MarekZulawy

Dodatkowa moc w ciągniku

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hubert ja doskonale zrozumiałem że nie wykonał tego serwis tylko jakiś gościu polecony przez serwis jak piszesz, jeden z większych serwisów JD w Polsce .

 

Dokonano tego jak ciągnik miał 900MG ,więc jeszcze obejmowała go fabryczna gwarancja ,popraw mnie jeśli się mylę .

 

Widzisz Hubert ja pracuję w serwisie i powiem tak ,żaden oficjalny dealer JD w Polsce nie przedłuży ci gwarancji gdy się dowie że coś takiego założyłeś , serwisy nie mają prawa polecać lub zlecać innym firmom jakichkolwiek modyfikacji w ciągniku podczas trwania gwarancji , a JD póki co nie oferuje fabrycznego podkręcania mocy , więc albo zmyślasz albo ktoś kto ci to polecił wziął na siebie całą odpowiedzialność związaną z ewentualnymi kosztami naprawy .

Dlatego troszkę mi to wszystko nie pasuje razem do kupy co mówisz.

 

Widac jestes zwykłym pracownikiem slabo wtajemniczony w tajemnice firmy...nie chce wskazywac dealera ktory to robi z wiadomych wzgledow ale moge Ci podac kolejna osobę ktorej proponowali podkrecenie mocy - @Hospodar, a teraz @Lord

zreszta nie musze Ci nic udowadniać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjanusz23    6

Tutaj ja sie nie zgodze mimo, ze nie mam nic wspolnego z autoryzowanym serwisem JD. Ale mysle, ze oficjalna strona internetowa JD nie klamie. (http://jdpc.deere.co...PageServlet_Alt)

 

Sprawdz u siebie czesc o numerze SE501927 czyli INJECTION NOZZLE REMAN, refabrykowany wtryskiwacz. Stosowany w 6530 Premium i 6630 Premium.

 

pozdrawiam;

Witek

 

 

Jak sam piszesz nie masz nic wspólnego z serwisem JD ,tak więc i niewiesz że do orginalnej fabrycznej strony JD niemasz dostępu ta strona do której podałeś link nie jest oficjalną fabryczną stroną JD .Każdy kto prowadzi sprzedarz może sobie taką stronę założyć i sprzedawać części danej marki ,oferować poregeneracyjne podzespoły . Jak już pisałem wtryskiwacze do 30 są nie regenerowalne ,co nie oznacza że nie znajdą się tacy którzy będą to robić i oferować ludziom . To już indywidualna wola każdego kupującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjanusz23    6

A dla panów Brzozaka i Huberta mam małą sugestię aby dla pełnego tuningu założyli sobie jeszcze alufelgi .Brzozak szkoda że jesteś moderatorem tego forum ,to co napisałeś świadczy tylko o tobie i poziomie twojej kultury ,z resztą fotka pod jaką się afirmujesz mówi sama za siebie .

 

I niczego mi nie musicie udowadniać

 

A tak poza tym to nie chce mi się z wami gadać .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

skoro ty jestes taki elokwentny to dlaczego nie mozesz zrozumiec, ze gwarancja trwa tylko rok czy dwa, a my uzytkujemy ciagniki duzo dluzej?

 

jesli pisze ci 3 razy to samo i do ciebie nie dociera, to pomyslalem, ze jak uzyje bluzga to wreszcie przestaniesz uciekac sie do jednego argumentu.

 

poza tym to forum rolnicze i temat stricte techniczny, a nie konkurs sympatii czy dobrego wychowania, wiec daruj sobie takie teksty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Hejka chłopaki jestem!!Teraz poziom kultury rozmowy będzie jak między Kenem i Stivenem.Byłem wczoraj w serwisie JD,to jest bardzo duży serwis w Polsce północnej.Diler nie miał czasu ze mną na rozmowe i wysłał do mechaników.Jak z nimi zaczełem o tuningu to mnie wyśmiali.Ale to co powiedział jeden to długo zapamiętam;znasz to jak syn z ojcem naprawiał WSK-ę,bo słabo im "szła"?Naprawiali tak-zdjeli cylinder i postawili na pieniek,ojciec go trzymał,a syn nawinął na kołek papier ścierny i zaczął go w środku szlifować.Złożyli silnik,synek się przejechał motorem i potem ojciec go pyta; i jak teraz lepiej?Tatoo!!No jasne,że lepiej!!!Jakie z tego wnioski,że tuning to w główkach których zamiast mózgu jest tik-tak to także efekt psychologiczny.On jest boss,bo ma ciągnik z czipem.Ale tak szczerze to on do końca nie jest pewny co ten czip mu dał.Fakt,po gwarancji on może robić sobie z tym ciągnikiem co chce.Teraz 4motorocinga chwale bo jak jest "zbyt na rynku na pasze to kolego sprzedawaj niech żrą ją na sucho" a krytukuje go za to,że cena czipu o równowartości jednego kotła napędu ok.650 litrów to stanowczo za niska cena,no chyba że jest promocja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

To tak samo jak z magnesami na przewody paliwowe że niby cząsteczki oddzielają czy wzbogacają :( a wychodzi że to pic. Człowiek sobie wmówił że ma te parę koni więcej a nie musi tak być. Może ten box coś zmienia ale nie tak diametralnie i na 'oko' tego nie sprawdzisz. Przestawia się kąt i lekko mocy przybywa i ot cały tuning. Nikogo nie obrażam i do 4motoracing nic nie mam. Każdy robi to co lubi i to na czym może zarobić. Też bym się tego podjął czyli handel przedmiotami o wątpliwym działaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Tomi 382 ja autentycznie w jakiejś osobówce widziałem te magnesy przypięte opaskami do przewodu paliwowego i filtra oleju.Ale nie mam pojęcia co to daje??To są te magnetyzery??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Magnetyzery podobno poprawiają spalanie paliwa poprzez odpowiednie "ułożenie molekuł paliwa", jakoś w ten sposób to opisują :( . Prawda jest taka, że w nowoczesnych silnikach paliwo spalane jest w 99%, także ciężko tu coś poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Na różnych forach obserwowałem opinie na temat magnetyzerów bo przyznaje że coś mnie kusiło ale widząc w 99% negatywne opinie nie szarpnąłem się na taki "luksus". Ktoś pisał na forum że jak się chce mieć mocniejszy silnik to warto kupując ciągnik np.120KM zastanowić się nad 160-konnym gdyż wiedząc że gospodarstwo jest duże i są szanse na powiększenie mamy możliwość wykorzystania mocy. A samo podniesienie mocy jakimś cucem i że ktoś orał na 2000rpm a po tuningu 1500rpm to może zwiększyć prędkość i znowu jadąc te 2000rpm lub dokupić korpus z czteroskibowca na pięcioskibowy i różnica jest zniwelowana a wydajność na plus. Ja się nie spotkałem z tuningiem ciągników stąd moje opinie mogą być nic nie wnoszące do tematu ale co Wy wnosicie do tematu kłócąc się na temat box'a gdzie temat nosi nazwę: Dodatkowa moc Zwiększenie mocy w JD 6620 SE Założyciel tematu już z pewnością nawet tu nie zagląda :(

Można rozpocząc temat adekwatny do postów np Tuning (zwiększenie mocy) nowych ciągników.

Ale nie mam zamiaru nikogo pouczać lecz wyrażam swoją opinię :)

 

pozdr tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82
Byłem wczoraj w serwisie JD,to jest bardzo duży serwis w Polsce północnej.Diler nie miał czasu ze mną na rozmowe i wysłał do mechaników.Jak z nimi zaczełem o tuningu to mnie wyśmiali.Ale to co powiedział jeden to długo zapamiętam;znasz to jak syn z ojcem naprawiał WSK-ę,bo słabo im "szła"?Naprawiali tak-zdjeli cylinder i postawili na pieniek,ojciec go trzymał,a syn nawinął na kołek papier ścierny i zaczął go w środku szlifować.Złożyli silnik,synek się przejechał motorem i potem ojciec go pyta; i jak teraz lepiej?Tatoo!!No jasne,że lepiej!!!Jakie z tego wnioski,że tuning to w główkach których zamiast mózgu jest tik-tak to także efekt psychologiczny
heheheh Wnioski z tego takie, że ci serwisanci powinni WSKi naprawiać. Fajny temat, ale jak niektórzy porównują box'a do magnetyzera to o słabo się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Nikt nie prównuje box'a do magnetyzera a jak Ci się robi słabo to może idź przekopać rów żeby zastojów nie było :unsure: Magnetyzer jak i box mają za zadanie poprawić działanie fabrycznego silnika . Mylę się? A że magnetyzer jest bezinwazyjny to co innego bo to tylko zabawka dla każdego a box to już musi być cwaniak od tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4motoracing   
Gość 4motoracing

Może ten box coś zmienia ale nie tak diametralnie i na 'oko' tego nie sprawdzisz.

Sprawdzales?

 

Przestawia się kąt i lekko mocy przybywa i ot cały tuning.

Rozwin ta terorie, jest bardzo ciekawa.

 

Nikogo nie obrażam i do 4motoracing nic nie mam. Każdy robi to co lubi i to na czym może zarobić. Też bym się tego podjął czyli handel przedmiotami o wątpliwym działaniu

Ponawiam pytanie: sprawdzales?

 

pozdrawiam;

Witek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4motoracing   
Gość 4motoracing

Jak sam piszesz nie masz nic wspólnego z serwisem JD ,tak więc i niewiesz że do orginalnej fabrycznej strony JD niemasz dostępu ta strona do której podałeś link nie jest oficjalną fabryczną stroną JD .Każdy kto prowadzi sprzedarz może sobie taką stronę założyć i sprzedawać części danej marki ,oferować poregeneracyjne podzespoły . Jak już pisałem wtryskiwacze do 30 są nie regenerowalne ,co nie oznacza że nie znajdą się tacy którzy będą to robić i oferować ludziom . To już indywidualna wola każdego kupującego.

Wiesz, do tej pory myslalem, ze jestes przeciwnikiem tuningu bo to poniekad uderza w twojego chlebodawce. OK, masz prawo, nie ma problemu.

Ale twierdzac, ze strona jdpc (John Deere Parts Catalogue) umieszczona w domenie deere.com bedacej wylaczna wlasnoscia Deere & Company nie jest oficjalna fabryczna strona JD kazesz mi myslec, ze moze i pracujesz w serwisie JD ale jako ciec albo, co najwyzej, podawacz kluczy. Zastanow sie...

 

pozdrawiam;

Witek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hejka chłopaki jestem!!Teraz poziom kultury rozmowy będzie jak między Kenem i Stivenem.Byłem wczoraj w serwisie JD,to jest bardzo duży serwis w Polsce północnej.Diler nie miał czasu ze mną na rozmowe i wysłał do mechaników.Jak z nimi zaczełem o tuningu to mnie wyśmiali.Ale to co powiedział jeden to długo zapamiętam;znasz to jak syn z ojcem naprawiał WSK-ę,bo słabo im "szła"?Naprawiali tak-zdjeli cylinder i postawili na pieniek,ojciec go trzymał,a syn nawinął na kołek papier ścierny i zaczął go w środku szlifować.Złożyli silnik,synek się przejechał motorem i potem ojciec go pyta; i jak teraz lepiej?Tatoo!!No jasne,że lepiej!!!Jakie z tego wnioski,że tuning to w główkach których zamiast mózgu jest tik-tak to także efekt psychologiczny.On jest boss,bo ma ciągnik z czipem.Ale tak szczerze to on do końca nie jest pewny co ten czip mu dał.Fakt,po gwarancji on może robić sobie z tym ciągnikiem co chce.Teraz 4motorocinga chwale bo jak jest "zbyt na rynku na pasze to kolego sprzedawaj niech żrą ją na sucho" a krytukuje go za to,że cena czipu o równowartości jednego kotła napędu ok.650 litrów to stanowczo za niska cena,no chyba że jest promocja.

 

Sory za szczerosc...i za obelgę ale Ty naprawdę jestes głupi.. pytam po raz kolejny? Co chcesz wmówic forumowiczom? Że tuning ro***erdala kazdy silnik? Ze to jest gowno? przyjedz do mnei to Ci pokaże jak ciagnik pracuje z plugiem bez Boxa i z Boxem...może zmieni się Twoj tok myślenia.

A moze masz jakas zrazę do tuningu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

powiem tak poza konkursem, na forum rzadko trafi się ktoś z serwisu kto pomoże w zdiagnozowaniu awarii i jej naprawie. Ja obserwuje @wjanusza23 od poczatku od kąd się pojawił na forum, nie znam go absolutnie osobiście, ale śmiało mogę napisać co nieco. W pełni przekonania mogę napisać że nie jest to podawacz kluczy czy jakkoliewk tą osobe opiszecie. Może też nie znać że john deere ma katalog na stronie internetowej sam o tym długo nie wiedziałem i nie świadczy to o jego braku kompetencji. Jakby jeden z drugim poczytał posty jakie pisze ten uzytkwonik to by nie rzucał słów na wiatr bo jest to dla mnie człowiek któy akurat z serwisem jd ma na codzień do czynienia i nie za biurkiem tylko te wasze jelenie naprawia. Nie jednemu z was już pomógł na tym forum i jego działalność ogranicza się wyłącznie do tej czynności tutaj. Dlaczego udzilił się w tym temacie ? Bo jest nauczony tak jak go wyszkoliła firma - bez kombinowania, częśći oryginalne bez zamienników. A wy tego nie potraficie zrzozumieć że ma odmienne zdanie. Co do tych wtryskiwaczy nie wiem kto ma racje. Nie zdziwcie się jak po tego typu dyskusjach na forach nie będą pojawiać się żądni fachowcy, serwisanci któzy z własnej woli starają się pomóc. Dajcie już sobie siana z tym tematem bo się to nie skończy. A teraz do moderatorów. Jestem na agrofoto od samego początku praktycznie, nie tworzyłem go ale zarejestrowałem się jako jeden z pierwszych. Był okres że kliku modów dawało ostrzezenia na forum za cytowanie posta, za pisanie posta pod postem. Ja przez pomyłke a raczej nie wiedzę dostałem dwa tego typu ostrzeżenia. Z perspektywy czasu się z tego śmieje ale nie mogę zrozumieć tego że w tym temacie na tym samym forum, za ton niektórych dyskusji i slownictwo nikt nie został ukarany ani poproszony chociaż do dyskutowania na argumenty, robili to uzytkwonicy. Ba, moderator sam się wypowiada i trzyma ton dyskusji dając przykład innym. Napisałem to co uważam za słuszne. Róbcie tak dalej a pomocy w prostych sprawach szukac będziecie albo w serwisie i słono za to płacić albo w wypowiedziach osób które z naprawami mieli do czynienia nawet stodole.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4motoracing   
Gość 4motoracing

powiem tak poza konkursem, na forum rzadko trafi się ktoś z serwisu kto pomoże w zdiagnozowaniu awarii i jej naprawie. Ja obserwuje @wjanusza23 od poczatku od kąd się pojawił na forum, nie znam go absolutnie osobiście, ale śmiało mogę napisać co nieco. W pełni przekonania mogę napisać że nie jest to podawacz kluczy czy jakkoliewk tą osobe opiszecie. Może też nie znać że john deere ma katalog na stronie internetowej sam o tym długo nie wiedziałem i nie świadczy to o jego braku kompetencji.

Nie jest wstyd nie wiedziec. Wstyd jest udowadniac innym, ze sie myla mimo, ze maja racje. A tu wlasnie taka sytuacja miala miejsce. wjanusz23, jako autorytet serwisowy, stwierdzil, ze nie istnieje cos takiego jak regenerowany wtryskiwacz. Ja udowodnilem mu, ze sie myli i podalem link do strony JD gdzie mozna taki wtryskiwacz zamowic. Na co wjanusz23 mowi, ze to nie jest oficjalna strona JD. No prosze Cie... Gadasz rozsadnie a nie kojarzysz faktow?

 

Jakby jeden z drugim poczytał posty jakie pisze ten uzytkwonik to by nie rzucał słów na wiatr bo jest to dla mnie człowiek któy akurat z serwisem jd ma na codzień do czynienia i nie za biurkiem tylko te wasze jelenie naprawia. Nie jednemu z was już pomógł na tym forum i jego działalność ogranicza się wyłącznie do tej czynności tutaj.

I chwala mu za to! Ale nie jest alfa i omega i moze czegos nie wiedziec. Tylko, ze upiera sie przy tym, ze wie i ze to inni sie myla.... A to jest zle.

 

Dlaczego udzilił się w tym temacie ? Bo jest nauczony tak jak go wyszkoliła firma - bez kombinowania, częśći oryginalne bez zamienników. A wy tego nie potraficie zrzozumieć że ma odmienne zdanie.

Ja rozumiem. I nie mam o to pretensji.

 

Co do tych wtryskiwaczy nie wiem kto ma racje.

to zadaj sobie pytanie: wierzysz stronie internetowej JD na ktora sam sobie mozesz wejsc czy wjanuszowi23?

 

O tonie i poziomie wypowiedzi niektorych osob nie bede nawet wspominal bo nie warto.

 

pozdrawiam;

Witek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

mogę wierzyć zarówno stronie internetowej jak i serwisantowi który przy tym pracuje. Pracujesz w serwisie lub sklepie z częściami oryginalnymi jd że masz pewność 100% że takie po regeneracji wtryskiwacze są w sprzedaży ? Jeśli tak to przepraszam, jeśli nie to jesteś w takiej sytuacji jak i ja. Nie łap fragmentarycznie wszytskich za odpowiedzi i nie komentuj. Przyuważ cały kontekst postu, który napisałem powyżej. Nie neguje że się facet pomylił ze stroną. Jakoś dyskusja ucichła


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Kolego 4motoracing mam do ciebie pytanie,które od początku mnie nurtuje.Obliczyłeś taką rzecz-jak obroty silnika spadły z 2000 do 1500 to paliwo zostało podawane o 33 procent rzadziej.Siedze i nie moge dojść jak to obliczyłeś.Jakie obroty przyjełeś za 100 procent.Licze tak-1 obrót na sekunde to silnik w ciągu minuty zrobiłby 60 obrotów.10 obrotów na sekunde to byłoby 600 na minute.20 obrotów na sekunde to już 1200 na minute.30 na sekunde to już 1800 na minute,a 40 to 2400 na minute.Teraz podstawmy to pod procenty-zero obrotów to zero procentów i ja przyjmuje 2400 obrotów na minute jako 100 procent.I teraz licze tak 600 obr/min to 25%,1200obr/min to 50% następnie 1800obr/min to 75% i 2400 obr/min to 100%.Prosze powiedz skąd wyszło Ci te 33procent z 500 obr/min jak mi wychodzi 25 procent z 600 obr/min?Teraz licze jak ty 500 obr?min to 33% czyli 1000 obr/min to 66%,1500obr/min to 99%.Nie moge pojąć.Nawet jak przyjme,że wtrysk paliwa przypada na dwa obroty wału korbowego to nic w moich obliczeniach sie nie zmieni poza tym,że 1200 to będzie 100%,a 600 to 50%.Prosze podaj mi jak wyliczyłes te 33% podawanego paliwa mniej przy spadku obrotów z 2000 do 1500?Co ja licze nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh dlaczego wy się nimi przejmujecie :unsure: Przecież to widać ze nie wiedza co to są boxy i chipy.

każdy kto siedzi długo w sporcie motoryzacyjnym i w tuningach wie ze chipy nie są złe. Ale zaproście pierwszego lepszego mechanika JD czy od innych serwisów to powie ze to nie możliwe i wgle. Ale każdy silnik ma zapas mocy. Samochody siodłowe i osobowe od lat mają robione chipy i jeżdżą bardzo dobrze. Zazwyczaj robią się problemy gdy się wgrywa gotowce w mapę np. Ciągnika bez hamowni i bez sprawdzenia dokładnego stanu silnika i podzespołów.Jag bym miał za słaby Ciągnik to bez zastanawiania bym skorzystał z tego Typu tuningu;) Przed zakupem Ciągnika dilerzy deutz-fahra namawiali ze najlepiej brać np 130 koni a potem bez żadnego problemu podkręca go do 160 koni i to jest normalne pełno ciągników jest podkręcanych Tylko ze jest mało użytkowników na forum z takimi ciągnikami ;]

 

Skrzypek teraz ciągnikami sterowaniem paliwa powietrza sterują mapy. to nie stary zetor obudź się ;]

Oczywiście zgadzam się z Hubertem w 100% wdać ze zna się na rzeczy :P


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

dajcie sobie siana z tym tematem


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Chłopaki nie dam se siana,bo ten temat mnie ciekawi.To jest jak targowanie sie na rynku.To prawda,że nie śpie dobrze przez ten tJuning.Mnie interesują obliczenia 4motoracinga o te 33% i chyba przyznam mu racje,bo on obliczył to z obrotów użytkowych silnika czyli od jego wolnych obrotów,aż do maksymalnych.On obliczył tak,ale czy to jest prawda?Silnik ma wolne obroty 900(załóżmy),nastąpio otwarcie wtryskiwaczy i silnik pracuje.Obroty użytkowe jakie mamy do dyspozycji to 1500.I on liczy tak,że każde 500 obr/min to 33% zuzycia paliwa względem tych wolnych obrotów silnika.To jest logiczne,ale nie wiem co teraz stanowi tu zero procent?Moment uruchomienia silnika,czyli na wolnych obrotach silnik nie spala paliwa?Nie wiem chłopaki pogubiłem się.Marcin tobie cisnąć pudełeczko to będziesz się z niego cieszył jak murzyn blaszką i nie ucz mnie,że są wpisane mapy pracy silnika bo o tym wiem.Chce wiedzieć i prosze 4motoracinga jak obliczył te 33 procent.Przecież jak są procenty to coś musi stanowić zero procent,a coś 100 procent.

 

 

Już wiem,skąd 4motoracing wziął te 33 procent.A ja walnełem byka,bo nie ma czegoś takiego jak 0 procent.To,że jak silnik zejdzie z 2000 do 1500 obrotów na minute to wtryskiwacze otworzą się o 33 procent mniej w ciagu minuty niz przy obrotach 2000.To jest prawda i dobrze to obliczył.Ale co do zużycia paliwa sie nie zgodze w tym momencie,bo sterownik i bez czipu reguluje ilość wtryskiwanego paliwa.Ta jego oszczędność związana ze spadkiem obrotów silnika byłaby prawdą gdyby silnik w całym zakresie swoich obrotów dostawał stałą dawke paliwa.A wiem,że bez czipu nie jest ona stała.Wole siano niż czip.

Edytowano przez Matey
pisanie posta pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

A tak poza tematem to reklama na AF jest zabroniona :P motoracing jest jakiś "inny " że regulamin go omija? Różnie ludzie reklamowali produkty na AF i zawsze zostawali ukarani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Wg. mnie to byla wymiana pogladow na temat boxow, a nie reklama...


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj