MarekZulawy

Dodatkowa moc w ciągniku

Polecane posty

brzozak2    241

@4motoracing modul tak, ale patrzac po chipie w swoim aucie to na pewno norm nie trzymie i robiac takowego w swoim traktorze tez nie bedzie mi zalezalo na normach.

moglbys sie ustosunkowac do mojego pytania odnosnie ukladu napedowego, zalezy mi na posluchaniu za i przeciw, co ewentualnie moze sie wydarzyc, co podpowiada praktyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

To przyjacielu pokaż te certyfikaty na swojej stronie allegro.XSC-kolega Brzozak pisał,ale jak twierdzi on,że temperatura spalin nie ma wpływu na prace,to co bede dyskutował.To prawda,że nie ma,ale jak paliwo dopalane jest w kolektorze wydechowym na którym umieszczona jest turbina to żywotność tej turbosprężarki drastycznie spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ale zaden tuner ktory zna sie na rzeczy nie pozwoli na to, zeby skrocic drastycznie czas pracy turbiny, bo wtedy po 5 takich przypadkach bedzie spalony na terenie calego kraju.

temp. spalin dzis nie jest ustalana, zeby chronic turbo tylko po to zeby NOx-ow naprodukowac mniej. silnik z redukcja katalityczna bedzie mial duzo wieksza temperature spalin, a turbo i kolektor zostanie ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Dobrze piszesz.Ale przyjacielu JD nie ma katalizatora spalin,ani filtra cząstek stałych.Cały sęk decydujący o czystości spalin jest w elektronice układu wtryskowego i jakakolwiek zmiana w nim jest niewskazana.Kolego czyli kółko się zamyka.Ja wychodze już z tego tematu bo mnie nudzi.To są dla mnie bzdety.

 

Tuning to bzdety.

 

Kolega 4motoracing chyba myśli,że jestem granatem od pługa oderwany i łykne taką bzdure.Wpierw pokazuje fantastyczny wykres na alegro co zyskuje silnik po tuningu,a teraz sie gubi mówiąc to tylko rysunek-ważniejsze są efekty w pracy,a nie na hamowni.Ja jak wjezdzam w pole to chce tym ciągnikiem pracować,a nie dopiero doświadczać nie w pełni pewnego tuningu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unki    2

Unki o co innego ciebie prosiłem.Ja już do tego tematu wracał nie będe.Ten tuning jest podobny do odblokowania chińskiego skutera.Odblokowałeś i skuter za pół roku stoi w krzakach.To mogą łyknąć młode chłopaki,lecz nie ja.Wnioskując,że gdyby był taki pożyteczny i wspaniały to idąc do dilera JD z zamiarem kupna ciągnika,diler powiedzialby tak:"sprzedamy panu ciągnik o mocy 120 KM,ale za opłatą dwa siedemset możemy panu tych koni dołożyć do 165".ALE JA NIGDY O TAKIM CZYMŚ NIE SŁYSZAŁEM>

No wiesz JD to nie jakis chinol za pare zlotych nie przesadzaj. Ale wracajac do tematu to Kupujac ciagnik trzeba robic to z glowa i myslec kilka lat w przod i kupic konia ktory poradzi sobie z maszynami za kilka lat rowniez a nie tylkoi z tymi ktore mamy obecnie w garazu bo nie sadze zeby kogos kto ma pieniadze na 130 KM ciagnik nie bylo stac na 150KM i w ten sposob mozna uniknac tuningu a nawet trzeba. Osobiscie gdybym mial ryzykowac tuning to napewno bym tego nie zrobil i to napewno nie w okresie gwarancji mozna tu duzo dyskutowac i polemizowac jest wiele za i przeciw ale prosty przyklad chcac w ten sposob zwiekszyc moc to musimy fizycznie zwiekszyc cisnienie na listwie no i co za tym idzie dawke paliwa no a w zwiazku z tym uszkodzeniu przynajmniej moim zdaniem ulegnie tlok wypali sie dziura uszkodzi nam glowice i pewnie cos jeszcze i latwo sobie mozna policzyc ze nie oplaca sie to ani troche. Wiec lepiej nie kombinowac. A tak wogule to kiedys bylem swiadkiem takiego chipa 7920 i oni dawali gwarancje na swoja robote i na to ze nie jest to w zaden sposob szkodliwe dla silnika jak to wyglada u ciebie kolego? No i jeszcze powiedz mam JD 7930 jest to najmocniejszy jelen z 6.8 l silnikiem i czy nie bal bys sie go chipowac? Pozostale serie nizej to jeszcze umiem sobie wytlumaczyc bo jak wiecie najslabszy silnik 6 cylindrowy jest w 6630 (6.8l) w 7930 korpus silnika tez mammy taki sam ale juz nie ma mocniejszego z tym silnikiem i pytam czy nie ma obaw co do jego tuningowania? Wnioskujac z wczesniejszych wypowiedzi wyciskajac z niego 300 KM robi sie juz bardzo grozne i dla silnika i dla skrzyni i dla dyferencjalu a takze zwolnic. Takie jest moje zdanie i oczywiscie nie kazdy musi sie z nim zgodzic ale prosil bym o odpowiedz co do tuningowania najmocniejszych modeli z danej serii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Dobrze piszesz.Ale przyjacielu JD nie ma katalizatora spalin,ani filtra cząstek stałych.Cały sęk decydujący o czystości spalin jest w elektronice układu wtryskowego i jakakolwiek zmiana w nim jest niewskazana.Kolego czyli kółko się zamyka.Ja wychodze już z tego tematu bo mnie nudzi.To są dla mnie bzdety.

 

Tuning to bzdety.

 

Kolega 4motoracing chyba myśli,że jestem granatem od pługa oderwany i łykne taką bzdure.Wpierw pokazuje fantastyczny wykres na alegro co zyskuje silnik po tuningu,a teraz sie gubi mówiąc to tylko rysunek-ważniejsze są efekty w pracy,a nie na hamowni.Ja jak wjezdzam w pole to chce tym ciągnikiem pracować,a nie dopiero doświadczać nie w pełni pewnego tuningu.

podalem ci tylko przyklad, co zes sie tego jd uczepil, wez se sisu pod lupe jak ci to taka roznica, ale i tak nic nie skumasz...

kolega 4motoracing chyba napisal wyraznie, ze kreski sa tylko dla przykladu dane, czy to tak trudno zrozumiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Brzozak jak dla ciebie wykres krzywej mocy silnika to tylko kreski.to wybacz ale ogarnął mnie wielki smutek.To są bardzo ważne dane dla kogoś kto ma pojęcie na poziomie szkoły zawodowej o silnikach spalinowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Fabryka nie pozwoli nigdy takich rzeczy sprzedawać w fabrycznych serwisach - bo tylko idiota strzela sobie w kolano. Oni zarabiają na sprzedawaniu ciągników a nie tuningu.

 

Im wyższe obroty silnika tym większe opory własne silnika kolego @skrzypek. Z praktyki wiem że czy to JD 6910 czy 8110 przy dużych obciążeniach po przerzuceniu na wyższy bieg obroty zdecydowanie spadają ale o dziwo prędkość wzrasta, niewiele bo ok 5 -10 % ale wzrasta. Ale z ad blue to już pojechałeś :D.

 

Co do nr części zamiennych to skąd macie pewność że pod róznymi nr nie kryją się te sam części, a dla producenta opłaca się wprowadzić dodatkowy artykuł na magazyn byle tylko nie okazało się wprost że to to samo.

 

Na tegorocznym AS rozmawiałęm z gościem ze serwisu JD, gość raczej kompetentny i obeznany w temacie. Jako że posiadam JD 8110 to wypytywałem go o tą serię i tego co mówił to cała seria ma identyczne silniki pod wzgl. budowy różnią się nastawami pomp. To pytam się dlaczego każdy ciągnik z serii ma inną deklarowaną przez producenta pojemnośc miski olejowej - on na to inne bagnety bo jak większ moc to większe opory silnika wew. no i olej szybciej się zużywa i przez to go więcej.

 

Wg. mnie zgadzając się na jakikolwiek tuning bierzemy pod uwagę że możemy wejśc na minę - im większe ryzyko tym większy potencjalny zarobek.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4motoracing   
Gość 4motoracing

moglbys sie ustosunkowac do mojego pytania odnosnie ukladu napedowego, zalezy mi na posluchaniu za i przeciw, co ewentualnie moze sie wydarzyc, co podpowiada praktyka.

OK, zaczne moze od poczatku. Producent modulow, firma Dimsport, produkuje moduly od 1997 roku. Czyli 13 lat. Jest to dosc dlugi okres testowania i moim zdaniem, gdyby moduly wplywaly na awaryjnosc silnikow i ukladow przeniesienia napedu, firma by splajtowala. Tymczasem z roku na rok zwieksza sprzedaz i opracowuje kolejne rozwiazania. Nie znam innej firmy robiacej podobne moduly, ktora mialaby na liscie aplikacji ponad 500 ciagnikow.

To swiadczy o tym, ze firma wie co robi. Opracowuje przyrosty mocy w sposob bezpieczny. Co wiecej, pozostawia uzytkownikowi decyzje czy chce uzywac nastaw sugerowanych czy innych. Mozesz zastosowac przyrost mocy o 60KM ale mozesz tez ustawic modul na +30KM albo na +70KM (jesli sie da tyle wycisnac). Ja mysle tak: naturalna sprawa jest obawa o trwalosc silnika i podzespolow. Ale trzeba pamietac, ze dzisiaj wszystko jest unifikowane. W JD 6530 i 6630 sa identyczne silniki, a przynajmniej nie udalo mi sie znalezc roznic. To samo dotyczy 6830 i 6930. Pytales o Axiona 850 - osobiscie uwazam, ze w tym silniku (produkcji DPS) drzemia jeszcze dodatkowe mozliwosci. Sam producent je wykorzystuje przez CPM - chyba nie robilby tego gdyby bal sie o awaryjnosc?

 

pozdrawiam;

Witek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@4motoracing czyli ogólnie rzecz biorąc ten box oszukuje ukł. wejścia - wyjścia ??

 

Czy odłączenie tego modułu i powrócenie do nastaw fabrycznych jest trudne, ile czasu zajmuje i na czym polega ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Deer-Fabryka nigdy nie pozwoli takich rzeczy sprzedawać w fabrycznych serwisach-bo tylko idiota strzela sobie w kolano.Za to przybij piątke i nic mi więcej nie trzeba.Logiczne jest to,że przy wyższych przełożeniach prędkość wzrasta,a silnik traci obroty bo jest bardziej obciążony.Ale takiej bzdury to jeszcze nie słyszałęm-większy silnik,wieksze opory wewnętrzne i musi być większa misa olejowa bo olej się szybciej zużywa.Na pewno nie byłem lepszy z adblue!!A to ci fachowiec,ha,ha!!!A co powiesz jak w magistrale olejową jest włączona w obwód chłodnica?Musi być potężna bo olej się zużywa.Deer-jutro jest tak smutne święto,że nie wypada dziś już żartować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4motoracing   
Gość 4motoracing

prosty przyklad chcac w ten sposob zwiekszyc moc to musimy fizycznie zwiekszyc cisnienie na listwie no i co za tym idzie dawke paliwa no a w zwiazku z tym uszkodzeniu przynajmniej moim zdaniem ulegnie tlok wypali sie dziura uszkodzi nam glowice i pewnie cos jeszcze i latwo sobie mozna policzyc ze nie oplaca sie to ani troche.

Zwiekszenie cisnienia na listwie CR to sposob na tuning tylko czesci silnikow. W innych zmienia sie np. czas otwarcia wtryskiwaczy. I ciekaw jestem dlaczego sadzisz, ze zwiekszenie cisnienia paliwa moze skutkowac wypaleniem dziury w tloku?

 

 

Wiec lepiej nie kombinowac. A tak wogule to kiedys bylem swiadkiem takiego chipa 7920 i oni dawali gwarancje na swoja robote i na to ze nie jest to w zaden sposob szkodliwe dla silnika jak to wyglada u ciebie kolego?

Pytasz o gwarancje? To zalezy co gwarancja ma obejmowac. Pamietaj, ze przyczyna awarii nie musi byc stosowanie modulu. Moze to byc wada materialowa badz wada obrobki mechanicznej danego elementu. Aktualnie pracuje nad tym, zeby rowniez w Polsce oferowac ubezpieczenie techniczne.

 

No i jeszcze powiedz mam JD 7930 jest to najmocniejszy jelen z 6.8 l silnikiem i czy nie bal bys sie go chipowac? Pozostale serie nizej to jeszcze umiem sobie wytlumaczyc bo jak wiecie najslabszy silnik 6 cylindrowy jest w 6630 (6.8l) w 7930 korpus silnika tez mammy taki sam ale juz nie ma mocniejszego z tym silnikiem i pytam czy nie ma obaw co do jego tuningowania? Wnioskujac z wczesniejszych wypowiedzi wyciskajac z niego 300 KM robi sie juz bardzo grozne i dla silnika i dla skrzyni i dla dyferencjalu a takze zwolnic. Takie jest moje zdanie i oczywiscie nie kazdy musi sie z nim zgodzic ale prosil bym o odpowiedz co do tuningowania najmocniejszych modeli z danej serii?

Odpisalem juz w innym poscie. Per analogia mozna spojrzec na silniki Fiata Multijet 1,9. To jest niby najmocniejsza wersja (120KM) a jednak spokojnie mozna mu zwiekszyc moc i moment. Najmocniejsze 2.0TDI 170KM tez mozna spokojnie tuningowac. Jest tez taka zasada konstruowania bazowych elementow silnikow zeby zachowac duzy margines wytrzymalosci na przyszlosc. Kolejny przyklad: Toyota oferuje fabryczny tuning - bez utraty gwarancji.

 

Ale tak czy inaczej kazdy, kto decyduje sie na tuning musi miec wewnetrzne przekonanie ze tego potrzebuje i chce. A nie kazdego stac na taki ciagnik jakiego faktycznie potrzebuje.

 

pozdrawiam;

Witek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Koncze ten temat bo mnie śmieszy.Jak kolega pokaże te certyfikaty-orginały,a nie ksero z aprobata koncernu JD to spuszczam głowe i odwracam się na pięcie bo potrafie przegrywać.A jak nie to ten tuning o kant d...y rozbić.Jade teraz swoim komarem do domu,ma tak mały silnik,że nie ma oporów własnych i nie musze mu lać paliwa.Perpetum-mobile po tuningu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4motoracing   
Gość 4motoracing

@4motoracing czyli ogólnie rzecz biorąc ten box oszukuje ukł. wejścia - wyjścia ??

Raczej uklad wyjscia. Sygnaly wychodzace z ECU sa modyfikowane. Modul nie jest wykrywany przez elektronike silnika.

 

Czy odłączenie tego modułu i powrócenie do nastaw fabrycznych jest trudne, ile czasu zajmuje i na czym polega ?

Jezeli chodzi o krotkotrwale wylaczenie modulu to sluza do tego wylaczniki: przewodowy lub pilot zdalnego sterowania. W przypadku demontazu modulu (np. przed wizyta w serwisie) jego demontaz trwa tyle co montaz - najczesciej okolo 15-30 minut. Informacje o czasie instalacji w danym pojezdzie znajdziesz tu: http://4motoracing.pl/konfigurator/

 

pozdrawiam;

Witek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@Skrzypek twierdzisz że wielkośc miski olejowej a tym samy pojemność oleju nie ma powiązania z mocą silnika i jego obciążeniem ? Bo jak byś nie zauważył cytowałem czyjeś słowa :D.

 

Podaj na to jakieś przykłądy.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4motoracing   
Gość 4motoracing

Koncze ten temat bo mnie śmieszy.

Nie obiecuj, o 16:32 pisales to samo :D

 

Jak kolega pokaże te certyfikaty-orginały,a nie ksero z aprobata koncernu JD to spuszczam głowe i odwracam się na pięcie bo potrafie przegrywać.

A czy ja mowilem, ze moduly maja aprobate JD? Certyfikat TUV i ABE znajdziesz tu: http://4motoracing.pl/certyfikaty_ABE_TUV_Rapid.pdf

Jakosc podla ale mozna doczytac. Podaj mi adres to wysle Ci poleconym potwierdzone notarialnie "za zgodnosc z oryginalem" kopie tych dokumentow - oczywiscie w lepszej jakosci.

 

A jak nie to ten tuning o kant d...y rozbić.

W ten sposob obrazasz wszystkich, ktorzy kupili moduly. Ale nie martw sie - nie powiem im. :)

 

A to, czy moduly znajda sie w autoryzowanych serwisach ciagnikow to bedziesz mogl sprawdzic juz niedlugo. I zdziwisz sie.

 

pozdrawiam;

Witek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Brzozak jak dla ciebie wykres krzywej mocy silnika to tylko kreski.to wybacz ale ogarnął mnie wielki smutek.To są bardzo ważne dane dla kogoś kto ma pojęcie na poziomie szkoły zawodowej o silnikach spalinowych.

mnie tez ogarnia wielki smutek, gdyz nie podejmujesz merytorycznej rozmowy, a zajmujesz sie tylko pierdolami.

btw. kreski to wyrazenie w slangu scigantow, fanow motorsportu, ogolnie ludzi u ktorych stwierdzono zawartosc wysokooktanowej w zylach (powiedzmy, ze jakos tak to nazwalem, gdyz uzywamy tego naturalnie i nikt sie nie dziwuje, nikomu nie trzeba tlumaczyc).

Fabryka nigdy nie pozwoli takich rzeczy sprzedawać w fabrycznych serwisach-bo tylko idiota strzela sobie w kolano.

w rolkomie firme handlujacej case, mozna dostac taki modul razem z kupnem ciagnika. moj znajomy, ktory dostal na prow ciagnik o mocy tylko 180 KM zdecydowal sie na taki ruch :D

Pytales o Axiona 850 - osobiscie uwazam, ze w tym silniku (produkcji DPS) drzemia jeszcze dodatkowe mozliwosci. Sam producent je wykorzystuje przez CPM - chyba nie robilby tego gdyby bal sie o awaryjnosc?

no wlasnie dlatego o silnik sie nie boje, ba czekam na to nawet z nadzieja, ze przy dotychczasowej eksploatacji ciagnik zacznie zadowalac sie mniejszymi dawkami paliwa, a gdy potrzebuje bede mial wiecej KM pod butem.

tylko jest pewna niescislosc w twojej wypowiedzi, gdyz zarowno CPM jak i kazdy power boost, zostal pomyslany z mysla o ochronie ukladu napedowego. jest on dostepny tylko w przypadku pracy z wom, hydraulika, lub transporcie, czyli wszedzie tam gdzie na kola trafia okrojony moment napedowy.

natomiast jesli zrobie chip, silnik bedzie dawal wiekszy moment rowniez w pracy z narzedziami wymagajacymi w 100% sily pociagowej, wiec caly uklad napedowy dostanie dodatkowe obciazenie, ktore nie wiem czy wytrzyma.

dodatkowo mam zamiar zwiekszyc trakcje poprzez montaz kol blizniaczych (moze nie w pierwszym roku eksploatacji po chipie), wiec i po tej stronie ukl. nap. nie zazna wytchnienia gdyz kola nie wpadna w poslizg, stad plyna moje obawy.

 

trudno widze, ze zostane krolikiem doswiadczalnym, bede czesciej wymienial oleje w ukladzie napedowym niz to zalecane i mial cicha nadzieje, ze to pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4motoracing   
Gość 4motoracing

w rolkomie firme handlujacej case, mozna dostac taki modul razem z kupnem ciagnika. moj znajomy, ktory dostal na prow ciagnik o mocy tylko 180 KM zdecydowal sie na taki ruch :D

Puma? W takim razie to modul LPT, jak do wiekszosci Case'ow. W Rolkomie sprzedanych zostalo juz kilka sztuk i mamy kolejne zamowienia.

 

no wlasnie dlatego o silnik sie nie boje, ba czekam na to nawet z nadzieja, ze przy dotychczasowej eksploatacji ciagnik zacznie zadowalac sie mniejszymi dawkami paliwa, a gdy potrzebuje bede mial wiecej KM pod butem.

Taki jest wlasnie cel stosowania modulow.

 

tylko jest pewna niescislosc w twojej wypowiedzi, gdyz zarowno CPM jak i kazdy power boost, zostal pomyslany z mysla o ochronie ukladu napedowego. jest on dostepny tylko w przypadku pracy z wom, hydraulika, lub transporcie, czyli wszedzie tam gdzie na kola trafia okrojony moment napedowy.

Chyba nie do konca jest tak jak piszesz. Claas pisze, ze "ARION 810, 820, 840 i AXION 850 wyposażono w innowacyjny CPM. Zależnie od zapotrzebowania siły uciągu, mocy na WOM lub w hydraulice, bezstopniowo, w każdych warunkach pracy silnika uwalnia dodatkowo do 35 KM"

Czyli wieksza moc idzie tez na naped.

 

natomiast jesli zrobie chip, silnik bedzie dawal wiekszy moment rowniez w pracy z narzedziami wymagajacymi w 100% sily pociagowej, wiec caly uklad napedowy dostanie dodatkowe obciazenie, ktore nie wiem czy wytrzyma.

Zawsze mozesz modul wylaczyc.

 

dodatkowo mam zamiar zwiekszyc trakcje poprzez montaz kol blizniaczych (moze nie w pierwszym roku eksploatacji po chipie), wiec i po tej stronie ukl. nap. nie zazna wytchnienia gdyz kola nie wpadna w poslizg, stad plyna moje obawy.

W przypadku opon rolniczych poslizg pod obciazeniem wystepuje zawsze wiec to nie powinno byc powodem do zmartwienia.

 

trudno widze, ze zostane krolikiem doswiadczalnym, bede czesciej wymienial oleje w ukladzie napedowym niz to zalecane i mial cicha nadzieje, ze to pomoze.

Nie bedzie zle. Pogadaj z chlopakami z Rolkomu, moze rozwieja Twoje watpliwosci z rozmowie na zywo a nie przez internet.

 

pozdrawiam;

Witek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Kolego Brzozak ta firma handluje,czy serwisuje ciągnik Case?To jest różnica.Jeszcze raz tłumacze i nieukrywam ciężko jest.Dziś sprawność silnika spalinowego to30-40%Smutne,ale prawdziwe.Od wielu lat się dąży by ta sprawność była większa.Sprawność silnika to energia zawarta w paliwie przetworzona na moc odebraną na wale korbowym silnika.Latami modernizowano i ulepszano układ tłokowo-korbowy-zrobiono dużo,latami wymyślano najrożniejsze komory spalania-zrobiono też duży postęp,mamy już rozrządy-V-tec,mamy po pięć zaworów na cylinder,żeby zmniejszyć opory wewnętrzne silnika i co za tym idzie straty energi w formie temperatury-zrobiono bardzo dużo,wprowadzono takie oleje że pisać o nich to temat rzeka.Latami pracowano nad układem doładowania silnika-kompresory,turbosprężarki.chłodnice doładowanego powietrza after i intercooler.Przyszedł czas na układ zasilania silnika w paliwo-pompy rzędowe,rotacyjne,pompowtryski w końcu Coman Rail,który bardzo wydatnie zmniejszył emisje spalin i poprawił sprawność silnika spalinowego.Nad tym siedzieli fachowcy w swoich laboratoriach.I kochani jak jakiś tuning nieznanego pochodzenia,który należy wymontowywać ze swojej maszyny przed wizytą w serwisie co świadczy o nielegalnej wręcz przestępczej działalności tej firmy ma być mądrzejszy od tych fachowców,często naukowców i ma przynieść rewelacyjne korzyści to ja w to NIE WIERZE.

 

Ha,ha,ha!!Taki certyfikat bez podpisu i pięczątki to na ruskim rynku można kupić.Kolego,Ty się zwijaj z tym fałszywym tuningiem,żebyś zaraz skarbówki nie miał w swojej stodole.

 

Fachman-zrobił czipa z płytki od anteny i mądrego struga.U mnie w WC wiszą certyfikaty bez podpisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Producenta obowiązują normy czystości spalin, tunera już niekoniecznie. To chyba odpowiedź na pytanie skąd mniejsze spalanie jednostkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Kolego 4 motoracing,ale żeś się zdemaskował.Wstawiaj podpis w certyfikacie póki ludzie tej stronki z nim nie otwierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4motoracing   
Gość 4motoracing

mamy po pięć zaworów na cylinder,żeby zmniejszyć opory wewnętrzne silnika i co za tym idzie straty energi w formie temperatury

Od kiedy 5 zaworow na cylinder ma jakikolwiek zwiazek z oporami wewnetrznymi silnika?

Panowie moderatorzy: ten uzytkownik szerzy falszywa wiedze techniczna, zrobcie cos z tym... :D

 

I kochani jak jakiś tuning nieznanego pochodzenia,który należy wymontowywać ze swojej maszyny przed wizytą w serwisie co świadczy o nielegalnej wręcz przestępczej działalności tej firmy ma być mądrzejszy od tych fachowców,często naukowców i ma przynieść rewelacyjne korzyści to ja w to NIE WIERZE.

Ja rozumiem, ze nie wierzysz. Ale wyjasnij mi:

1. dlaczego twierdzisz, ze nieznane jest pochodzenie modulu? Juz pisalem kto go opracowal, wyprodukowal i przetestowal. Co chcesz wiedziec wiecej, zeby byl "znany"?

2. zarzucanie mi przestepczej dzialalnosci zakrawa na naruszenie mojego dobrego imienia. Odwolasz to co napisales czy zglosisz moja przestepcza dzialalnosc na Policje?

 

Ha,ha,ha!!Taki certyfikat bez podpisu i pięczątki to na ruskim rynku można kupić.Kolego,Ty się zwijaj z tym fałszywym tuningiem,żebyś zaraz skarbówki nie miał w swojej stodole.

Fachman-zrobił czipa z płytki od anteny i mądrego struga.U mnie w WC wiszą certyfikaty bez podpisu.

Widze, ze czytanie ze zrozumieniem jest dla ciebie zbyt trudne. Trudno, bywa.

 

pozdrawiam;

Witek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jestem modem, ale odnosnie @skrzypka nie chce interweniowac, gdyz osobiscie jestem zaangazowany w dyskusje, niech kazdy sobie wyrobi opinie o nim. dla mnie typ wkleja jakies madre formulki z internetu, nawet nie rozumiejac ich.

Puma? W takim razie to modul LPT, jak do wiekszosci Case'ow. W Rolkomie sprzedanych zostalo juz kilka sztuk i mamy kolejne zamowienia.

tak, puma. rolkom sprzedaje i serwisuje ciagniki case.

Chyba nie do konca jest tak jak piszesz. Claas pisze, ze "ARION 810, 820, 840 i AXION 850 wyposażono w innowacyjny CPM. Zależnie od zapotrzebowania siły uciągu, mocy na WOM lub w hydraulice, bezstopniowo, w każdych warunkach pracy silnika uwalnia dodatkowo do 35 KM"

sile uciagu zwieksza tylko na biegu C i D, gdzie moment juz jest zredukowany w przekladni.

Zawsze mozesz modul wylaczyc.

nie zdecuduje sie na modul tylko na chip :D

poza tym co mi po wylaczeniu modulu jak przekrece juz przekladnie glowna :)

W przypadku opon rolniczych poslizg pod obciazeniem wystepuje zawsze wiec to nie powinno byc powodem do zmartwienia.

poslizg wystepuje w ogole zawsze gdy pojazdy sie poruszaja, ale chodzi o to, ze gdybym nie zapewnil trakcji adekwatnej do podniesionej mocy to kola po prostu zaczelyby sie slizgac, a mam zamiar zwiekszyc trakcje, takze nie bedzie zmiluj dla zebatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Kolego 4motoracing-jesteś zdenerwowany i nie patrzysz na znaki interpunkcyjne w moich komentarzach,tam jest przecinek.Pięć zaworów nie ma nic do strat energi.Nie jestem sku...nem, i nie lubie Policji.Wiem,że są ciężkie czasy i każdy musi sobie radzic.W firmie której pracuje i związana jest z ciągnikami certyfikatów na ścianie u szefa jest z pięć.Na każdy są dwa podpisy.Może być jeden,najważniejszy-deklaracja zgodności.Ty mydląc oczy wstawiłeś bez podpisu,a bez podpisu jest nieważny.Ogłaszając się w internecie na allegro podaj ewentualnym klientom czy wystawiasz faktury,czy też nie.Jak wystawiasz to może kupie od ciebie takie cacko.Ewidentnie wychodze z tego tematu.Pozdrawiam i żegnam.

 

A Deer jeszcze u ciebie mam dług.Już ci kolego podaje-10 litrowy,rzędowy,sześciocylindrowy leżący pod podłogą w autobusie silnik z suchą miską oleju oraz z oddzielnym zbiornikiem oleju w którym jest jego dwanaście litrów.Co ma piernik do wiatraka?Pojemność silnika do pojemności misy olejowej nie ma nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4motoracing   
Gość 4motoracing

jestem modem, ale odnosnie @skrzypka nie chce interweniowac, gdyz osobiscie jestem zaangazowany w dyskusje, niech kazdy sobie wyrobi opinie o nim. dla mnie typ wkleja jakies madre formulki z internetu, nawet nie rozumiejac ich.

Ja zartowalem. Uwazam dokladnie jak Ty - kazdy ma swoj rozum (no moze prawie kazdy)... ;)

 

tak, puma. rolkom sprzedaje i serwisuje ciagniki case.

Znam firme bo wspolpracuje z nimi.

 

nie zdecuduje sie na modul tylko na chip :D

OK, tylko pamietaj, ze w przypadku zmiany ciagnika stary sprzedasz z chipem. Czyli z tym, co wydales na chipa. A czy kazdy potencjalny nabywca bedzie chcial taki ciagnik? Zawsze moze miec takie obawy jak Ty dzisiaj - pewnie byl katowany ;). W przypadku modulu deinstalujesz go i - o ile mozna go zastosowac - montujesz w nowym ciagniku i cieszysz sie raz wydana kasa dalej.

 

poza tym co mi po wylaczeniu modulu jak przekrece juz przekladnie glowna :)

No tak. Ale dzieki temu ze masz mozliwosc wylaczenia modulu mozesz go uzywac tylko wtedy kiedy naprawde jest potrzebny. A przy lzejszych pracach wylaczac. Przy chipie zawsze idzie maksymalny moment. No i musisz grzebac w elektronice...

 

poslizg wystepuje w ogole zawsze gdy pojazdy sie poruszaja, ale chodzi o to, ze gdybym nie zapewnil trakcji adekwatnej do podniesionej mocy to kola po prostu zaczelyby sie slizgac, a mam zamiar zwiekszyc trakcje, takze nie bedzie zmiluj dla zebatek.

Ja bym tu nie przesadzal. Opony ciagnika, nawet przy zwiekszonej trakcji, maja poslizg duzo wiekszy niz najgorsza nawet opona szosowa.

 

pozdrawiam;

Witek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
    • Przez Deny
      Cześć,
      czy miałby ktoś manual serwisowy w formie pdf do JD 7530 którym mógłby się podzielić?
    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj