że jak by sypało 8 ton to też by te 2.5 ha skosił. I tak powstała bajka jak to fendt 5220 kosił 20 ton na godzinę czyli dziennie do 240 ton :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

chyba, ze pole mialo min kilometr dlugosci, pszenica bez opadania 2 tygodnie i sypala min. 10 t/h prawie bez slomy :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CROW    3

W tym sezonie porównywaliśmy MEDIONA 310 z E5220 i wydajność była zawsze o ok.30arów na godz większa w fendzie odchyłki były w granicach 5arów, przy tym palił o litr mniej niż claas. Te wyniki powtarzały się przez całe żniwa zbożowe. Niestety co do rzepaku nic nie mogę powiedzieć bo fend był wtedy dopiero poznawany i ustawiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a jak wygląda komfort pracy w tych maszynach??W którym się lepiej pracowało w Claasie czy Fendzie??I może znasz cenę któregoś z nich??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CROW    3

Komfort to zdecydowanie medion( rok prod. 2009) lepsze materiały wykończeniowe, nie słychać ocierania się plastików, seryjny chłodzony schowek, nawiewy są jakby lepiej rozlokowane ogólnie przyjemniej jest w claasie nawet widoczność do zbiornika ziarna jest lepsza bo są otwarte pokrywy i nie ma w nim kurzu ale za to pobranie ziarna do próby to tragedia. Widoczność na heder jest w obydwu maszynach porównywalna. Cen tych kombajnów nie podam bo nie jestem ich właścicielem ani nie zostałem do tego upoważniony. Co do cen powiem tylko tyle ze na przyszłe żniwa biorę fenda E5220 za 382tys pln netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.A co mógł byś powiedzieć o NH?Miałeś styczność z tą marką??Sory za tyle pytań,ale nie długo też będę stał przed wyborem,i trzeba się doinformować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj