strzymek

Dopłaty 2010

Polecane posty

maxiben    23

Do mnie też decyzja onw dziś dotarła ,jeszcze nigdy tak szybko nie przysyłali chyba chcą zapunktować przed wyborami B)

 

Do mnie też decyzja onw dziś dotarła ,jeszcze nigdy tak szybko nie przysyłali chyba chcą zapunktować przed wyborami B)

niedlugo przeliczanie z euro na zlotowki a poki co euro rosnie dziwne co ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

No i już euro w dół leci zobaczymy co będzie 30 września. Rząd wyprzedaje euro by złotówkę wzmocnić a my dopłaty mniejsze ale czemu sie dziwić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Dokładnie 30 września tuż tuż...a było parę dni temu już po 4,51 ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Być może się mylę ale jeśli dobrze pamiętam to wysokość kursu EURO do dopłat jest brana z ostatniego poniedziałku września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Mi wygląda na to że nasz NBP specjalnie gra na osłabienie euro żeby przeliczyć po niższym kursie dla rolników a po przeliczeniu puszczą euro, sprzedadzą je trochę później i zarobią na kursie kilka milionów na czysto :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

samex69 - mylisz się, kurs jest brany ostatniego dnia września. Po ostatnim zagraniu przez NBP, a mianowicie interwencji na rynku walutowym, przez co wzmocnił się złoty i euro z 4,52 spadło do poziomu 4,38 :( stwierdziłem że nie zagłosuje na PO! Nie mogli interwencji robić po 1 października! Ale nie, bo chłopy by za bardzo się wzbogaciły. A worek 15 kg ziemniaka sprzedaje po 1zł i 50 gr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Ludzie opanujcie się z tym kursem myślicie, że kurs 5-6 zł/euro byłby super więcej byście stracili niż się wam wydaje ale co tam ważne, że jest kolejny powód, że państwo chce was okraść... Świat nie kręci się tylko wokół rolników są też inne grupy społeczne... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vala2000    1

nie w koło rolnictwa a niby gdzie wszyscy miasteczkach to czekają kiedy są wypłaty za mleko to ludzie więcej kupują spożywczych a dopłaty to i nawozy i różne jeszcze inne sprawy to jak nie rolnictwo paliwo olej napędowy drożeje jesień i wiosna bo najwięcej roboty w polu ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wyższy kurs Euro na 30 września to też droższy ON i inne akcyzy...

interwencja NBP i tak nie wiele zmieniła, bo o wszystkim przez te parę dni zdecydował i tak wolny rynek, jak na razie cena Euro jest zadowalająca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

zbigniewPGR prawdą jest że wszystko od myszy do cesarza żyje z gospodarza ale nie wszystko kręci się wokół rolnictwa i jego spraw.

To że była jakaś interwencja naszego rządu na rynku walutowym znaczy dla kursu euro tyle co nic.Dzisiaj euro było po 4,43zł. za to cena litra ropy 5,18zł u mojego dostawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

a kiedy będzie ostatecznie wiadomo jaka będzie wysokość płatności do krów? bo na stronie agencji jest napisane"Szacowane maksymalne stawki płatności za 2011 r.

w Euro" Czy maksymalne oznacza,że wcale nie musza takie być? bo tam jest 142,5 eur.szt. co daje jakieś 627 zł a w tamtym roku było tylko ok 350zł.

ile jest zł ONW/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

samex69 - mylisz się, kurs jest brany ostatniego dnia września. Po ostatnim zagraniu przez NBP, a mianowicie interwencji na rynku walutowym, przez co wzmocnił się złoty i euro z 4,52 spadło do poziomu 4,38 :( stwierdziłem że nie zagłosuje na PO! Nie mogli interwencji robić po 1 października! Ale nie, bo chłopy by za bardzo się wzbogaciły. A worek 15 kg ziemniaka sprzedaje po 1zł i 50 gr!

Myśle że te ich interwencje i tak nie mają większego znaczenia. Poprostu pogonili troche euro i tyle i tak co ma być to będzię. A co do ziemniaków to płakałeś nad losem konsumentów rok temu jka im sprzedawałeś ziemnika po 20 pln za 15 kg ? W rolnictwie trzeba wyciągać średnią z kilku lat i tyle a nie biadolić.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

wczoraj w "poradniku rolniczym" podane były stawki dopłat i wszystko by sie zgadzało tylko,że doplata do jednej krowy z 620zł zmniejszyła się do 410-wie ktoś czemu?normalnie złodziejska banda i nic więcej nie przychodzi do głoowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Myśle że te ich interwencje i tak nie mają większego znaczenia. Poprostu pogonili troche euro i tyle i tak co ma być to będzię. A co do ziemniaków to płakałeś nad losem konsumentów rok temu jka im sprzedawałeś ziemnika po 20 pln za 15 kg ? W rolnictwie trzeba wyciągać średnią z kilku lat i tyle a nie biadolić.

 

Tyle że w zeszłym roku ziemniaki nie bardzo obrodziły. Swoją drogą to trochę dziwne jest, jak pszenica konsumpcyjna jest po 400 zł/t to rolnikowi mówią "wolny rynek" a jak jest po 1000 zł/t to nagle pojawiają się spekulanci i trzeba działać aby cenę obniżać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Witajcie

Mam takie pytanie i zabardzo nie wiem gdzie z nim uderzyc :)

A mianowicie z kazdym dniem w miediach pojawiaja sie inforamacje o bankructwie Grecji a z czasem może i innych krajów takich jak Hiszpania i Portugalia a wiec jakie konsekwencje dla innych członków UE niesie ze sobą bankructwo naprzyklad tylko jednego z krajów czy wówczas budżet UE sie zmiejszy czy moze zwiekszy. Pytam sie po prostu z czystej ciekawosci czy te czynniki maja jakis znaczny wpływ na gospodarke państwa członkowskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel369    0

Witajcie

Mam takie pytanie i zabardzo nie wiem gdzie z nim uderzyc :)

A mianowicie z kazdym dniem w miediach pojawiaja sie inforamacje o bankructwie Grecji a z czasem może i innych krajów takich jak Hiszpania i Portugalia a wiec jakie konsekwencje dla innych członków UE niesie ze sobą bankructwo naprzyklad tylko jednego z krajów czy wówczas budżet UE sie zmiejszy czy moze zwiekszy. Pytam sie po prostu z czystej ciekawosci czy te czynniki maja jakis znaczny wpływ na gospodarke państwa członkowskich

Mają wpływ bo UE to połączony organizm jak boli d*** to i zaraz głowa. A tak poważnie przez to wszystko na pewno będzie niszy budżet na następne lata 2013 i pewnie coś obetną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przyszła komuś juz decyzja o dopłate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

Narazie nikomu taka decyzja nie przyjdzie, bo nie ma jeszcze rozporządzenia które określa po ile są dopłaty. Znamy tylko maksymalne stawki. Mówili o tym w agrobiznesie dziś lub wczoraj.

 

Dziś już wszystko wiadome,

link: http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/arimr-rozpoczela-wydawanie-rolnikom-decyzji-w-sprawie-przyznania-platnosci-bezposrednich-za-201.html

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Od kilku lat obserwuję taką zbieżność , że koleś co ma 5ha, nie obrabia, nie ma żadnej maszyny , nie płaci podatku ani krusu, co roku dostaje pierwszego dnia dopłaty, decyzję oczywiście też już ma. Gdzie tu sprawiedliwośc? I jeszcze urzędasy ściemniają że wcale nie zaczynają od marorolnych by statystyk nastukać, a jak najmniej kasy wypłacić i przetrzymać ojro. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Dzisiaj dostałem,data na druku 15 listopada.

 

Kolego dostałeś decyzję na "zwykłe "dopłaty ,czy masz ONW?

 

Swoją drogą dziwne że decyzja wystawiona 15 Listopada ,a do ciebie doszła 16 :blink: ,nie twierdzę że to jest nie możliwe ,ale prędkość jak w F1 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

prędkość prędkością, ja dostałem decyzję z rolnośrodowiskowych kilka dni temu a w zeszłym tygodniu były już na koncie (tylko że ich jest mało). Oby tak było z dopłatami bezpośrednimi.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Kolego od początku działania dopłat decyzję mam na początku (w tym roku też jest) pieniądze zawsze na koncie przed końcem roku.

 

I zaznaczę nie jestem małorolnym jeżeli to dla kogoś istotne.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1273

@czacha17 dostałem zwykłe dopłaty,nie mam ONW,a co do prędkości wysyłki to mogę wysłać ci skan koperty i daty na decyzji.(Jednak cuda istnieją).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj