MarekZulawy

Dodatkowa moc w ciągniku

Polecane posty

Grzenio    17

Nie wiem czy sprzęgło jast takie samo, zaufałem firmie która robi to od 15 lat i jeśli powiedzieli że podniesienie mocy o tyle jest bezpieczne to ja im wierze. Zwiększenie mocy jest zauważalne podczas jazdy, a co będzie dalej to się zobaczy. Mam nadzieje że wytrzyma wszystko, w końcu wszystkie części robione są z pewnym zapasem wytrzymałości. Poza tym ja jakoś strasznie mocno go nie eksploatuje - siewnik do nawozu, opryskiwacz, i agregat uprawowy UG Kombi 5,1m po świerzej orce, no i żniwa przyczepy.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

No i 16.5 KM przybyło :rolleyes: Nawet na pusto czuć różnicę, ciągnik jest odmulony i chętniej wchodzi na obroty. Co do Twoich 38KM Grzenio, człowiek który mi to robił powiedział, że nie poleca takich manewrów w 6130 i 6230 ponieważ sprzegło jest troszkę słabsze ma jedną tarczkę mniej. Co innego gdyby to był 6330 tam już jest sprzęgło mocniejsze i śmiało można pobawić się ponad 20KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Tak tak wiem, Tobie firma na pewno zrobiła to lepiej a u mnie byli partacze, którzy pierwszy raz widzieli ciągnik na oczy.

Edytowano przez Grzenio

Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

Nasz Deutz od miesiąca również ma podniesioną moc :D Przed na WOM miał 102KM, moment obrotowy 380Nm, po podniesieniu 117KM i 460Nm. Różnice czuć bardzo np. w agregacie uprawowo-siewnym przedtem szedł 8 do 9km/h, teraz 11km/h. :)

Edytowano przez forterra11441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Grzenio pokaż mi gdzie tak napisałem... Piszę tylko co mi człowiek powiedział.... a co Ty z tym zrobisz lub co zrobi osoba potencjalnie zainteresowana zwiększeniem mocy to już nie moja sprawa... Po to jest to forum żeby wyrażać swoje zdania na dany temat, nie każdy musi się z tym zgadzać... Napisz mi na priv kto CI robił ciągniczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD6830    0

Witam! Ja słyszłem o sposobie zwiększenia mocy w JD ale o około 10km że np. z JD 6830 na podobną moc JD 6930 i koszt nie jest wysoki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daizor    23

Temat ten (tak do 9 strony) powinien trafić do działu humor bo jest w niektórych miejscach niezwykle zabawny:). Teorie i ich obalanie, niezwykłe konstrukcję obelg, fantastyczne wychwytywanie niejasnych wypowiedzi i ich późniejsze cytowanie- po prostu bajka:D!

 

Wszystkim, którzy pomogli stworzyć zawartość tego tematu serdecznie dziękuję bo czytałem go z uśmiechem na ustach (bez urazy panowie:P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Nie cwaniakuj kolego daizor tylko dyskutuj, rozmawiaj, wytykaj błędy jeśli się takowe w temacie pojawią. Czytając ten temat chce się czegoś dowiedzieć na temat podnoszenia mocy i mam za przeproszeniem w.... gdzieś, że jakiś ktoś wie lepiej, jeśli wie lepiej to niech to udowodni.. z korzyścią dla wszystkich

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daizor    23

Czyli wg ciebie kolego Libero to sposób w jaki były pisane kolejne posty przez użytkowników w tym temacie są jak najbardziej na właściwym poziomie i w odpowiedni sposób przekazują intencję autorów. Nie ma co spamować dlatego napiszę po prostu, że się z tym nie zgadzam ale faktycznie nie mam nic do powiedzenia w kwestii praktycznej co do tytułu tego tematu dlatego

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Jeśli nie mam pojęcia o czymś to po prostu się nie wypowiadam. Co więcej, pozwól aby to czytelnicy tego tematu oceniali czy pewne wypowiedzi są warte uwagi czy też nie - nikt nie jest głupi!

Będąc już przy temacie, w jakiej orientacyjnej, aktualnej kwocie zamknie się instalacja Boxa (koszt pomiarów, urządzenia oraz dojazdu)? Moc nominalna 160KM

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
putino11    0

Witam wszystkich

jestem posiadaczem JD 7830 z skrzynią AutoPowr w którym chciałbym - 1. zdjąć blokade szybkości aby osiągać około < 50 km/

2.zwiększyć moc z obecneych 235 KM do <.... bezpiecznej max .

więc pytam ; w jaki najprostrzy bezpieczny sposób to zrobić i czy to jest wykonalne za ile i kogo byście polecali krajowych speców czy z za odry . pozdrawiam putino


byle zawsze do przodu z klasą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
putino11    0

Oj coś mi się wydaje że przy konkretnym pytaniu wszyscy nabrali wody w usta :o chyba muszę zejść na niższy poziom :P - , czy jak założe 4 halogeny to traktor będzie mniej palił jadąc z górki . :D


byle zawsze do przodu z klasą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Co do zdjęcia blokady to pogadaj z chłopakami z serwisu tylko po cichu bo nikt tego oficjalnie nie zrobi

a zwiększyć moc to już jest sporo specjalistów u kolegi zwiększali w Claasie i NH ponad rok temu i jest zadowolony płacił coś ok 4000 netto

A co do halogenów to muszą być koniecznie założone z tyłu bo jak z przodu to wtedy wzrasta opór i więcej pali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Heeh a może prościej byłoby zadzwonić do człowieka który się zajmuje takimi sprawami(mówię o podniesieniu mocy) niż czekać, aż ktoś łaskawie odpisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi113    0

Witam. Czy może mi ktoś powiedzieć czy naklejka na tym silniku mówi nam z jaką mocą może pracować podany silnik obecna moc 125 KM 92,8 kW. W prawym dolnym rogu jest rozbieżność w mocy. Dodam że to silnik czterocylindrowy o poj. 4.4 l. Ile można podnieść moc w tym silniku według was? Pozdrawiam

Edytowano przez domi113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Podnosił może ktoś moc w TM-ie 175?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

panowie podnieść moc w claas axos 330 dodam że to jest nowy ciągnik ma 92 KM i nie może uradzić w prasie unia famarol 1,8vd :( jestem na niego bardzo zły i zawiedziony, lepiej radził sobie w tej prasie zetor proxima 80:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam :)

Tydzien temu podniosłem moc w JD 7830 i 6430, polega to na tym że ciągnik ma wyższą moc na niższych obrotach, i mniej spala, jeśli myśli się o zakupie ciągnika a chce sie go tuningowac to najlepiej wybrac ten "najsłabszy" z danej serii , one praktycznie niczym się nie różnią ( z tego co kojarze to w komputerze jest coś mieszane, dlatego mają wyższą moc) a producentom chodzi o to żebyśmy kupowali te silniejsze bo i kasa większa :P zobaczymy na jesien jak sobie poradzi 7830, czy rzeczywiście czuc że jest mocniejszy i czy spalanie bedzie mniejsze,

 

co do samego tuningowania to przyjechała do nas firma 44tuning, z hamownią, sprawdzają moc wyjsciową przez wom, później doliczają % i wychodzi nam ile rzeczywiście ciągnik ma koni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ze względu na popularyzację zabiegów mających na celu podniesienie mocy silnika, proszę aby użytkownicy, którzy z tego dobrodziejstwa skorzystali podzielili się szerzej danymi dotyczącymi zmienianych parametrów i jeśli to możliwe wrzucili do galerii wykresy przedstawiające przebieg krzywych momentu oraz mocy przed i po kuracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

jeśli myśli się o zakupie ciągnika a chce sie go tuningowac to najlepiej wybrac ten "najsłabszy" z danej serii , one praktycznie niczym się nie różnią ( z tego co kojarze to w komputerze jest coś mieszane, dlatego mają wyższą moc)

Bzdura, czy wg. Ciebie np słabsze sprzęgło to praktycznie nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

Drodzy posiadacze JD jęśli chcecie sprawdzić i przetestować dodatkową moc w swoim ciągniku polecam takie urządzonko jakim jest"speedhawk tuning" bardzo prosty montaż i obsługa za pomocą pilota, załączamy dodatkowa moc, wtedy kiedy jej tylko potrzeba. Posiadam takie rozwiązanie w swoim 6230, radzę zapytać handlowców z JD dają na test coś takiego. Koszt urządzenia 2.000


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Drodzy posiadacze JD jęśli chcecie sprawdzić i przetestować dodatkową moc w swoim ciągniku polecam takie urządzonko jakim jest"speedhawk tuning" bardzo prosty montaż i obsługa za pomocą pilota, załączamy dodatkowa moc, wtedy kiedy jej tylko potrzeba. Posiadam takie rozwiązanie w swoim 6230, radzę zapytać handlowców z JD dają na test coś takiego. Koszt urządzenia 2.000

Nie jestem pewien czy to jest to samo, ale moi znajomi mają w JD właśnie coś na pilot, co miało zwiększać moc i efekt jest taki, że tej mocy ani widu, ani słychu :D A powiedź nam jakie parametry zmienia to 'coś' bo wydaje mi się, ze o wiele mniej niż wgranie nowego programu.... co jest oczywiście niezbyt zdrowe dla silnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj